/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamiana kierownicy w VT 500 C
Autor Wiadomość
yansik 

Motocykl: Honda Shadow VT 700 '85
Wiek: 45
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 11
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2014-02-13, 15:02   

TMiN napisał/a:
polecam dalej idącą zmianę..... linki mimo wszytko pasują ..... a łapy na pewno nie zdrętwieją. Oczywiście VT500c trochę zatraci swój natywny styl ale ja postawiłem na wygodę :mrgreen:


Cześć.
TMiN, mam pytanie o tę kierownicę.
Czy nie jest zbyt daleko odsunięta od siedziska?
Muszę zmienić oryginalną na inną (szlif na asfalcie i się wygięła...) i chciałbym jakąś wygodniejszą dla nadgarstków,ale żebym też nie musiał się schylać do niej.
Czy duża jest różnica(o ile w ogóle jest) między vt700 a vt500 jeśli chodzi o odległość siedziska od mocowania kierownicy?
Wydaje mi się, że taka kiera zapewni lepszą kontrolę nad motocyklem, no i brak konieczności przeróbek linek przemawia za nią.

Chyba,że któryś z forumowiczów zaproponuje coś innego w zamian.
Pozdrawiam

[ Dodano: 2014-03-07, 09:17 ]
Witam.
Nie doczekawszy się odpowiedzi postanowiłem zamówić 4 kierownice i zamontować najlepiej mi pasującą:

MCL110SC - w miarę wysoka, szeroka 79cm, bardzo wygodnie się trzyma i mam wrażenie dużo większej kontroli nad motocyklem niż przy fabrycznej wersji kiery. Cena w Intercars 120zł.

Pozostałe 3, które zamówilem:
MCL 112SC - też dość wysoka, szeroka na 72cm (bardziej do wewnątrz), część "manetkowa" pod kątem prostym z resztą kierownicy (przez to niewygodne ułożenie nadgarstka jak w oryginalnej kierze) cena 120zł w IC.

MCL 113SC - gdybym nie miał w zamówionym zestawie MCL110SC, to tą bym zamontował. W miarę wysoka, praktycznie kopia MCL 112SC z tym że manetki są wygięte lekko w dół, co znacznie poprawia komfort uchwytu i nadgarstki nie bolą. 120zł w IC.

MCL 102C - za niska jak dla mnie - musiałbym juz się lekko nachylać, a przy pozostałych 3 modelach nadal mialem sylwetkę wyprostowaną. Cena w IC 150zł

Żadna z w/w kierownic nie wymagała zmiany linek, przewodów itp.
Przypominam, że montowałem do VT700C, tyle że podłączyłem się do wątku w dziale VT500.
Mam nadzieję,ze komuś się przydadzą te informacje :-)

Pozdrawiam
 
 
noiragneau 

Motocykl: Honda VT500 C '86
Wiek: 37
Dołączył: 27 Mar 2018
Posty: 2
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2018-03-28, 07:46   

TMiN napisał/a:
polecam dalej idącą zmianę..... linki mimo wszytko pasują ..... a łapy na pewno nie zdrętwieją. Oczywiście VT500c trochę zatraci swój natywny styl ale ja postawiłem na wygodę :mrgreen:

Obrazek

Cześć.
Wybaczcie że odgrzewam temat ale myślę nad wymianą kierownicy w swojej Hondzie.
@TMiN: wrzuciłbyś proszę zdjęcie Twojej? Twoja fota umieszczona na serwerze poza forum już niestety wygasła.
 
 
noiragneau 

Motocykl: Honda VT500 C '86
Wiek: 37
Dołączył: 27 Mar 2018
Posty: 2
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2018-03-28, 10:12   

Dodatkowo, ktoś może coś polecić?
Chce wymienić swoją kozę na coś prostszego ale w możliwie jak najłatwiejszy sposób czyli bez konieczności zabawy z długością linek itp.
Chętnie kupię coś już sprawdzonego.
 
 
mrmefisto 


Motocykl: shadow
Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 134
Skąd: Cze-wa
Wysłany: 2018-04-23, 10:24   

noiragneau napisał/a:
Dodatkowo, ktoś może coś polecić?


https://goo.gl/photos/YniZ498SEf56fgJY7

Ja zmieniłam na TRW Lucas, wszystkie linki i przewody pozostały w oryginale. Kierownicę przyciąłem z każdej strony po parę cm bo jak dla mnie była trochę za szeroka. Dodatkowo z tego co pamiętam trzeba było nawiercić dwa małe otwory w odpowiednich miejscach na bolce od manetek. Jeździ się wygodnie i stabilnie. Jak wygląda możesz zobaczyć na zdjęciach z linku powyżej
 
 
mamamuszi 


Motocykl: honda vt 500 c 87
Wiek: 65
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 333
Skąd: Czarnków
Wysłany: 2018-04-23, 18:09   

https://www.fotosik.pl/zdjecie/ac9ab4c628b7e4c6
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM