/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Uszkodzony moduł zapłonowy
Autor Wiadomość
Agathocles 
master of disaster


Motocykl: VT1100C, NX650 , VTR1100 , CRF1000A
Dołączył: 21 Kwi 2010
Posty: 361
Skąd: Gorzyce/Nurnberg
  Wysłany: 2011-03-18, 18:59   Uszkodzony moduł zapłonowy

Po zimie okazało się że mam uszkodzony moduł zapłonowy w moim moto. Elektronicy po zbadaniu sprawy orzekli że padła jedna końcówka mocy i niestety jest problem ze znalezieniem nowej.



I teraz pytanie. Czy ktoś już miał podobny problem i jakiego zamiennika użył jako nowej końcówki mocy? Ew. gdzie szukać nowego/używanego modułu?
Ostatnio zmieniony przez Agathocles 2011-03-19, 19:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Divastion 
Dawid


Motocykl: GS 11
Wiek: 34
Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 1239
Skąd: Jeżowe
Wysłany: 2011-03-18, 19:20   

Witaj, ja przez moduł straciłem 2 sezony ;-) robiłem z tym chyba wszystko, co się dało... Tylko, że u mnie problem wyglądał tak, że padł mikroprocesor - szansa na naprawę? 0% Musiałem kupić nowy moduł zapłonowy za prawie 2000zł Cieszę się, że w ogóle są takowe jeszcze dostępne :-P Hmm.... do Twojego moto, o dziwo nie ma dużego problemu ze znalezieniem używanego, sprawnego modułu... kiedyś mi się przewinął taki za 400zł. Co do końcówki mocy - jest to do zrobienia, jak najbardziej :-) Jeżeli objeździsz cudotwórców-elektryków i nic to nie da, to daj znać; znam takiego bardzo skutecznego. Zadzwonisz, pogadasz, naświetlisz mu problem i może się coś uda z tym zrobić ;-) a jak u siebie masz taką samą końcówkę mocy, jak ja w moim starym module - nie ma problemu, jakoś się dogadamy :-D
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=ziOEOFDQ51o


Come on!
 
 
 
Agathocles 
master of disaster


Motocykl: VT1100C, NX650 , VTR1100 , CRF1000A
Dołączył: 21 Kwi 2010
Posty: 361
Skąd: Gorzyce/Nurnberg
  Wysłany: 2011-03-19, 19:21   

Znalazłem zamienniki tych końcówek mocy ( MJE5742 lub NTE2317) oraz fajny tutorial o tym jak naprawiać moduły zapłonowe: http://www.jetav8r.com/Vi...CI_Rebuild.html



Walczymy :twisted:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM