/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
wybór lakieru
Autor Wiadomość
Brego 
live to ride


Motocykl: Shadow 1100 Spirit
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 32
Skąd: Zielona Góra
  Wysłany: 2010-10-14, 12:15   wybór lakieru

Witam Szanownych Forumowiczów!

zima się zbliża, czas więc pomyśleć nad "dłubaniem" przy maszynie. Ponieważ zawsze chciałem aby moja maszyna była czarna więc odłożyłem trochę kasy i udałem się do znajomego lakiernika, i tu powstał dylemat, ponieważ lakiernik zaproponował czarny lakier z drobinkami srebrnego brokatu (pewnie nie jest to nazwa fachowa ale tak wygląda). Czy ktoś z Was spotkał może taki lakier na sprzęcie i jakie wrażenie na Was zrobił (w porównaniu do zwykłego czarnego)? Proszę o Wasze opinie.
 
 
Rigez 
Rysiek


Motocykl: Honda Shadow VT 750 RC29 1987
Wiek: 57
Dołączył: 28 Paź 2007
Posty: 682
Skąd: Budczyce
Wysłany: 2010-10-14, 13:49   

Widziałem kiedyś tak pomalowanego mercedesa i robił wrażenie jakby wyjechał z imprezy

sylwestrowej obsypany brokatem na Nowy Rok :twisted:
 
 
 
Fatum 
Marcin


Motocykl: Triumph Tiger SE 1050 / VT 600 C 97
Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 1028
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-10-14, 14:06   

te drobinki srebra w słońcu mogą mienić się wszystkimi tęczowymi kolorkami, więc z wymarzonego czarnego moto możesz mieć słitaśny tęczowy motorek :-)8 przemyśl to jeszcze ( osobiście polecam czarną perłę i kilka warstw bezbarwnego )
_________________
VT 600 -> VT 750 DC -> VZR M1800R -> Triumph Tiger SE 1050
 
 
Maniek 
Zbyszek


Motocykl: Varadero XL1000 04r
Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 165
Skąd: łódzkie/Wieluń
Wysłany: 2010-10-14, 19:29   

Jak dla mnie czarna perła jest super...



Tylko dobry lakiernik.... :mrgreen: :mrgreen:
 
 
Jeżol 


Motocykl: VT1100C (1986)
Wiek: 39
Dołączył: 29 Sie 2010
Posty: 301
Skąd: P-ń
Wysłany: 2010-10-14, 19:48   

Najczęściej ten dodatek dodawany jest do lakierów w śladowych ilościach. Inaczej mówiąc w przycienionym miejscu jest to niezbyt widoczne a już na pewno z większej odległości. natomiast w słoneczny dzień i to najlepiej jeszcze po myciu lakier zaczyna się pięknie mienić. Jest to tak zwana perła.

Tak przygotowany lakier (z dodatkiem perły) jest powszechnie stosowany w seryjnych np samochodach. Ja w swojej kultowej [H] CiViC z 91r też miałem taki lakier - oczywiście perły to już zbytnio nie widać ale po myjce w mocnym oświetleniu do dziś mnie zaskakuje :mrgreen:



Moje zdanie jest następujące: chciałeś moto zrobić w czerni, więc domyślam się co tam chciałeś osiągnąć 8-) Dodatek perły w kilkunastu procentach w odniesieniu do objętości farby nie zaszkodzi i powinno dobrze wyglądać :koso:

jednak zgadzam się z przedmówcami i jeśli lakiernik miał na myśli perłę o dużej strukturze lub nawet taki co rzeczywiście przypomina brokat to efekt na pewno cię nie zachwyci. Ja osobiście juz za taką abstrakcją nie przepadam.



Brokat

Dużo perły

Mało perły - ogólnie efekt który daje perła przy wyważonej proporcji jest ciężki do uchwycenia na zdjęciach



Na koniec ciekawy efekt osiągnięty przez specjalne lakiery z tej grupy, oczywiście trzeba umieć nałożyć taką farbę by osiągnąć najlepszy efekt.



Mam nadzieję, że pomogłem. Pozdrawiam :!:
_________________
 
 
Brego 
live to ride


Motocykl: Shadow 1100 Spirit
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 32
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2010-10-14, 21:06   

dzięki za informacje, pójdę w kierunku delikatnej perły i na zewnątrz bezbarwny. Mam nadzieję, że wyjdzie ładna głębia. Moto oddaję do malowania w listopadzie, jak będzie gotowe to zamieszczę zdjęcia w albumie. :lol:
 
 
Maniek G
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-14, 23:25   

Ja polożyłem taki czarny lakier z odrobiną srebrnej perły, nie brokatu w bazie. Do brokatu potrzebne są trzy warstwy. Daje to w słońcu bardzo fajny efekt. Pisał o tym Jeżol. Polecam. :!:
 
 
Brego 
live to ride


Motocykl: Shadow 1100 Spirit
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 32
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2010-10-18, 19:18   

dzięki za informacje, też zrobię czarną perłę.

@ Maniek G. jeżeli mogę Cię prosic o przesłanie jakiegoś zdjęcia jak u Ciebe wyszło? niestety nie mogę wysła maila ponieważ wyskakuje mi jakiś błąd :thx:

pozdro z Zielonej Góry
 
 
Sebastian 
SEBA


Motocykl: Honda VT 500 C Shadow PC08 84r FZI
Wiek: 48
Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 873
Skąd: zielona góra
Wysłany: 2010-10-18, 21:42   

Brego jak bys wczwsniej napisał to bysmy sie zgadali i bys luknął u mnie jak ta delikatna perła wygląda, ja swoje moto jak kupiłem było prysnięte i fajnie to wyglada.
 
 
Maniek G
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-20, 13:40   

W mocnym oświetleniu, 2 x 500 watt wygląda to tak







nie wiem, czy zdjęcie odda efekt, drobinki perły widoczne w "głębi" w mocnym świetle wyglądają jak zapalone :mrgreen:
 
 
Jeżol 


Motocykl: VT1100C (1986)
Wiek: 39
Dołączył: 29 Sie 2010
Posty: 301
Skąd: P-ń
Wysłany: 2010-10-20, 15:39   

Maniek G napisał/a:
[...]

nie wiem, czy zdjęcie odda efekt, drobinki perły widoczne w "głębi" w mocnym świetle wyglądają jak zapalone :mrgreen:




;-) Mówiłem, że ciężkie do uchwycenia. Jak już próbować to w dziennym świetle przy pełnym słońcu (niestety o to teraz trudno) i to tak by promienie światła nie padały prost na lakier.

W każdym bądź razie bak i lakier na nim SUPER podoba mi się :mrgreen:



3mam kciuki za Brego :!:
_________________
 
 
Brego 
live to ride


Motocykl: Shadow 1100 Spirit
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 32
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2010-10-22, 22:02   

czołem

dzięki za informacje :thx: , super że trafiłem na to forum. pewnie jeszcze nie raz skorzystam z Waszych rad

pozdrowienia z Zielonej



[ Dodano: 2011-02-08, 20:48 ]

stało się! moto poszło do lakiernika, będzie czarna perła!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM