/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
No tak sobie zgasła
Autor Wiadomość
Doc 


Motocykl: VT 750 C2 ACE 02
Wiek: 52
Dołączył: 02 Sie 2008
Posty: 239
Skąd: Łódź
  Wysłany: 2010-09-22, 17:33   No tak sobie zgasła

Witam.

Mam takie pytanko.

Otóż jechałem sobie dzisiaj no i musiałem zredukować biegi, wcisnąwszy sprzęgło zacząłem redukować z 4 niżej zamysł był żeby zredukować na 3 ale nóżka mi się omsknęła i w sumie zredukowałem do 2. W tym momencie Hanka zgasła. Odpaliłem i dalej jechałem bez problemu.

Taki problem ze zgaśnięciem mojej Hanki już kiedyś wystąpił i też przy szybszej redukcji biegów.

Pytanie mam takie czy to znaczy, że mam problem z Hanką czy jednakowoż ona po prostu się wypina na moje niewprawne wachlowanie dźwignią zmiany biegów - znaczy mam problem ze swoja techniką jazdy (to już wiem ale martwię się o Hankę)
_________________
Mój Cień
 
 
Jerzy 
Jerzy


Motocykl: Honda VT 750 C5
Wiek: 59
Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 87
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-09-23, 14:52   

Nie pomogę, bo nigdy coś takiego mnie nie spotkało tzn. mimo czasami złej redukcji aczkolwiek staram się to robić z międzygazem nigdy moto nie zgasło.
 
 
skipolo 


Motocykl: GL 1500 CF '00, VFR800X '12
Wiek: 36
Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 774
Skąd: Gdzieś w świecie :)
Wysłany: 2010-09-23, 15:53   

A w momencie zmiany biegu na niższy, na wyższym jakie miałeś obroty? Dużo poniżej możliwości, że tak to określę? U mnie np. jest tak, jeżeli jadę dłuższy czas bez gazu/hamowanie silnikiem(np. z górki), później redukuje bieg to strzela mi z rury, czyli po prostu go troszkę zalewa.
_________________
Z pasją przez życie......
 
 
Doc 


Motocykl: VT 750 C2 ACE 02
Wiek: 52
Dołączył: 02 Sie 2008
Posty: 239
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-09-23, 19:09   

skipolo napisał/a:
A w momencie zmiany biegu na niższy, na wyższym jakie miałeś obroty? Dużo poniżej możliwości, że tak to określę? U mnie np. jest tak, jeżeli jadę dłuższy czas bez gazu/hamowanie silnikiem(np. z górki), później redukuje bieg to strzela mi z rury, czyli po prostu go troszkę zalewa.


:thx: - tak właśnie było, znaczy Hankę zalało. Bardzo dzięki za naprowadzenie na właściwy trop.
_________________
Mój Cień
 
 
skipolo 


Motocykl: GL 1500 CF '00, VFR800X '12
Wiek: 36
Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 774
Skąd: Gdzieś w świecie :)
Wysłany: 2010-09-23, 22:29   

Może to być to. Jak Jerzy napisał, a ktoś gdzieś kiedyś tłumaczył(chyba renegade) zmieniamy biegi z międzygazem, z punktu widzenia zalewania to raczej nie pomaga, ale lżej dla skrzyni. Ja osobiście międzygaz stosuje tylko jak schodzę z biegami w dół, czyli 5-4-3-2-1, natomiast w górę już nie, ale to ile ludzi tyle opinii. Zresztą o samym międzygazie już były "batalie".
_________________
Z pasją przez życie......
 
 
Jerzy 
Jerzy


Motocykl: Honda VT 750 C5
Wiek: 59
Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 87
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-09-24, 11:51   

Tzn ja tylko do dołu stosuje i pod warunkiem że czas pozwala na taką zabawę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM