/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
demontarz tylnego błotnika
Autor Wiadomość
zbychu6783
[Usunięty]

  Wysłany: 2010-06-30, 21:21   demontarz tylnego błotnika

Witam.

Dziś walczyłem ze śrubami mocującymi tylne kierunki, bo chciałem tam przykręcić stelaż pod sakwy, ale przegrałem, i chyba coś się tam z kabelkami zrobiło, bo na przejażdżce straciły się kierunki i klakson ( pewnie zwarcie w tych kierunkach i walnął bezpiecznik). Będę musiał przykręcić stelaż do ramy, i tu moja prośba o pomoc: jak zabrać się za demontaż tylnego błotnika, które śruby odkręcić, czy zejdzie razem z tylną lampą czy trzeba ją osobno rozkręcić-przy okazji jeszcze jedno pytanie: czy prawidłowym objawem jest lekko fioletowy kolor na lagach w miejscu ich skoku.

Z góry wielkie dzięki. :thx:
 
 
Gerwazy 
MARCIN

Motocykl: VL 800
Wiek: 47
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 90
Skąd: ASW/TOS
Wysłany: 2010-06-30, 21:37   

Co do lag obawiam się, że mogły być w tych miejscach podgrzewane i prostowane, a przebarwienie powstało przy wysokiej temperaturze.

Demontaż jest prosty, po zdjęciu siedzenia będą widoczne śruby, które należy odkręcić, trzeba wypiąć kable stopu i cała lampa zejdzie z błotnikiem...
 
 
zbychu6783
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-30, 21:57   

Co do lag to prostowanie raczej odpada, myślałem, że jest to efekt tarcia o uszczelniacze, i że jeszcze inne cienie może też tak mają ( widać to jak siedzę i spojżę na lagi z boku, jest to mało zauważalne ale ja to wypatrzyłem), co do błotnika wielkie dzięki jutro będę majstrował.
 
 
Rigez 
Rysiek


Motocykl: Honda Shadow VT 750 RC29 1987
Wiek: 57
Dołączył: 28 Paź 2007
Posty: 682
Skąd: Budczyce
Wysłany: 2010-06-30, 22:45   Re: demontarz tylnego błotnika

zbychu6783 napisał/a:
Witam.

Dziś walczyłem ze śrubami mocującymi tylne kierunki, bo chciałem tam przykręcić stelaż pod sakwy, ale przegrałem, ... :thx:


Nafta,nafta i jeszcze raz nafta

Powinna pomódz mnie jak dotąd jeszcze nie zawiodła :twisted:
 
 
 
GhoustDragon 
Samotny Wilk


Motocykl: Była VT 1100 C3 '98 i VT 600C jest NT650V
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 4188
Skąd: Zawiercie/SZA/
Wysłany: 2010-07-01, 15:22   

Masz taki mały "manual" jak zdjąć tylny błotnik w VT 600C.



Zaczynasz od zdjęcia kanapy - czyli odkręcasz dwie mocujące ją śruby, lekko cofasz do tyłu i unosisz do góry.





Następnie zdejmujesz boczki i odkręcasz śrubę mocującą zbiornik paliwa - klucz 12(nasadka lub fajkowy)





Odkręcasz śrubę mocującą tylny błotnik do ramy(znajduje się ona pod siedzeniem pasażera; kluczyk 10)





Lekko odginasz mocowania wiązki elektrycznej - są one przynitowane do błotnika, a wiązka zostaje przy ramie









Następnie musisz odkręcić i zdemontować tylną lampę - mocowana dwoma śrubami których nakrętki masz od spodu(pod błotnikiem). Kluczyk i ile pamiętam 8.





Po zdjęciu lampy masz jeszcze jedną śrubę trzymającą błotnik(kluczyk 10).





Teraz pozostaje już tylko ostrożnie unieść błotnik, zdjąć go i odłożyć w bezpieczne miejsce; a efekt powinien wyglądać tak:





W takim stanie z wiązką elektryczną możesz zdziałać cuda :mrgreen:



P.S. Wiem, że do Cezara mi daleko, ale zawsze to coś pomoże :mrgreen:
_________________
Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM