/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomożecie potrzebuje instrukcji ustawienia rozrządu vt 1100
Autor Wiadomość
blekdzek
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-30, 22:27   Pomożecie potrzebuje instrukcji ustawienia rozrządu vt 1100

Proszę o pomoc potrzebuję instrukcji ustawienia rozrządu po polsku nieznam języków obcych pośiadam serwisówkę ale jej nie rozumię vt 1100 będe bardzo wdzięczny :thx:
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9496
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2010-04-30, 23:12   Re: Pomożecie potrzebuje instrukcji ustawienia rozrządu vt 1

blekdzek napisał/a:
Proszę o pomoc potrzebuję instrukcji ustawienia rozrządu po polsku nieznam języków obcych pośiadam serwisówkę ale jej nie rozumię vt 1100 będe bardzo wdzięczny :thx:




Chodzi Ci o ustawienie kół zębatych do łańcuchów rozrządu, czy o ustawienie kasowatorów, ilości podkładek pod nimi? :?:
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
blekdzek
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-30, 23:19   Rozrząd

chodzi mi o koła zębate ogulnie jak ustawić rozrząd ale tamten temat też by się przydał

chciałbym skorzystać z pięknego dnia i bardzo proszę o szybką odpowiedz pozdrawiam
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9496
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2010-04-30, 23:39   Re: Rozrząd

blekdzek napisał/a:
chodzi mi o koła zębate ogulnie jak ustawić rozrząd ale tamten temat też by się przydał




W prawej bocznej pokrywie silnika jest taki okrągły dekielek. Pod tym dekielkiem jest śruba do obracania wałem korbowym. Przy tej śrubie, na takiej jakby podkładce powinny znajdować się znaki, litery, między innymi FT/przód/ i RT/tył/. To są znaki do ustalania położenia wału korbowego. Znaki te ustawia się naprzeciwko takiego nadlewu widocznego z lewej strony otworu po dekielku.

Na wałkach rozrządu, na flanszach do mocowania kół zębatych też są znaki, F, na wałku przedniego cylindra, i R na wałku tylnego cylindra, i taki wystający z jednej strony nadlewik. Te znaki, i ten nadlew, podczas montażu wałków powinny być ustawione do góry. Na kołach zębatych są takie kreski, znajdujące się nie w osi koła. Te kreski idą do góry.

A poza tym jeżeli zakładasz stare koła to na tym kole powinna być odciśnięta flansza wałka, z widocznym z jednej strony nadlewem. Popatrz dobrze, to widać wyraźnie, nie da się tego nie zauważyć.

Musisz ustawić znak na wale np. FT, na znak w karterze silnika, a następnie tak ustawić wałek, żeby był znakiem F do góry, i koło kreskami do góry, kreski maja się zgrywać z płaszczyzna głowicy.

Popatrz na zdjęcia w serwisówce, i wszystko będzie jasne. To naprawdę żaden problem. :lol:
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
blekdzek
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-30, 23:49   rozrząd

Jeszcze jedno mam pytanko ile tych podkładek ma być bo rossypały mi się kasowatory
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9496
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2010-05-01, 09:51   

Ilość podkładek ustala się za pomocą czujnika zegarowego. Mierzy się wysunięcie takich bolczyków, podczas obracania wałem korbowym jak już są założone łańcuchy rozrządu. W zależność od wysunięcia bolczyka dodaje się podkładki. Indywidualnie dla każdego kasowatora.

Popatrz dobrze na obrazki w serwisówce, powinno być wszystko pokazane. :lol:
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
blekdzek
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-01, 11:33   rozrząd

właśnie ide ustawiać rozrząd i mam pytanko zaczyna się ustawiać od pierwszego cylindra czy niema to znaczenia
 
 
blekdzek
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-01, 17:29   rozrząd

Todek serdeczne dzięki za pomoc okazało się że to jest bardzo proste moje malenstwo wkoncu wraca na trasę pozdrawiam
 
 
blekdzek
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-01, 21:15   Re: rozrząd

hhhhhhhhhhhhhhhhh
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM