/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Szyba z metra
Autor Wiadomość
Ater 
Czarniutki


Motocykl: Był VT 600 C 90, teraz czekam na nowego konia
Wiek: 52
Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 359
Skąd: Święte / Stargard
Wysłany: 2010-03-03, 00:57   Szyba z metra

Od dawna zastanawiałem się, czemu uniwersalne szyby to chopperów, opisywane jako duże, w rzeczywistości są jednak małe. Sam bowiem taką zakupiłem w Limie i nie do końca przekonuje mnie jej wielkość a w zasadzie szerokość.

Wpadłem więc na pomysł, żeby w profesjonalnej firmie dociąć szybę z polycarbonu pod mój indywidualny wzór (cięcie laserowe). Mam już namiar w Szczecinie, dzisiaj dzwoniłem tam i w sumie nie ma problemu, poza tym, że będzie ona płaska, ale z tego co się dowiedziałem, to powinna się poddać pod oryginalne mocowania dotychczasowej szyby, więc myślę, że nabierze właściwego kształtu.



Zależy mi generalnie na tym, żeby szyba była dosyć szeroka, tak by częściowo dochodziła do manetek oraz zastanawiam się nad częściowym zakryciem kolan (widziałem taką w vt750 w jakimś komisie).



Teraz zatem zaczynam projektować wzór szyby, więc jakieś cenne uwagi byłyby bardzo użyteczne. Wspólny efekt końcowy będzie do oglądnięcia we Władku :chytrusek: :-D
_________________
Niech Cień będzie z Tobą :arrow:
 
 
Duch
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-03, 01:09   

Pomysł ciekawy, ale wydaje mi się że szyby są właśnie takie by można było je spokojnie ustawić pod pasującym nam kontem a im coś większego to tym większe po skrajnej stronie porobią się luki, dodatkowo chyba tez po to by trzeba było np.: dokupić dodatkowo resztę akcesoriów jakimi są np.: osłony na manatki czy osłony dla kolana, mocowane chyba do lag. Poza tym ciekawe jak się takie coś będzie sprawowało i wyglądało, bo ogólnie to chyba w jednej takiej dużej bryle to są robione całe owiewki z szyba.

Ale jakby nie było życzę powodzenia i oby udało się to zrobić tak jak masz to zaplanowane, a dodatkowo chętnie we Władku zobaczę jak Ci wyszło :)
 
 
Fatum 
Marcin


Motocykl: Triumph Tiger SE 1050 / VT 600 C 97
Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 1028
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-03-03, 08:40   

Nie kręci Cie już wiatr we włosach :-D

A na poważnie to bardziej płaska i szersza szyba będzie stawiać spory opór powietrza, może się gorzej jeździć :-/ ale dowiesz się jak sprawdzisz, życzę powodzenia i również chętnie obejrzę efekt prac
_________________
VT 600 -> VT 750 DC -> VZR M1800R -> Triumph Tiger SE 1050
 
 
MCY 
Marcin


Motocykl: VT600C-93 JAWA350-82 VTX1300S-06
Wiek: 51
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 2199
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2010-03-03, 09:09   

Dla mnie szyba "duża" te 45 cm jest wystarczająca. Jak zrobisz za wysoką, to podczas deszczu niewiele widać.
_________________
Marcin
 
 
Zibi665 
dVa gary


Motocykl: VTX-1800 F '06
Wiek: 68
Dołączył: 01 Sty 2010
Posty: 2458
Skąd: Libiąż, KCH
Wysłany: 2010-03-03, 14:03   

Twoja szyba nie musi być płaska, znajomy dorabiał szybę we własnym zakresie, a profil szyby wykonał podgrzewając ją opalarką do lakieru. Układa się jak plaster szynki na kanapce. tylko ostrożność trzeba zachować aby materiał nie zrobił się za bardzo płynny. No i jeszcze jedna sprawa, on układał pleksi na pożyczonej szybie, tak że wyszła jak oryginał. Chodzi o to że musisz mieć tzw kopyto jak przy produkcji kadłubów jachtowych, znaczy trzeba mieć na czym materiał wyłożyć.
_________________
To mówiłem ja - Jarząbek :-P .
================
Ach ten oddech ;-) .
 
 
marcin k 
KARDAN SHADOG

Motocykl: VTX1300R
Wiek: 49
Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 480
Skąd: Rokietnica k. P-nia
Wysłany: 2010-03-03, 15:41   

a użyczysz dane tego producenta ze szczecina?źle zrozumiałem w Szczecinie cięcie tak? to gdzie mogę kupić taką szybę?
 
 
Rafal 


Motocykl: VTX 1800 S Retro 02; BMW K1200 GT 07
Wiek: 54
Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 114
Skąd: Reda
Wysłany: 2010-03-03, 17:00   

Ja ostatnio dorabialem taką "szybe z metra" w Gdyni. Moge podać namiary. Generalnie każda firma wycinająca elementy z plexi/poliweglanu może taką szybę wyciać :-D



Poliweglan jest lepszy od plexi, bo można go ksztaltować na zimno. Gotową szybę naciągnołem pasami i postawiłem w kotłowni na 2 tygodnie żeby się "nagięła".



Koszt całkowity: materiał (4 mm gruby)+cięcie + nawiercanie otworów to 60 zł :mrgreen:
 
 
Ater 
Czarniutki


Motocykl: Był VT 600 C 90, teraz czekam na nowego konia
Wiek: 52
Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 359
Skąd: Święte / Stargard
Wysłany: 2010-03-03, 17:47   

MCY napisał/a:
Dla mnie szyba "duża" te 45 cm jest wystarczająca. Jak zrobisz za wysoką, to podczas deszczu niewiele widać.


Wcale nie myślałem nad wyższą tylko szerszą ;-)

W każdym bądź razie dzięki za wiele ciekawych pomysłów :thx: Mam nadzieję, że uda mi się dogiąć szybę, tak by nie była to tafla szkła przede mną :mrgreen:



Rozwiązanie z "kopytem" z innej szyby jest warte wypróbowania :-P trochę gorzej będzie z kotłownią ;-)



A może macie jakieś fajne wzory do wykorzystania, tylko nie te a Allegro proszę, bo sam już taką posiadam :-P



Ps. Zapomniałbym, adres firmy ze Szczecina:



MURGRABIA P.H.U.

ul. Kolumba 59

70-035 Szczecin

woj. zachodniopomorskie



Kontakt:

Telefon: (0-91) 433-49-22

Fax: (0-91) 433-56-66



Godziny otwarcia:

pon. - pt. 7.30 - 16.00
_________________
Niech Cień będzie z Tobą :arrow:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM