/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
para po nagrzaniu sie....z werzykow pod akumulatorem vt 1100
Autor Wiadomość
Shadow Drag
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-18, 01:17   para po nagrzaniu sie....z werzykow pod akumulatorem vt 1100

panowie czy ktos z was wie moze czy to normalne ...ze podczas jazdy gdy silnik byl juz dobrze rozdrzany zatrzymalem sie na swiatlach i wtedy z werzykow zaczla wydobywaac sie para,(mowa o tych werzykach ktore wychdza miedzy tylnym wachaczem miedzy boczkami pod akusiem)duzo pary !!!wygladalem jak gostrider :) ale jak tylko pogazuje moto to znika ta para...wczoraj odpalalem cienia na ogrudku i pochodzil jakies 7min.pogazowalem go tam pare razy wentylator sie nie zalonczyl bo chyba nie nagrzal sie a tyle motor ale ta para znow sie pojawila na wolnych ale jak dodale gazu to znow znikla....nie sprawdzalem jeszcze plynu zleje go jutro i bede wiedzial ile bylo i wymienie na nowy,poprzednik mowil ze cos sie w zbiorniku przelewa jak jest cieply?????cos tam se gadal ale go nie sluchalem, :twisted: bo gadka byla przez tel.ok.jak by ktos cos wiedzial to bardzo prosze o info ,linka co kolwiek....,mie osobiscie sie wydaje ze nie ma plynu ale to dopiero sprawdze .pozdro :thx:
 
 
andryszek 
vel andrys


Motocykl: Yamacha XJ 900S
Wiek: 60
Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 661
Skąd: Sokółka
Wysłany: 2010-02-18, 07:51   

Wiele wskazuje na niski poziom płynu chłodniczego. Jak już będziesz zmieniać płyn, to przy okazji porządnie wypłucz chłodnicę.
_________________
Andryszek - www
 
 
senda 


Motocykl: VF 750 C 83 & GL 1500 C 97
Wiek: 53
Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 1555
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-02-18, 13:26   Re: para po nagrzaniu sie....z werzykow pod akumulatorem vt

Shadow Drag napisał/a:
panowie czy ktos z was wie moze czy to normalne ...ze podczas jazdy gdy silnik byl juz dobrze rozdrzany zatrzymalem sie na swiatlach i wtedy z werzykow zaczla wydobywaac sie para,(mowa o tych werzykach ktore wychdza miedzy tylnym wachaczem miedzy boczkami pod akusiem)duzo pary !!!wygladalem jak gostrider :) ale jak tylko pogazuje moto to znika ta para...wczoraj odpalalem cienia na ogrudku i pochodzil jakies 7min.pogazowalem go tam pare razy wentylator sie nie zalonczyl bo chyba nie nagrzal sie a tyle motor ale ta para znow sie pojawila na wolnych ale jak dodale gazu to znow znikla....nie sprawdzalem jeszcze plynu zleje go jutro i bede wiedzial ile bylo i wymienie na nowy,poprzednik mowil ze cos sie w zbiorniku przelewa jak jest cieply?????cos tam se gadal ale go nie sluchalem, :twisted: bo gadka byla przez tel.ok.jak by ktos cos wiedzial to bardzo prosze o info ,linka co kolwiek....,mie osobiscie sie wydaje ze nie ma plynu ale to dopiero sprawdze .pozdro :thx:


A było słuchać co gada :mrgreen:

Chodziło zapewne o zbiorniczek wyrównawczy płynu. Jest tam taki ukryty jak zresztą w 99% konstrukcji z cieczowym układem chłodzenia.

Przy obecnych temperaturach to parować może ze wszystkiego z kanapą włącznie ;-) , wiec zaczekaj do wiosny i wtedy sprawdź czy paruje. :mrgreen:
_________________
Nawrót choroby! :)
 
 
 
marcin k 
KARDAN SHADOG

Motocykl: VTX1300R
Wiek: 49
Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 480
Skąd: Rokietnica k. P-nia
Wysłany: 2010-02-18, 14:04   

tak na przyszłość sprawdzenie stanu i jakości płynu chłodzącego to podstawowa czynność. szczególnie o tej porze roku
 
 
GhoustDragon 
Samotny Wilk


Motocykl: Była VT 1100 C3 '98 i VT 600C jest NT650V
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 4188
Skąd: Zawiercie/SZA/
Wysłany: 2010-02-18, 14:16   

marcin k napisał/a:
tak na przyszłość sprawdzenie stanu i jakości płynu chłodzącego to podstawowa czynność. szczególnie o tej porze roku


Zwłszaszcza podczas zakupu
_________________
Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
 
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2010-02-18, 14:20   

GhoustDragon napisał/a:
marcin k napisał/a:
tak na przyszłość sprawdzenie stanu i jakości płynu chłodzącego to podstawowa czynność. szczególnie o tej porze roku


Zwłszaszcza podczas zakupu


A to jakiś problem? TESTER PŁYNU CHŁODNICZEGO

Przydatny nie tylko podczas zakupu :)
 
 
Shadow Drag
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-18, 16:21   

panowie nie sluchalem bo gadal glupio to po pierwsze po drugie jak go kupilem to jeszcze nie bylo zimno wiedz to nie temperatura otoczenia a po trzecie to tak jak pisze .....z werzyka wydobywa sie para i to cholernie duzo tej pary...jak stanolem na skrzyrzowaniu i jak sie wydobyla ta para to mnie widac nie bylo ....tak jak kolega napisal chyba chodzi o plyn a raczej o jego ilosc...juz sie ubieram i ide spuscic plyn z chlodnicy i wtedy bedzie chyba wiadomo ....puzniej napisze ile go bylo :) a na moto nie jezdzilem wiedz nie musialem sprawdzac jakosci i ilosci dopiero teraz sie za to biore,i tak chce ten plyn caly wymienic wiedz jakosc mnie nie interesi :lol:

Chłopie, używaj słownika i polskich znaków. Szanuj pozostałych forumowiczów. MOD
Ostatnio zmieniony przez Mateusz 2010-02-19, 10:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Shadow Drag
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-18, 18:42   o,5l

panowie....otczepilem z dolu chlodnicy waz jest chyba tylko jeden i z chlodnicy i z tego odczepionego weza zlecialo pul litra plynu...puzniej zapalilem bestie na 10sek.i zgasilem w nadzieji ze jeszcze cos zleci ale jednak nie zlecialo......z tego co sie orientwalem to pwinno tam byc ok.pultora litra pomijajac cylindry bo z cylindrami ok.2litry ,czyli co?czyli brak plynu tak?
 
 
GhoustDragon 
Samotny Wilk


Motocykl: Była VT 1100 C3 '98 i VT 600C jest NT650V
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 4188
Skąd: Zawiercie/SZA/
Wysłany: 2010-02-18, 18:52   Re: o,5l

Shadow Drag napisał/a:
pultora


:-/



Shadow Drag napisał/a:
panowie....otczepilem z dolu chlodnicy waz jest chyba tylko jeden i z chlodnicy i z tego odczepionego weza zlecialo pul litra plynu...puzniej zapalilem bestie na 10sek.i zgasilem w nadzieji ze jeszcze cos zleci ale jednak nie zlecialo......z tego co sie orientwalem to pwinno tam byc ok.pultora litra pomijajac cylindry bo z cylindrami ok.2litry ,czyli co?czyli brak plynu tak?


No wychodzi, że brak tylko dlaczego??? "Naturalny" ubytek, czy co gorszego???
_________________
Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
 
 
 
andryszek 
vel andrys


Motocykl: Yamacha XJ 900S
Wiek: 60
Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 661
Skąd: Sokółka
Wysłany: 2010-02-18, 19:32   

No to pierwszą część odpowiedzi już znasz. Zalej, odpowietrz, uzupełnij w zbiorniczku i obserwuj. Ale NAJPIERW zajrzyj do oleju silnikowego - czy masz tam tylko stary, przepalony olej, czy nie daj Boże jeszcze coś, czyli płyn chłodniczy...
_________________
Andryszek - www
 
 
Shadow Drag
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-18, 20:24   oj oj

panowie troszke mnie wystraszyliscie ale reasumujac to: o ubytku nie ma mowy bo kupilem motor od goscia ktory handluje motorami wiec nie wiem ile tam bylo plynu a co za tym idzie nie potrafie zdiagnozowac czy cos ubylo :) druga sprawa plyn byl tak czysty i krystaliczny ze wygladal jak by go ktos przed minuta tam wlal kolor plynu byl niebieski a raczej blekitny bez zadnych paprochow czy zanieczyszczen,wiedz moze tylko trzeba wymienic plyn ..moze gosciu nalal troche...?ale z tym olejem to mnie wystraszyles ..i tak bede teraz zmienial to jutro zobacze jaki kolor?czy przepalony?jaka konsystencja?i czy uda mi sie stwierdzic czy nie ma w nim plynu to nie wiem,ale O RANY!!!!!jak odpalalem moto to w koncowkach wydechow byla chyba woda ale mam puste i przelotowe wydechy wiedz moze dlatego?zreszta z tego co mi sie uszy obilo to normalne ze z wydechow kapie woda...mam jeszcze virago 535 i tez kapie woda z niej,,,tyle ze tam nie ma chlodnicy co myslicie o moim problemie? a jak bym mial stwierdzic czy w oleju jest plyn?moze za wczesnie na takie pytania ale juz mnie rozdrazniliscie :mrgreen:
 
 
GhoustDragon 
Samotny Wilk


Motocykl: Była VT 1100 C3 '98 i VT 600C jest NT650V
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 4188
Skąd: Zawiercie/SZA/
Wysłany: 2010-02-18, 20:49   Re: oj oj

Shadow Drag napisał/a:
...wiedz moze tylko trzeba wymienic plyn... ...wiedz moze dlatego? :mrgreen:
:-/ :-/





Shadow Drag napisał/a:
panowie troszke mnie wystraszyliscie ale reasumujac to: o ubytku nie ma mowy bo kupilem motor od goscia ktory handluje motorami wiec nie wiem ile tam bylo plynu a co za tym idzie nie potrafie zdiagnozowac czy cos ubylo :):


Niezależnie od tego czy kupujesz od handlarza czy "babci klozetowej" ma być stan i kropka!!! Jak płynu nie ma to znaczy, że coś jest nie tak(albo taki duży ubytek, albo gość nie dbał)!!!





Shadow Drag napisał/a:
druga sprawa plyn byl tak czysty i krystaliczny ze wygladal jak by go ktos przed minuta tam wlal kolor plynu byl niebieski a raczej blekitny bez zadnych paprochow czy zanieczyszczen,wiedz moze tylko trzeba wymienic plyn ..moze gosciu nalal troche...?


Dla mnie sprawa już jasna... uzupełnienie nadmiernego ubytku...





Shadow Drag napisał/a:
ale z tym olejem to mnie wystraszyles ..i tak bede teraz zmienial to jutro zobacze jaki kolor?czy przepalony?jaka konsystencja?i czy uda mi sie stwierdzic czy nie ma w nim plynu to nie wiem,ale O RANY!!!!!


Ma rację... jak olej będzie zbyt "rozwodniony" i będzie go ponad stan to świadczy, że najprawdopodobniej do roboty uszczelka pod głowicą... I tu okazuje się, że czasem warto słuchać sprzedawców nawet jak bez sensu mówią...





Shadow Drag napisał/a:
jak odpalalem moto to w koncowkach wydechow byla chyba woda ale mam puste i przelotowe wydechy wiedz moze dlatego?zreszta z tego co mi sie uszy obilo to normalne ze z wydechow kapie woda...


Niestety to nie od tego i nie do końca jest to normalne... para wodna ze spalin może się skraplać w niskich temperaturach(np. zimą) i wtedy nie jest to niepokojący objaw; natomiast po dobrym zagrzaniu silnika i... powiedzmy latem raczej się to nie zdarza...





Shadow Drag napisał/a:
mam jeszcze virago 535 i tez kapie woda z niej,,,tyle ze tam nie ma chlodnicy


W Virago nie ma niczego, a i możliwe jest wszystko :mrgreen: W Shadole już nie...



Shadow Drag napisał/a:
co myslicie o moim problemie?



Wrzuć pierścień do ognia :mrgreen: :-)8 :mrgreen: :-)8



Shadow Drag napisał/a:
a jak bym mial stwierdzic czy w oleju jest plyn?moze za wczesnie na takie pytania ale juz mnie rozdrazniliscie :mrgreen:
Olej będzie rozrzedzony, bardziej "wodnisty" i np. w placach poznasz czy jest jak olej(gęsty, lepki itd.), czy jak woda(suchy i zero właściwości smarnych).



Jak dla mnie jest pewne, że czeka Cię sporo wydatków i roboty...



I na miłość Boską używaj ALT!!!
_________________
Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
 
 
 
Sub
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-18, 20:57   Re: oj oj

Shadow Drag napisał/a:
moze za wczesnie na takie pytania ale juz mnie rozdrazniliscie :mrgreen:


Osobiście już zaczynam lekko drżeć przed następnymi postami...
 
 
GhoustDragon 
Samotny Wilk


Motocykl: Była VT 1100 C3 '98 i VT 600C jest NT650V
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 4188
Skąd: Zawiercie/SZA/
Wysłany: 2010-02-18, 20:59   Re: oj oj

sublime napisał/a:
Shadow Drag napisał/a:
moze za wczesnie na takie pytania ale juz mnie rozdrazniliscie :mrgreen:


Osobiście już zaczynam lekko drżeć przed następnymi postami...


Grześ... odrobina adrenaliny jeszcze nikomu nie zaszkodziła(podobno) :mrgreen:
_________________
Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
 
 
 
Sub
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-18, 21:10   Re: oj oj

GhoustDragon napisał/a:
sublime napisał/a:
Shadow Drag napisał/a:
moze za wczesnie na takie pytania ale juz mnie rozdrazniliscie :mrgreen:


Osobiście już zaczynam lekko drżeć przed następnymi postami...


Grześ... odrobina adrenaliny jeszcze nikomu nie zaszkodziła(podobno) :mrgreen:




Stary, masz stalowe nerwy... Ten alt to pikuś przy reszcie :shock:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM