/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Witam nowy z VT600
Autor Wiadomość
stereo_06 

Motocykl: VT 600
Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 98
Skąd: dolnyśląsk
Wysłany: 2009-12-10, 03:41   Witam nowy z VT600

Witam wszystkich z forum, od niedawna wszedłem w posiadanie 600-tki Shadowki. W związku z tym że w kwestiach technicznych jestem kompletnym laikiem (mniej niż zero - choć dokształcam się cały czas lekturą forum internetowych), miałbym parę pytań.

1.Czy moglibyście polecić mi jakiś dobry Waszym zdaniem serwis okolice legnicy,lubina, wrocka.

Proszę tylko bez odpowiedzi typu google.pl, wyszukać sobie każdy może a chodzi mi o serwisy przez was rekomendowane. I tu oczywiście jak to zwykle bywa nie najdroższe, wypociłem się z kasy na moto więc teraz przez jakiś czas będę cienko przędł :/ .

2. Czy moglibyście polecić mi sklepy z odzieżą na moto w ww okolicach i cenach nie z kosmosu?

3. Całą esencją moto jest ten basowo-dudniący dźwięk wiec powiem tak, gdy usłyszałem go w orginale nie jest źle (przesiadka z virago 250 : ) ale zawsze może być lepiej więc od razu pomyślałem o wierceniu, chociaż gdyby istniała jakaś alternatywa na akcesoryjny wydech (tu niestety cały pies pogrzebany) do około 900-1000 złotych otwarty jestem na propozycje a raczej porady. Czy nie było by żadnych opcji wydechów made in poland i zarazem cena for polish people.W dalszej perspektywie czasu patrząc widziałem cobry na allegro za 1400 ale nie chodzi mi tyle o głośność jak o basowe brzmienie no i bez czepiania się niebieskich.

Za odpowiedzi z góry thx

Pozdrawiam
 
 
ciachu 


Motocykl: Shadow 90 99, GL 1800 17
Wiek: 51
Dołączył: 08 Sie 2007
Posty: 3676
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-12-10, 07:24   

Witaj :-D
_________________
UWAGA post zawiera treści potencjalnie obraźliwe

 
 
GhoustDragon 
Samotny Wilk


Motocykl: Była VT 1100 C3 '98 i VT 600C jest NT650V
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 4188
Skąd: Zawiercie/SZA/
Wysłany: 2009-12-10, 08:23   

Chociaż powitania to nie tu ale...



Witaj wśród "Ludzi Cienia" :mrgreen:
_________________
Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
 
 
 
bart1973 
Warchoł i renegat


Motocykl: Honda CBF 1000 F '12
Wiek: 50
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 1191
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-12-10, 08:33   

Witay :-)
_________________


Ojciec - to brzmi dumnie!!!
 
 
 
AJK 
Klucznik-Andrzej


Motocykl: VT 750 C4 04; VF750S 86
Wiek: 68
Dołączył: 08 Lip 2008
Posty: 4666
Skąd: Wrocław-Rancho AJK
Wysłany: 2009-12-10, 09:21   

Powitał :-D .....ale przenieś powitanie do Powitalni :koso:
 
 
 
PIOTReS 


Motocykl: VT600 '95
Wiek: 52
Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 65
Skąd: Łask
Wysłany: 2009-12-10, 09:31   

Witaj! "Stereo" i do tego nocą ;-) Pozdrawiam!

O gustach się nie dyskutuje. Mnie akurat odpowiada basik 600-tki.
_________________
Piotr
 
 
stereo_06 

Motocykl: VT 600
Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 98
Skąd: dolnyśląsk
Wysłany: 2009-12-10, 10:25   

Ok powitanie jest już we właściwym dziale, thx za miłe przyjecie.A wracając do pytań to stety/niestety lecimy z kolejną serią. Jaki jest optymalny czas 3mania moto na ssaniu?. Następne pytanie będzie z deka obrazowe, kurcze mam to na filmiku ale nie mam jak go pokazać ani wrzucić zbytnio, a problem jest taki odpalam moto i startuje od razu daje na ssanie na minute powiedzmy do półtorej no bo zimno(niska temp otoczenia) to żeby się silnik rozgrzał potem ssanie na off i chodzi sobie tak ze minutkę jeszcze a potem jak dodaje gazu to tak jakby się dławił na niskich obrotach a jak już wejdzie na obroty to ok. Kurcze przez tydzień jazdy około 150 km, przy dojechaniu do skrzyżowania zgasł mi 2 albo 3 razy o czym to może świadczyć? To tak jakby przy niskich obrotach znowu się zadławił kurcze pieczone. Czy wskoczenie jedynki zawsze jest takie głośne ? Skrzynia chodzi perfekt i traktuje ją delikatnie nic na siłę w tym temacie. Sprawdziłem ciśnienie w oponach jest po 1,6 bara powinno być 2 ale czy to daje oponie prawo dawania dziwnego takiego dźwięku podczas jazdy jakby jeździło się na flaku z deka??
 
 
GhoustDragon 
Samotny Wilk


Motocykl: Była VT 1100 C3 '98 i VT 600C jest NT650V
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 4188
Skąd: Zawiercie/SZA/
Wysłany: 2009-12-10, 12:31   

Ty nie szalej tak z tymi pytaniami bo Ci ich na zimę braknie :mrgreen:



Co do ssania to każdy robi jak uważa — jeden odpala na ssaniu i odrazu rusza; inny czeka aż maszyna złapie temperature. Poprostu sam musisz dojśc jak Ci bardziej pasuje.



Co do dławienia przy ruszaniu to pewnie moto jeszcze zimne. A gaśnięcie przy dojeżdżaniu np. do świateł — przeczyśc gaźniki, wyreguluj i ewentualnie sprawdź synchronizację.



Biegi w 600 wchodzą tak jak wchodzą... jedynka robi "klik" a reszta już cichutko — trzeba się przyzwyczaic i z tym życ :lol:



Producent przewiduje ciśnienie 2,0 i nic nie kombinuj — tak ma byc. Za mało wiatru szkodzi oponie i straśnie hucy :lol:
_________________
Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
 
 
 
Marcin Racibory 
Marcin


Motocykl: Honda Shadow VT500C 1985 vt 1100 z1988
Wiek: 53
Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 553
Skąd: Nowe Racibory
Wysłany: 2009-12-10, 14:30   

Co do grzania silnika przed ruszeniem,to olej osiąga swoje optymalne właściwości smarujące dopiero od temperatury 50 stopni.Sugeruję dać silnikowi złapać temperaturę przed jazdą.
_________________
Ze mną jak z dzieckiem.

Za rączkę i na piwo.
 
 
stereo_06 

Motocykl: VT 600
Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 98
Skąd: dolnyśląsk
Wysłany: 2009-12-10, 20:28   

Dobrze powiedziane, zawsze rozgrzewam silnik przed jazdą czy to w lecie czy to w zimie(oczywiście w tym wypadku trochę dłużej). Raz tylko na virażce pojechałem od razu po starcie systemu i nie byłem jakoś zbytnio zadowolony, brak przyspieszenia od niskich obrotów, dźwięk też jakby nie ten. Zdania jestem takiego żeby mnie ładnie shadowka woziła to trza jej poświęcić troszkę uwagi. I jeżeli mam ją rozgrzać przed jazdą to zrobię to z radością(cenna uwaga nie tylko na moto :).

Wracając do pytań prozę o poradę a propo polecanego serwisu z moich okolic.
 
 
bieru 


Motocykl: Honda VT 600 VLX 88'
Wiek: 34
Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 969
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-12-10, 22:06   

skoro wszystko działa, to po co serwis..? :-P

a bieżące sprawy załatwiasz przy pomocy paru kluczy i krzyżaka, jeśli chodzi o adres, to ja niestety nie pomogę, bo moto mam od zeszłego sezonu, a że sprawuje się świetnie, nie miałem okazji szukać ...



do zobaczyska... ;)
 
 
 
mariioo 
Marcin

Motocykl: V-STROM 650XT
Wiek: 43
Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 349
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2009-12-10, 23:59   

odnośnie wydechu, kiedy jeszcze miałem vt 600 przewierciłem przegrody wzdłuż wydechu wiertłem około 10 mm średnicy, nie pamiętam ale chyba są 4 przegrody. wydech brzmiał jak dla mnie super :-D . jeśli zdecydujesz się na taki krok to proponuje wiercić po jednej przegrodzie i sprawdzać efekt,
 
 
stereo_06 

Motocykl: VT 600
Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 98
Skąd: dolnyśląsk
Wysłany: 2009-12-11, 01:47   

O elegancko,cenne info dla mnie. Rozumie że cały zabieg przeprowadziłeś już jakiś czas temu ale pamiętasz może ile otworów nawierciłeś i jak długiego wiertła użyłeś alby sięgnąć ostatniej 4-tej przegrody?
 
 
glowago 
głowa


Motocykl: VT 1100 C3 99
Wiek: 43
Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 265
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2009-12-11, 11:03   

Zerknij tutaj , jest trochę info na temat wiercenia wydechów w 600, jest tez przykład dorabianych "na miarę".
 
 
 
stereo_06 

Motocykl: VT 600
Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 98
Skąd: dolnyśląsk
Wysłany: 2009-12-11, 16:11   

A znalazłem tak przelotem taką aukcje http://cgi.ebay.pl/Honda-...=item518e7a1f44 to razem z przesyłką wyszlo poniżej 1000 zeta więc było by warto po uwzglednieniu wrażeń dźwiękowych z filmika umieszczonego w połowie aukcji. czy miał ktoś może z forum do czynienia z tym gościem ? A i przy okazji z tego typu tłumikami w realu ? Najbardziej podoba mi się wersja w 2-giej minucie i 40 sekundzie filmika - watch this?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM