/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Klocki hamulcowe do VT 125
Autor Wiadomość
Mnich 
Very Easy Rider


Motocykl: VT 125
Dołączył: 21 Sty 2015
Posty: 75
Skąd: War Saw
Wysłany: 2015-06-26, 15:10   Klocki hamulcowe do VT 125

Hej, czy klocki firmy EBC są dobre? O takie, o Siedzę na Allegro i staram się coś wybrać.

Jakie klocki macie w swoich maszynach?
_________________
Scio me nihil scire
 
 
thommush 

Motocykl: VTX 1800 Neo '04
Wiek: 45
Dołączył: 20 Mar 2015
Posty: 311
Skąd: Wwa
Wysłany: 2015-06-26, 16:52   

EBC produkuje jedne z najlepszych klocków hamulcowych. W swoją Szedołkę zapakowałem też tej firmy a w samochody pakowałem Green Stuff.
_________________
Always look on the bike side of life
 
 
Mnich 
Very Easy Rider


Motocykl: VT 125
Dołączył: 21 Sty 2015
Posty: 75
Skąd: War Saw
Wysłany: 2015-06-26, 18:01   

I wszystko jasne. Dzięki :-)
_________________
Scio me nihil scire
 
 
dest 

Motocykl: vt125 06
Dołączył: 24 Cze 2015
Posty: 25
Skąd: wawa
Wysłany: 2015-07-31, 07:59   

a ktore zakladacie
fa197 ~70 zl
fa197hh ~110 zl
czy moze sfa197? ~20 zl
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9496
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2015-07-31, 11:52   

dest napisał/a:
a ktore zakladacie
fa197 ~70 zl
fa197hh ~110 zl
czy moze sfa197? ~20 zl


FA197 to są klocki standardowe, a FA197HH to są klocki utwardzane, a czy tarcza jest przystosowana do takich klocków? Moim zdaniem raczej nie.
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
franke 


Motocykl: Honda SHADOW 750 ACE C2 1998
Dołączył: 13 Cze 2017
Posty: 55
Skąd: OST
Wysłany: 2017-07-12, 08:35   

wybaczcie za tego kotleta ale od 3 dni jestem posiadaczem SHADOW 125. Przednia opona juz wymieniona została mi jeszcze tylna i klocki hamlucowe i tutaj pytanie. z tego tematu juz wiem jakie klocki chce kupic
EBC fa197
Uczę się dopiero grzebać przy moto i sam chciałem wymienić klocki, podobno to raczej proste a instrukcje są na YT ;)
ale często w komentarzach pojawia sie info że trzeba klocki posmarować jakimś klejem albo śruby żeby sie nie odkręcały podczas jazdy ?
czy to prawda i o co dokładnie chodzi ?
 
 
OstatniSmok 

Motocykl: VT 125 C '99
Wiek: 33
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 42
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-07-12, 14:25   

Witaj - jeśli zmieniasz klocki to polecam kupić wersję EBC FA197HH - czyli sinterowe. Zapewniają dużo lepsze hamowanie - jeżdzę na nich i jestem bardzo zadowolony. Zmierz grubość tarczy. Jeśli jest daleko od limitu jakim jest 3,5 mm i nie można wyczuć rowków, to sintery za szybko jej nie zmęczą, a seryjne hamulce nie grzeszą sprawnością.
Po odkręceniu zacisków czyścimy śruby z resztek starego kleju i przed przykręceniem smarujemy gwinty klejem do gwintów - polecam czerwony, może też być słabszy, niebieski - producenci Loctite, Versachem, K2, i inni. Dostępne w marketach budowlanych, w sklepach z chemią warsztatową etc.
 
 
MARQ 
f.k.a. Konar


Motocykl: VT125c 99'; VT1100A.C.E. 94-95'
Dołączył: 29 Sie 2014
Posty: 1608
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-12, 15:36   

się wtrącę... :twisted: nie kupuj HH bo w przyszłym sezonie kupisz nową tarczę :chytrusek: a jest nieco droższa niż drugie klocki zwykłe za 2-3 lata albo lepiej.

jak kupujesz klej do gwintów, to wybieraj taki, który da się odkręcić bez palnika potem (zależy od producenta ale mają po 3 różne moce w ofercie) i dajesz po kropli tylko na te śruby, co łapią zacisk do widelca.
nigdzie indziej nie dawaj - ani na klocki ani na śruby mocujące klocki w zacisku.
to się nazywa np. loctite

jak wyjmiesz klocki to sprawdź i wyczyść od razu cały zacisk (tłoczki, uszczelki)
zobacz co ja miałem u siebie:

brudne tłoczki, zacisk z syfem pod uszczelkami

na końcu są foto zacisku po czyszczeniu i tłoczki tylko te małe wżery na tłoczkach mnie zastanawiają... na razie problemów nie mam - co dalej zobaczymy.

musiałem oprócz klocków dokupić zestaw naprawczy zacisku, np. taki ze smarem nawet:
link

no i oczywiście płyn.
 
 
franke 


Motocykl: Honda SHADOW 750 ACE C2 1998
Dołączył: 13 Cze 2017
Posty: 55
Skąd: OST
Wysłany: 2017-07-12, 16:51   

MARQ napisał/a:
się wtrącę... :twisted: nie kupuj HH bo w przyszłym sezonie kupisz nową tarczę :chytrusek: a jest nieco droższa niż drugie klocki zwykłe za 2-3 lata albo lepiej.

jak kupujesz klej do gwintów, to wybieraj taki, który da się odkręcić bez palnika potem (zależy od producenta ale mają po 3 różne moce w ofercie) i dajesz po kropli tylko na te śruby, co łapią zacisk do widelca.
nigdzie indziej nie dawaj - ani na klocki ani na śruby mocujące klocki w zacisku.
to się nazywa np. loctite

jak wyjmiesz klocki to sprawdź i wyczyść od razu cały zacisk (tłoczki, uszczelki)
zobacz co ja miałem u siebie:

brudne tłoczki, zacisk z syfem pod uszczelkami

na końcu są foto zacisku po czyszczeniu i tłoczki tylko te małe wżery na tłoczkach mnie zastanawiają... na razie problemów nie mam - co dalej zobaczymy.

musiałem oprócz klocków dokupić zestaw naprawczy zacisku, np. taki ze smarem nawet:
link

no i oczywiście płyn.


Czuje leciutki rant na tarczy.
Kupię klocki standardowe nie HH tak myślę.
Klej zaraz zobaczę w Castoramie bo tam będę ;)
Nie zamierzam wymienić płynu hamulcowego bo jest ok nawet bardzo ok, chyba nie muszę tego robić?
Czerpie przyjemność z dłubania przy moto. Koszty wymiany klocków z klockami to 160zl przeszło mi na myśl czy warto ;)
Na pewno warto się czegoś nauczyć :)
Dzieki za wszystki info. Postaram sie sam ogarnac temat.
....
im więcej się czyta tym więcej jestem głupi sfa197 to to samo co fa197 ? bądź tu mądry ? wszyscy jeżdżą na ebc ?
 
 
MARQ 
f.k.a. Konar


Motocykl: VT125c 99'; VT1100A.C.E. 94-95'
Dołączył: 29 Sie 2014
Posty: 1608
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-12, 23:03   

bez spuszczenia płynu nie sprawdzisz uszczelek tłoczków,
ale za to pompując klamką wysuniesz tłoczki prawie do końca i zobaczysz ich stan a to będzie świadczyło o uszczelkach.
- tylko uważaj i podłóż tam coś.. najlepiej klocek stary - bo żeby wsunąć tłoczki z powrotem to śrubokrętem tam musisz podważyć, żebyś wtedy nowego klocka nie uszkodził ;)
będzie ok.
 
 
franke 


Motocykl: Honda SHADOW 750 ACE C2 1998
Dołączył: 13 Cze 2017
Posty: 55
Skąd: OST
Wysłany: 2017-07-20, 09:21   

Dzięki za rady. Klocki hamulcowe wymienione. Faktycznie prosta sprawa. pomógł mi ten filmik
https://www.youtube.com/w...lMBrhzg4&t=306s
 
 
Henry 


Motocykl: Honda Shadow VT 125
Dołączył: 05 Cze 2016
Posty: 27
Skąd: Wodzisław Śląski
Wysłany: 2017-07-25, 23:08   

Wymieniłem tydzień temu firmy EBC -SFA197,zrobione narazie ok.60km,jakby trochę słabsze hamowanie, ale myślę że to kwestia dotarcia z tarczą,czekam na weekend :-D zrobię coś więcej kilosów i sie zobaczy, powinno być lepiej.
_________________
najpiękniejsza muzyka to ryk silnika (:
 
 
franke 


Motocykl: Honda SHADOW 750 ACE C2 1998
Dołączył: 13 Cze 2017
Posty: 55
Skąd: OST
Wysłany: 2017-07-26, 07:06   

ja zrobiłem 300km i wydaj mi się ok. Stare klocki miałem zjechane więc trudno porównać
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM