/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Amorek tył-demontaż
Autor Wiadomość
SHADOWNIK 


Motocykl: vt 1100 C 02
Wiek: 64
Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 83
Skąd: Białystok
Wysłany: 2008-01-17, 10:12   Amorek tył-demontaż

Przy okazji czyszczenia i przeglądu posezonowego zauważyłem wybitą gumę górną w tylnym amorku. Myślę, że dokupię coś pasującego od jakiegoś moto, lecz nie wiem czy do wykręcenia amorka potrzebny jest jakiś przyrząd aby go ścisnąć, a może jest jakiś inny sposób?
_________________
'Nie wiem, nie znam się, nie rozumiem, zarobiony jestem"
 
 
Marcin Żary
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-17, 10:40   

witam



żadnego specjalnego klucza nie potrzebujesz, odkręcasz śrubę mocującoą dolną część amortyzatora, następnie go wysuwasz z dolnego mocowania, wykręcasz śrubę górną i zdejmujesz. U siebie również zauważyłem że z prawej strony mam wybitą. Jak zlokalizujesz ile kosztuje daj znać, jak będzie za droga trza będzie dokonać pomiaru i coś wtoczyć na wzór tej nie wybitej.



Z demontażem nie ma problemu, jednak z późniejszym montażem może być, w moim przypadku amortyzator się rozprężył, ustawiłem go wówczas na 1 stopień regulacji, był wówczas trochę krótszy, koleś uniósł lekko tył motocykla a ja "celowałem" śrubą w dolne mocowanie, trochę się namęczyłem. Nie wiem, może jest sposób łatwiejszy, może są jakieś ściagacze...



Pozdrawiam
 
 
Lbzdz 
zasadniczo - Kicia


Motocykl: CB600F4 Hornet
Wiek: 44
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 813
Skąd: Bukowiec (Łódź)
Wysłany: 2008-01-17, 16:27   

Zdecydowanie warto jest podlewarować moto aby tylne koło wisaiało w powietrzu - wtedy amory są w pełni rozprężone.
_________________
Live FREE or DIE !!!



www.horseteam.info
 
 
 
SHADOWNIK 


Motocykl: vt 1100 C 02
Wiek: 64
Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 83
Skąd: Białystok
Wysłany: 2008-02-19, 23:46   

Tulejka gumowa wymieniona,zero problemów.Zakupiłem w sklepie motoryzacyjnym tulejkę gumową od fiata 125p :lol: (dolna od amortyzatora ) koszt 2zł :chytrusek:

jak na zdjęciu:









wymiar środkowy i szerokość pasuje idealnie wymiar zewnętrzny należy dopasować.Po ścięciu nożem z grubsza założyłem na śrubę,którą zamocowałem w wiertarce i obróbka papierem ściernym 3min.Po podniesieniu motocykla amortyzator demontuje się bardzo łatwo, pomimo że twardość ustawiona na 5 wyjąłem i założyłem bez żadnego ściskania.całkowity czas naprawy 20 minut.Do podniesienia zastosowałem podnośnik własnej roboty zrobiony na wzór tych wstawianych pod wahacz,lecz zakładany pod ramę w tylnej części przy silniku:







Jak pod gmol z przodu podstawiam klocek drewna to całe moto stoi pięknie podniesione i oba koła mogę obracać.
_________________
'Nie wiem, nie znam się, nie rozumiem, zarobiony jestem"
 
 
Johan 
Janusz


Motocykl: Był Spirit 1100 C, jest FJR 1300 2006 Rp13
Wiek: 54
Dołączył: 26 Wrz 2012
Posty: 739
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2013-02-06, 19:50   

Mogłbyś dac jakieś lepsze zdjęcia tego podnośnika? Zrobiłbym sobie taki....
_________________
Trahit sua quemque voluptas....
 
 
GhoustDragon 
Samotny Wilk


Motocykl: Była VT 1100 C3 '98 i VT 600C jest NT650V
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 4188
Skąd: Zawiercie/SZA/
Wysłany: 2013-02-07, 14:56   

janusz11 napisał/a:
Mogłbyś dac jakieś lepsze zdjęcia tego podnośnika? Zrobiłbym sobie taki....


Dokładnie proste rozwiązanie jest najlepsze... Tylko mam pytanie - czy przód też się na nim podniesie :?:
_________________
Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
 
 
 
darekb 
Darekb


Motocykl: była VT 1100C jest Koga E-Inspire
Wiek: 62
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 306
Skąd: ok Otwocka
Wysłany: 2013-02-07, 19:10   

GhoustDragon napisał/a:
janusz11 napisał/a:
Mogłbyś dac jakieś lepsze zdjęcia tego podnośnika? Zrobiłbym sobie taki....


Dokładnie proste rozwiązanie jest najlepsze... Tylko mam pytanie - czy przód też się na nim podniesie :?:


Patrząc na date postu i date ostatniej wizyty autora chyba lepiej bedzie pisac na PW do SHADOWNIKA ?

Pozdr Darekb
 
 
 
EdiZ11 
EdiZ11

Motocykl: honda VT1100 c2
Wiek: 74
Dołączył: 08 Paź 2016
Posty: 5
Skąd: Świdwin
Wysłany: 2017-04-14, 13:39   

SHADOWNIK, Witaj kolego czy mógłbyś podać wymiary swojego podnośnika do shadowa .Pozdrawiam i wesołych świąt życzę\ Ediz11
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM