Amorek tył-demontaż
Odpowiedz do tematu

: Amorek tył-demontaż
Przy okazji czyszczenia i przeglądu posezonowego zauważyłem wybitą gumę górną w tylnym amorku. Myślę, że dokupię coś pasującego od jakiegoś moto, lecz nie wiem czy do wykręcenia amorka potrzebny jest jakiś przyrząd aby go ścisnąć, a może jest jakiś inny sposób?

'Nie wiem, nie znam się, nie rozumiem, zarobiony jestem"
Marcin Żary
[Usunięty]
:
witam



żadnego specjalnego klucza nie potrzebujesz, odkręcasz śrubę mocującoą dolną część amortyzatora, następnie go wysuwasz z dolnego mocowania, wykręcasz śrubę górną i zdejmujesz. U siebie również zauważyłem że z prawej strony mam wybitą. Jak zlokalizujesz ile kosztuje daj znać, jak będzie za droga trza będzie dokonać pomiaru i coś wtoczyć na wzór tej nie wybitej.



Z demontażem nie ma problemu, jednak z późniejszym montażem może być, w moim przypadku amortyzator się rozprężył, ustawiłem go wówczas na 1 stopień regulacji, był wówczas trochę krótszy, koleś uniósł lekko tył motocykla a ja "celowałem" śrubą w dolne mocowanie, trochę się namęczyłem. Nie wiem, może jest sposób łatwiejszy, może są jakieś ściagacze...



Pozdrawiam

:
Zdecydowanie warto jest podlewarować moto aby tylne koło wisaiało w powietrzu - wtedy amory są w pełni rozprężone.

Live FREE or DIE !!!



www.horseteam.info
:
Tulejka gumowa wymieniona,zero problemów.Zakupiłem w sklepie motoryzacyjnym tulejkę gumową od fiata 125p :lol: (dolna od amortyzatora ) koszt 2zł :chytrusek:

jak na zdjęciu:









wymiar środkowy i szerokość pasuje idealnie wymiar zewnętrzny należy dopasować.Po ścięciu nożem z grubsza założyłem na śrubę,którą zamocowałem w wiertarce i obróbka papierem ściernym 3min.Po podniesieniu motocykla amortyzator demontuje się bardzo łatwo, pomimo że twardość ustawiona na 5 wyjąłem i założyłem bez żadnego ściskania.całkowity czas naprawy 20 minut.Do podniesienia zastosowałem podnośnik własnej roboty zrobiony na wzór tych wstawianych pod wahacz,lecz zakładany pod ramę w tylnej części przy silniku:







Jak pod gmol z przodu podstawiam klocek drewna to całe moto stoi pięknie podniesione i oba koła mogę obracać.

'Nie wiem, nie znam się, nie rozumiem, zarobiony jestem"
:
Mogłbyś dac jakieś lepsze zdjęcia tego podnośnika? Zrobiłbym sobie taki....

Trahit sua quemque voluptas....
:
janusz11 napisał/a:
Mogłbyś dac jakieś lepsze zdjęcia tego podnośnika? Zrobiłbym sobie taki....


Dokładnie proste rozwiązanie jest najlepsze... Tylko mam pytanie - czy przód też się na nim podniesie :?:

Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
:
GhoustDragon napisał/a:
janusz11 napisał/a:
Mogłbyś dac jakieś lepsze zdjęcia tego podnośnika? Zrobiłbym sobie taki....


Dokładnie proste rozwiązanie jest najlepsze... Tylko mam pytanie - czy przód też się na nim podniesie :?:


Patrząc na date postu i date ostatniej wizyty autora chyba lepiej bedzie pisac na PW do SHADOWNIKA ?

Pozdr Darekb

:
SHADOWNIK, Witaj kolego czy mógłbyś podać wymiary swojego podnośnika do shadowa .Pozdrawiam i wesołych świąt życzę\ Ediz11

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group