/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Miernik temperatury oleju
Autor Wiadomość
69poison69 


Motocykl: Daelim VS 125F, Honda VT 125 Shadow
Wiek: 55
Dołączył: 16 Sie 2016
Posty: 8
Skąd: Łomża
Wysłany: 2016-09-06, 15:35   Miernik temperatury oleju

Witam wszystkich.
Mam pytanko związane z tematem wątku... mianowicie namierzyłem ostatnio termometr oleju dedykowany do naszych "małych cieni".
Coś dokładnie takiego:
http://allegro.pl/termome...6370709557.html
I tu moje pytanie. Czy ktoś używał bądź używa takiego wynalazku.
Nie ukrywam, że jestem tym mocno zainteresowany i chyba zdecyduję się na zakup ale wcześniej chciałbym zasięgnąć Waszej opinii.
Czy jest sens wywalać kasę na takie "ustroistwo" czy sobie odpuścić bo tak po prostu nie ma sensu zakładać czegoś takiego?
 
 
Piwek 
Wredna MENDA


Motocykl: Była VT 125, VT 750 C8, FZ8 FAZER, BMW R1200R
Wiek: 52
Dołączył: 12 Paź 2015
Posty: 1975
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-09-06, 15:39   

Weź chłopie te 122 zł, przyjedź na zlot, a ja ci dokładnie powiem, jak je pożytecznie wydać :-)
_________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche



Pozdrawiam
Tomek
 
 
kyrnech 
Heniek


Motocykl: vt1100C z 86
Wiek: 62
Dołączył: 14 Kwi 2016
Posty: 185
Skąd: Jaworzno - SJ
Wysłany: 2016-09-06, 15:46   

ciekawe jak podczas jazdy będziesz kontrolował temperaturę. Wkręca się to zgodnie z opisem zamiast korka wlewu oleju.
 
 
69poison69 


Motocykl: Daelim VS 125F, Honda VT 125 Shadow
Wiek: 55
Dołączył: 16 Sie 2016
Posty: 8
Skąd: Łomża
Wysłany: 2016-09-06, 19:03   

Piwek napisał/a:
Weź chłopie te 122 zł, przyjedź na zlot, a ja ci dokładnie powiem, jak je pożytecznie wydać :-)


he, he.... Nie musisz mi tłumaczyć... ;) :) :) Mam nadzieję, że na jakimś najbliższym zlocie będzie można taką kwotę "zdrowo" spożytkować w zacnym towarzystwie... :toast:

kyrneh napisał/a:
ciekawe jak podczas jazdy będziesz kontrolował temperaturę. Wkręca się to zgodnie z opisem zamiast korka wlewu oleju.


No tyle to ja wiem, gdzie to to się powinno wkręcać. :lol: :lol:
Masz rację, podczas jazdy raczej nie ma mowy o kontroli temperatury oleju przy pomocy tego "dinksa". Bardziej mi chodziło o sytuacje zatrzymania na tankowanie podczas trasy, lub szybkie zerknięcie podczas postoju na "zatwardzeniu". Wiem, wiem... w większości jedziemy cały czas ale przecież są momenty gdzie musimy się zatrzymać na krótką chwilę (na przykład stojąc na światłach).
Ewentualnie kontrola rozgrzania silnika /oleju/ podczas uruchomienia motocykla w trakcie niskiej temperatury otoczenia itp.

Czyli.... ponawiam pytanie. Czy ktoś z Was używa lub używał tego typu termometry i jakie są jego spostrzeżenia.
 
 
Filwoj 

Motocykl: Honda VT 125; CBF600SA 2012
Wiek: 70
Dołączył: 19 Sie 2016
Posty: 42
Skąd: ZG
Wysłany: 2016-09-06, 20:35   

Mam coś takiego, ale wstyd przyznać nie mam żadnych spostrzeżeń. Od teraz będę kontrolował, bardziej z ciekawości niż potrzeby.
Jak powinna być właściwa temperatura przy dobrze rozgrzanym silniku ? Jakiej się obawiać ?
_________________
Wojtek
 
 
Marlboro 
Tomek


Motocykl: VT500C 86r, GPZ 1100
Wiek: 40
Dołączył: 31 Sie 2011
Posty: 951
Skąd: Suskowola /WRA
Wysłany: 2016-09-06, 21:47   

Filwoj napisał/a:
Mam coś takiego, ale wstyd przyznać nie mam żadnych spostrzeżeń. Od teraz będę kontrolował, bardziej z ciekawości niż potrzeby.
Jak powinna być właściwa temperatura przy dobrze rozgrzanym silniku ? Jakiej się obawiać ?


około 88-90 stopni, a obawiać się temperatury powyżej 95-100stopni wzwyż
_________________
Maruda od urodzenia :omg:
 
 
 
Goldix 
Rafał


Motocykl: Były VT 125, 750. Jest INNY
Wiek: 51
Dołączył: 12 Sie 2015
Posty: 775
Skąd: Marki (Warszawa)
Wysłany: 2016-09-07, 14:35   

Warto też czasami zmierzyć poziom oleju. A czy to ustrojstwo to zrobi dobrze, śmiem wątpić, nie ma nawet spłaszczenia z zaznaczeniem prawidłowego poziomu. No i pytanie czy długość jest prawidłowa. O ile pamięć mnie nie myli ktoś już prosił o informacje jak wygląda oryginalny bagnet i jakie są jego wymiary bo nie był pewien jaki ma poziom oleju w motocyklu.
_________________
To nie było moje marzenie, ale zaskoczyło.

https://www.facebook.com/shadowontheroad/

 
 
Filwoj 

Motocykl: Honda VT 125; CBF600SA 2012
Wiek: 70
Dołączył: 19 Sie 2016
Posty: 42
Skąd: ZG
Wysłany: 2016-09-08, 00:38   

Na szczęście mam również oryginalny bagnet, porównam.
_________________
Wojtek
 
 
sq9nrf 
Paweł


Motocykl: Honda Shadow VT 125 C29 2000
Wiek: 41
Dołączył: 27 Sty 2015
Posty: 226
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2016-09-11, 17:40   

Witam używam ten miernik ze Szczecina miernik działa ok. jedyna usterka jaka zauważyłem to brakuje w nim 50% oleju glicerynowego zdaje się ze wnętrza . obecnie poziom nie spada. Pomiar miedzy 80 - 90 stopni. Przydatne przy rozgrzewaniu silnika w zimne dni.Naniosłem na nim podziałkę do pomiaru wg korka. Pomiar jest dłuższy o około 1,5 cm od korka ale o nic nie haczy. temperatura oleju jest ważnym pomiarem tez pierwotnie myślałem ze nie ma potrzeby przy moto chłodzonym cieczą jednak przy ubytku oleju podniesie się temperatura płynu i w trakcie postoju możesz zareagować. Ja kontem oka podczas jazdy widzę temp.
 
 
kracek 
Krzysio


Motocykl: GTR 1400
Wiek: 57
Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 736
Skąd: Głowno
Wysłany: 2016-09-11, 19:02   

Piwek napisał/a:
Weź chłopie te 122 zł, przyjedź na zlot, a ja ci dokładnie powiem, jak je pożytecznie wydać


posłuchaj baaardzo dobrej rady kolegi
_________________
Baba z Hondy, koniom lżej.

http://velkracek.blogspot.com
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM