Miernik temperatury oleju
Odpowiedz do tematu

: Miernik temperatury oleju
Witam wszystkich.
Mam pytanko związane z tematem wątku... mianowicie namierzyłem ostatnio termometr oleju dedykowany do naszych "małych cieni".
Coś dokładnie takiego:
http://allegro.pl/termome...6370709557.html
I tu moje pytanie. Czy ktoś używał bądź używa takiego wynalazku.
Nie ukrywam, że jestem tym mocno zainteresowany i chyba zdecyduję się na zakup ale wcześniej chciałbym zasięgnąć Waszej opinii.
Czy jest sens wywalać kasę na takie "ustroistwo" czy sobie odpuścić bo tak po prostu nie ma sensu zakładać czegoś takiego?

:
Weź chłopie te 122 zł, przyjedź na zlot, a ja ci dokładnie powiem, jak je pożytecznie wydać :-)

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche



Pozdrawiam
Tomek
:
ciekawe jak podczas jazdy będziesz kontrolował temperaturę. Wkręca się to zgodnie z opisem zamiast korka wlewu oleju.

:
Piwek napisał/a:
Weź chłopie te 122 zł, przyjedź na zlot, a ja ci dokładnie powiem, jak je pożytecznie wydać :-)


he, he.... Nie musisz mi tłumaczyć... ;) :) :) Mam nadzieję, że na jakimś najbliższym zlocie będzie można taką kwotę "zdrowo" spożytkować w zacnym towarzystwie... :toast:

kyrneh napisał/a:
ciekawe jak podczas jazdy będziesz kontrolował temperaturę. Wkręca się to zgodnie z opisem zamiast korka wlewu oleju.


No tyle to ja wiem, gdzie to to się powinno wkręcać. :lol: :lol:
Masz rację, podczas jazdy raczej nie ma mowy o kontroli temperatury oleju przy pomocy tego "dinksa". Bardziej mi chodziło o sytuacje zatrzymania na tankowanie podczas trasy, lub szybkie zerknięcie podczas postoju na "zatwardzeniu". Wiem, wiem... w większości jedziemy cały czas ale przecież są momenty gdzie musimy się zatrzymać na krótką chwilę (na przykład stojąc na światłach).
Ewentualnie kontrola rozgrzania silnika /oleju/ podczas uruchomienia motocykla w trakcie niskiej temperatury otoczenia itp.

Czyli.... ponawiam pytanie. Czy ktoś z Was używa lub używał tego typu termometry i jakie są jego spostrzeżenia.

:
Mam coś takiego, ale wstyd przyznać nie mam żadnych spostrzeżeń. Od teraz będę kontrolował, bardziej z ciekawości niż potrzeby.
Jak powinna być właściwa temperatura przy dobrze rozgrzanym silniku ? Jakiej się obawiać ?

Wojtek
:
Filwoj napisał/a:
Mam coś takiego, ale wstyd przyznać nie mam żadnych spostrzeżeń. Od teraz będę kontrolował, bardziej z ciekawości niż potrzeby.
Jak powinna być właściwa temperatura przy dobrze rozgrzanym silniku ? Jakiej się obawiać ?


około 88-90 stopni, a obawiać się temperatury powyżej 95-100stopni wzwyż

Maruda od urodzenia :omg:
:
Warto też czasami zmierzyć poziom oleju. A czy to ustrojstwo to zrobi dobrze, śmiem wątpić, nie ma nawet spłaszczenia z zaznaczeniem prawidłowego poziomu. No i pytanie czy długość jest prawidłowa. O ile pamięć mnie nie myli ktoś już prosił o informacje jak wygląda oryginalny bagnet i jakie są jego wymiary bo nie był pewien jaki ma poziom oleju w motocyklu.

To nie było moje marzenie, ale zaskoczyło.

https://www.facebook.com/shadowontheroad/

:
Na szczęście mam również oryginalny bagnet, porównam.

Wojtek
:
Witam używam ten miernik ze Szczecina miernik działa ok. jedyna usterka jaka zauważyłem to brakuje w nim 50% oleju glicerynowego zdaje się ze wnętrza . obecnie poziom nie spada. Pomiar miedzy 80 - 90 stopni. Przydatne przy rozgrzewaniu silnika w zimne dni.Naniosłem na nim podziałkę do pomiaru wg korka. Pomiar jest dłuższy o około 1,5 cm od korka ale o nic nie haczy. temperatura oleju jest ważnym pomiarem tez pierwotnie myślałem ze nie ma potrzeby przy moto chłodzonym cieczą jednak przy ubytku oleju podniesie się temperatura płynu i w trakcie postoju możesz zareagować. Ja kontem oka podczas jazdy widzę temp.

:
Piwek napisał/a:
Weź chłopie te 122 zł, przyjedź na zlot, a ja ci dokładnie powiem, jak je pożytecznie wydać


posłuchaj baaardzo dobrej rady kolegi

Baba z Hondy, koniom lżej.

http://velkracek.blogspot.com
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group