/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Napinacz łańcucha napędowego
Autor Wiadomość
scareface 


Motocykl: Honda Shadow 125
Dołączył: 04 Cze 2016
Posty: 47
Skąd: Belgia
Wysłany: 2016-07-30, 14:14   Napinacz łańcucha napędowego

Witam.
Ostatnio przy naciąganiu łańcucha zapomniałem się i urwałem śrubę od regulacji naciągu. Teraz przełożyłem zaślepkę na której opiera się śruba naciągu do środka(oryginalnie za zewnątrz) żebym mógł nakręcić nakrętkę samokontrującą bo zwykła nakrętka która kontruje już się nie zmieści.

Denerwuje mnie to że tak jest i chciałbym kupić cały napinacz łańcucha żeby było tak jak powinno być. Gdzie mogę taką część nabyć ?

Pozdrawiam i dziękuję za wszelką pomoc :)
 
 
Duszeek 

Motocykl: Honda vt shadow
Wiek: 52
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 133
Skąd: Polska
Wysłany: 2016-07-30, 16:30   

To chyba to ??

http://allegro.pl/honda-s...6379997592.html
 
 
Trom 
Tomek


Motocykl: VT750 05r,ST1300
Wiek: 54
Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 2618
Skąd: Otwock
Wysłany: 2016-07-30, 17:07   

Duszeek napisał/a:
To chyba to ??

http://allegro.pl/honda-s...6379997592.html


Raczej nie to :mrgreen:
Bo to jest napinacz łańcucha rozrządu.
_________________
Pozdrawiam wszystkie motocyklistki i motocyklistów !!!
 
 
scareface 


Motocykl: Honda Shadow 125
Dołączył: 04 Cze 2016
Posty: 47
Skąd: Belgia
Wysłany: 2016-07-31, 15:05   

Coś czuję że pozostaje mi wyciąć starego pręta i wspawać nowego nagwintowanego. Będzie to najtańsze i najmniej kłopotliwe.
_________________
Pierwsze mnie słychać, potem widać ;)
 
 
volture 


Motocykl: VT125 2000
Wiek: 29
Dołączył: 02 Kwi 2016
Posty: 10
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-08-01, 11:47   

Te cholerne gwinty rwą się jak głupie - sam już ze 3 zerwałem. Do tego jeszcze wykruszył się imbus od śruby inspekcyjnej w którą się klucz wsadza do przestawiania koła zamachowego (całe szczęście, że rozrząd idzie ustawić kołem na biegu). Jedna śruba co trzymała pokrywkę pokrywki zaworów - trzyma teraz samą pokrywę zaworów. Ta oryginalna co trzymała pokrywę zaworów - leży teraz luzem. A pokrywkę pokrywki zaworów - trzyma śruba pokrywki przedniej zębatki - bo się jeden gwint tam też zerwał i trzeba było dłuższą śrubę wstawić... Taka sytuacja...
 
 
tuckY 
Dawid


Motocykl: VT 125 '00
Wiek: 29
Dołączył: 08 Maj 2016
Posty: 39
Skąd: Łódź
Wysłany: 2016-08-01, 12:00   

scareface, znam Twój ból, sam w weekend robiłem napinacz. Strasznie ciężko go dostać, ja kupiłem komplet, z czego jeden z nich był również uszkodzony. Najlepsze co możesz zrobić to chyba tak jak mówiłeś, wstawić gwintowany pręt do środka. Nie odczujesz różnicy pomiędzy oryginalnym napinaczem a takim. :)
_________________
 
 
scareface 


Motocykl: Honda Shadow 125
Dołączył: 04 Cze 2016
Posty: 47
Skąd: Belgia
Wysłany: 2016-08-01, 12:52   

volture napisał/a:
Te cholerne gwinty rwą się jak głupie - sam już ze 3 zerwałem. Do tego jeszcze wykruszył się imbus od śruby inspekcyjnej w którą się klucz wsadza do przestawiania koła zamachowego (całe szczęście, że rozrząd idzie ustawić kołem na biegu). Jedna śruba co trzymała pokrywkę pokrywki zaworów - trzyma teraz samą pokrywę zaworów. Ta oryginalna co trzymała pokrywę zaworów - leży teraz luzem. A pokrywkę pokrywki zaworów - trzyma śruba pokrywki przedniej zębatki - bo się jeden gwint tam też zerwał i trzeba było dłuższą śrubę wstawić... Taka sytuacja...


Ogólnie dzięki za przestroge na przyszłość ale ja tu pisze o napinaczu łańcucha napędowego. Jest on w środku wahacza i złapany jest śruba od piasty koła. Regulujesz nim naciąg głównego łańcucha :-)

tuckY tylko teraz tylko znaleźć sposób na wycięcie pręta zaraz przy samej ściance napinacza żeby pręta ładnie obspawac
 
 
tuckY 
Dawid


Motocykl: VT 125 '00
Wiek: 29
Dołączył: 08 Maj 2016
Posty: 39
Skąd: Łódź
Wysłany: 2016-08-01, 13:06   

scareface, ja po prostu uciąłem to, co wystawało, przewierciłem się przez nakrętkę i małą szlifierką wyciąłem potem ją też. Na pręt gwintowany dałem nową nakrętkę i obspawałem ją od wewnętrznej strony napinacza ;-)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM