Napinacz łańcucha napędowego
Odpowiedz do tematu

: Napinacz łańcucha napędowego
Witam.
Ostatnio przy naciąganiu łańcucha zapomniałem się i urwałem śrubę od regulacji naciągu. Teraz przełożyłem zaślepkę na której opiera się śruba naciągu do środka(oryginalnie za zewnątrz) żebym mógł nakręcić nakrętkę samokontrującą bo zwykła nakrętka która kontruje już się nie zmieści.

Denerwuje mnie to że tak jest i chciałbym kupić cały napinacz łańcucha żeby było tak jak powinno być. Gdzie mogę taką część nabyć ?

Pozdrawiam i dziękuję za wszelką pomoc :)

:
To chyba to ??

http://allegro.pl/honda-s...6379997592.html

:
Duszeek napisał/a:
To chyba to ??

http://allegro.pl/honda-s...6379997592.html


Raczej nie to :mrgreen:
Bo to jest napinacz łańcucha rozrządu.

Pozdrawiam wszystkie motocyklistki i motocyklistów !!!
:
Coś czuję że pozostaje mi wyciąć starego pręta i wspawać nowego nagwintowanego. Będzie to najtańsze i najmniej kłopotliwe.

Pierwsze mnie słychać, potem widać ;)
:
Te cholerne gwinty rwą się jak głupie - sam już ze 3 zerwałem. Do tego jeszcze wykruszył się imbus od śruby inspekcyjnej w którą się klucz wsadza do przestawiania koła zamachowego (całe szczęście, że rozrząd idzie ustawić kołem na biegu). Jedna śruba co trzymała pokrywkę pokrywki zaworów - trzyma teraz samą pokrywę zaworów. Ta oryginalna co trzymała pokrywę zaworów - leży teraz luzem. A pokrywkę pokrywki zaworów - trzyma śruba pokrywki przedniej zębatki - bo się jeden gwint tam też zerwał i trzeba było dłuższą śrubę wstawić... Taka sytuacja...

:
scareface, znam Twój ból, sam w weekend robiłem napinacz. Strasznie ciężko go dostać, ja kupiłem komplet, z czego jeden z nich był również uszkodzony. Najlepsze co możesz zrobić to chyba tak jak mówiłeś, wstawić gwintowany pręt do środka. Nie odczujesz różnicy pomiędzy oryginalnym napinaczem a takim. :)

:
volture napisał/a:
Te cholerne gwinty rwą się jak głupie - sam już ze 3 zerwałem. Do tego jeszcze wykruszył się imbus od śruby inspekcyjnej w którą się klucz wsadza do przestawiania koła zamachowego (całe szczęście, że rozrząd idzie ustawić kołem na biegu). Jedna śruba co trzymała pokrywkę pokrywki zaworów - trzyma teraz samą pokrywę zaworów. Ta oryginalna co trzymała pokrywę zaworów - leży teraz luzem. A pokrywkę pokrywki zaworów - trzyma śruba pokrywki przedniej zębatki - bo się jeden gwint tam też zerwał i trzeba było dłuższą śrubę wstawić... Taka sytuacja...


Ogólnie dzięki za przestroge na przyszłość ale ja tu pisze o napinaczu łańcucha napędowego. Jest on w środku wahacza i złapany jest śruba od piasty koła. Regulujesz nim naciąg głównego łańcucha :-)

tuckY tylko teraz tylko znaleźć sposób na wycięcie pręta zaraz przy samej ściance napinacza żeby pręta ładnie obspawac

:
scareface, ja po prostu uciąłem to, co wystawało, przewierciłem się przez nakrętkę i małą szlifierką wyciąłem potem ją też. Na pręt gwintowany dałem nową nakrętkę i obspawałem ją od wewnętrznej strony napinacza ;-)

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group