/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Sakwy i stelaże
Autor Wiadomość
Piotr 75 
burAS


Motocykl: VT 1100 C2 ACE -96, FLHTC 88"
Wiek: 48
Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 287
Skąd: Krosno
Wysłany: 2009-02-15, 22:34   

Ja swoje poprzednie stelaże sprzedałem i teraz w wolnej chwili będę dorabiał takie co trzymają sakwę od spodu i wyjdą z przodu i tyłu sakwy tworząc reling.Stelaże wykonam z chromoniklowej rurki fi 12x2mm.Kielichy do mocowania sróby mam już potoczone,giętarka do fi 12mm jest,Tig stoi w garażu ,materiał leży 6m rurki,tylko wolną sobotę i do dzieła :chytrusek: .Ale pewno w marcu sie to stanie :cry: .
 
 
Lijar
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-14, 23:15   

Jak wygląda giętarka do takich rurek?
 
 
Piotr 75 
burAS


Motocykl: VT 1100 C2 ACE -96, FLHTC 88"
Wiek: 48
Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 287
Skąd: Krosno
Wysłany: 2009-03-15, 10:59   

Są różne rodzaje giętarek,wpisz sobie w google lub na allegro ;-) ,moja składa się z rolki "dużej" wokół której pracują dwie rolki mniejsze dociskające rurkę do "dużej "rolki na żądany wymiar.
 
 
Piotr 75 
burAS


Motocykl: VT 1100 C2 ACE -96, FLHTC 88"
Wiek: 48
Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 287
Skąd: Krosno
Wysłany: 2009-03-15, 15:13   

Założyłem nowy temat o mocowaniach sakw które zrobiłem do swojego motoru http://www.shadow.org.pl/...opic.php?t=2497 ,to sobie zerknij ;-) .
 
 
yanucha 


Motocykl: VF 750 C 97
Wiek: 59
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2780
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-03-15, 19:44   

Znajomy, od którego kupiłem moto, na moją prośbę wymyślił ciekawy patent na umocowanie sakw. Nie chciałem żeby sakwy dotykały błotników i łatwo można be je zdemontować. Nie chciałem również, aby po zdjęciu sakw były widoczne stelaże. No i oczywiście w grę wchodziły niskie koszty.



Tak więc znajomy zespawał ze sobą cztery płaskowniki w kształt równoległoboku ( taki kształt mają sakwy) Za pomocą czterech śrub przymocował ramkę do sakwy po jej zewnętrznej stronie ( oczywiście od strony przylegania sakwy do motocyka) założył małą tulejkę stanowiącą dystans i przykręcił sakwy dwoma śrubami imbusowymi do motocykla.

Sakwy nie dotykają motocykla, dobrze się trzymają i łatwo można je zdemontować za pomocą dwóch śrub. No i cena kilka zł.

Ciekawy jestem tylko jak będą się zachowywały podczas jazdy :lol:
_________________
Gdyby dureń zrozumiał, że jest durniem, automatycznie przestałby być durniem. Z tego wniosek, że durnie rekrutują się jedynie spośród ludzi pewnych, że nie są durniami.
 
 
Piotr 75 
burAS


Motocykl: VT 1100 C2 ACE -96, FLHTC 88"
Wiek: 48
Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 287
Skąd: Krosno
Wysłany: 2009-03-15, 23:07   

Podobne patenty są w mocowaniu kufrów do motoru,że stelaż jest na stałe przy kufrze ,a przy motocyklu "zaczepy". Ja w swoim chciałem żeby mocowania sakw były również elementami ozdobnymi.Każdy patent jest dobry jeżeli spełnia oczekiwania użytkownika ;-) .
 
 
the_hanged_man
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-21, 21:34   

Jak wam sie podoba rozwiązanie z Yamaha DragStar?

Mam na mysli chromowany ajzol na błotniku, jest to u nich chyba fabryczne.

Może udało by się to przemontować od ich 650 do shadowki.

Nie znam wymiarów tych ajzoli może ktoś z was się natkną na coś podobnego w shadow.

Może jakiś odpowiednik?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM