/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Sakwy i stelaże
Autor Wiadomość
hatsan
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-26, 12:29   Sakwy i stelaże

Witam. Chciałbym kupić stelaże i sakwy do mojej Hondy vt600 1991 rok. Czy stelaże z tej strony będą ok?Ma ktoś takie?



http://www.moto-akcesoria...oducts_id=11809



A co sądzicie o takich sakwach?



http://allegro.pl/item513...08_fredzle.html



Czy stelaże i sakwy z linków wystarczą do montażu, czy trzeba jeszcze coś dokupić?

Pozdrawiam!
 
 
Sowa 
SOWA


Motocykl: GS 1150 ADV -dr 650 SE
Wiek: 50
Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 1286
Skąd: warszawa\suwałki
Wysłany: 2008-12-26, 13:05   

stelaże rzecz gustu , ja wykonywałem sam do C-2 , ale sakwy to se odpuść .SkÓra ekologiczna po pierwszym deszczu będzie wyglądała jak szmata , a i pojemność według mnie zdecydowanie za mała .Ale decyzja należy do ciebie.Wiem że wiele zależy od ilości kasy , ale głupio płacić 2 razy a taki będzie finał z tymi sakwami ,więc i tak wyjdzie DROGO :mrgreen: ;-)
_________________
nie kasa , nie maszyna , ale ludzie wokół ciebie są twoją miarą

ważne by człowiek był człowiekiem a nie dupą z uszami
 
 
 
Sylwek 
Kliper


Motocykl: VTX 1800C '04. VT600 '88. Junak M10 '59.
Wiek: 54
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 843
Skąd: Puszczykowo/Szczecin
Wysłany: 2008-12-26, 13:32   

jarek73 napisał/a:
a i pojemność według mnie zdecydowanie za mała




To prawda, za małe te sakwy. Kup większe, tylko najpierw podjedź gdzieś i przymierz bo nasze 600tki mają troche mało miejsca na większe sakwy. Ja mam większe, ale musiałem (i chciałem) zmienić kierunki, teraz są koło rejestracji. Spokojnie duże sakwy się teraz mieszczą. Jeśli chodzi o stelaż ten z moto-akcesoria to coś mi w nim nie pasuje, albo opis albo zdjęcie, przecie u nas nie ma takiego błotnika i amortyzatora :!: To gdzie się ten stelaż montuje :?:
_________________
"Kiedy siedzę na maszynie totalny czuję luz" (Dżem)
 
 
hatsan
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-26, 14:32   

Zdjęcie stelaży to zdjęcie podglądowe, nie przedstawia hondy shadow. Może lepiej wykonać samemu stelaże albo zlecić to komuś, żeby pospawał, bo to chyba nie będzie zbyt skomplikowane? Może ktoś pokazać na zdjęciu gdzie (do czego) montuje się stelaze? Z kierunkowskazami nie ma problemu, są na wysokości oparcia pasażera.
 
 
Roadrunner 
Łukasz


Motocykl: BMW
Dołączył: 09 Lut 2008
Posty: 1209
Skąd: Legionowo/Ostróda
Wysłany: 2008-12-26, 15:48   

Stelaż do VT600 to po prostu wygięty pręt mocowany śrubą pod błotnikiem i drugą śrubą do podnóżka pasażera. Jeśli chodzi o sakwy to ja mam skórzane Iron Horse 2x15l i są w sam raz - nie za wielkie i nie za małe (na wyprawy przydałoby się jednak ciut więcej chociaż i te też dają radę). Ja jakoś problemów z miejscem nie miałem i nic nie musiałem przerabiać. Swego czasu Seiza mówiła mi, że ma u siebie 2x27l i też się spokojnie zmieściło. (a to jej moto, masz tam fotki stelaża: http://moto.allegro.pl/it...stan_sakwy.html )
_________________
Say no to slow.
 
 
zeza 
morderca żelazaiopon


Motocykl: VT 750 C5 05 i F6C 97
Wiek: 55
Dołączył: 13 Mar 2008
Posty: 1055
Skąd: Wodzisław Śląski
Wysłany: 2008-12-27, 09:06   

Jeśli dobrze widzę, to te sakwy są połączone ze sobą zamkiem błyskawicznym :-/ ? Nie wierzę w takie rozwiązania :-( Wcześniej ,czy później ta sakwa spadnie :->
_________________
Podobno żadna praca nie hańbi - oprócz fizycznej.
 
 
 
Roadrunner 
Łukasz


Motocykl: BMW
Dołączył: 09 Lut 2008
Posty: 1209
Skąd: Legionowo/Ostróda
Wysłany: 2008-12-27, 15:23   

zeza napisał/a:
Jeśli dobrze widzę, to te sakwy są połączone ze sobą zamkiem błyskawicznym :-/ ? Nie wierzę w takie rozwiązania :-( Wcześniej ,czy później ta sakwa spadnie :->




Też się bałem, a również mam w swoich zamek... ale niepotrzebnie - zamek jest bardzo solidny. Przejechałem z wyładowanymi sakwami ok. 3000km i nic się nie stało... jeszcze :mrgreen:
_________________
Say no to slow.
 
 
Marcin Żary
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-01, 17:34   witam

moim skromnym zdaniem stelaż powinien podtrzymywać sakwę od spodu, coby z czasem nie opadła jak szmata po zapakowaniu kilku browców. Polecam samemu zrobić, rura fi 10 i do dzieła.



Co do sakw, hm nie wiem jaką kwotę chcesz przeznaczyć ale w tej cenie ok 200 zł nic lepszego raczej nie znajdziesz, polecam produkty z wyższej półki Terys lub najlepiej Tarbor, ale tu cena już znacznie wyższa. Mam sakwy z tarboru i szczerze mówiąc po pierwszym sezonie, zarówno jazdy w deszcz jak i w słońce, nadal wyglądają jak nowe, są wzmacniane blachą z nierdzewnymi okuciami, moim zdaniem niezniszczalne.



pozdrawiam
 
 
hatsan
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-26, 17:43   

Witam. Jestem w trakcie kupna stelaży od kolegi z forum, sakwy też niedługo kupię, ale mam pytanie: czy sakwy albo to połączenie pomiędzy nimi nie porysują mi lakieru?? Na przykład jak będzie tam piasek i brud po jeździe w deszczu?? Proszę o odp, pozdrawiam!

------

A co powiecie o tych sakwach??

http://allegro.pl/item533...d_42_26_18.html

Chyba najlepsze do 300zł??
 
 
Krzysztof7712 


Motocykl: Shadow VT1100C SC32 1996r
Wiek: 46
Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 317
Skąd: Krosno
Wysłany: 2009-01-26, 19:35   

Co do sakw kupowałem już dwa razy u gośćia i bardzo polecam tanio i dobrze wykonane:



http://www.sakwy.pl/pl/ka...detale&id_t=118
 
 
 
SHEMP 
SHEMP

Motocykl: HD FLHTP czyli Electra Police 09
Wiek: 55
Dołączył: 29 Paź 2007
Posty: 383
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: 2009-01-27, 06:59   

Krzysztof7712 napisał/a:
Co do sakw kupowałem już dwa razy u gośćia i bardzo polecam tanio i dobrze wykonane:



http://www.sakwy.pl/pl/ka...detale&id_t=118


hmm wyglada że sakwy pochodzą z http://www.afyon.pl/index2.html, a buty z Tarboru, ale po zdjęciach ciężko o pewność. Jeżeli chodzi o sakwy na pewno mozna polecić Ayfon, jednak sugerowałbym przymiarkę przed zakupem
 
 
hatsan
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-27, 11:45   

Witam. A sakwy nie będą rysowały lakieru??
 
 
potfur 
miś przekliniak


Motocykl: VT 1100 C 86, TDM 850 3VD '91
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 2333
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 2009-01-27, 12:46   

ja nie mam stelażu, sakwy wiszą bezpośrednio na błotniku - rys na razie nie widziałem. Ale może to kwestia tego, że faktycznie nie widziałem ;-)
_________________
Post zawiera lokowanie produktu oraz śladowe ilości orzechów.
 
 
maly_tomi 
dr inż. Klapek


Motocykl: VT 1100 C3 99
Wiek: 39
Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 1162
Skąd: Otwock
Wysłany: 2009-01-27, 18:19   

hatsan napisał/a:
Witam. A sakwy nie będą rysowały lakieru??




Rysują to mało powiedziane... one go aż ścierają.

U Pati w VT600 błotnik jest zdarty z lakieru, a wahacz sakwy wypolerowały na błysk :)
_________________
Honda Shadow VT1100 C3X Aero - Tarantella
BMW F800GS 2008 - Apache
MW750 - Kaśka
Dr650

Podróże. Te małe i te duże - Galactic Adventure
 
 
 
hatsan
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-27, 23:37   

No to już nie wiem czy zakładać sakwy... :-/ :-( A czy Ona ma założony stelaż pod sakwy??
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM