/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
bezyna
Autor Wiadomość
bogdi 
aby do przodu :)


Motocykl: vt600-NC700x i skutery dwa
Wiek: 59
Dołączył: 06 Cze 2013
Posty: 1052
Skąd: Kiełczów
Wysłany: 2015-07-04, 10:57   bezyna

"przypadkowo", zatankowałem BENZYNA dosatkowo w nazwie było 100 i teraz ....
honda vt600 rok 92-93, zauważyłem zmiany w pracy silnika i reakcji na gaz w niższych zakresach obrotów, wiem, że wyżej oktanowe paliwo powinno dać akurat w przypadku gaźników odwrotny efekt, dlatego moja prośba - czy ktoś by mógł dokładnie do takiego samego motorka wlać to paliwo i podzielić się spostrzeżeniami (uwaga cena ok 6zł), bo jeśli to będą TYLKO moje odczucia - to znaczy, że mam błędnie wyregulowane gaźniki pod "zwykłe" paliwo 95 - co do zużycia będę mógł się wypowiedzieć po wyjeżdżeniu baku - więc czekam na odpowiedź ewentualnych eksperymentatorów ;)
 
 
Robercik 


Motocykl: Shadow 125 -> Shadow VLX 600
Wiek: 37
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 326
Skąd: Lubartów
Wysłany: 2015-07-05, 15:15   

Chociaż mam o kilka lat starszą maszynę (i nie zapomnę), to przy następnym tankowaniu wleję to NITRO+
_________________
Primum non nocere
 
 
bogdi 
aby do przodu :)


Motocykl: vt600-NC700x i skutery dwa
Wiek: 59
Dołączył: 06 Cze 2013
Posty: 1052
Skąd: Kiełczów
Wysłany: 2015-07-05, 19:20   

po pierwszym tankowaniu, różnice w zużyciu paliwa - trochę niższe, ale tak niewielka różnica, że to może być na zasadzie "chwilowe mniejsze korki ;)"
 
 
GhoustDragon 
Samotny Wilk


Motocykl: Była VT 1100 C3 '98 i VT 600C jest NT650V
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 4188
Skąd: Zawiercie/SZA/
Wysłany: 2015-07-06, 06:20   Re: bezyna

bogdi napisał/a:
... zauważyłem zmiany w pracy silnika i reakcji na gaz w niższych zakresach obrotów, wiem, że wyżej oktanowe paliwo powinno dać akurat w przypadku gaźników odwrotny efekt...


A te zmiany to na lepsze czy na gorsze? Chętniej się wkręca... Nie wchodzi na obroty... Brakuje mocy czy wyrywa jak rakieta...? Bo nie sprecyzowałeś i nie wiadomo czego "szukać"...
_________________
Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
 
 
 
rodzik01 


Motocykl: honda VFR1200f
Wiek: 39
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 430
Skąd: Płock
Wysłany: 2015-07-06, 08:10   

Hej, wlałem do swojej jakiś czas temu tą benzynkę, i szczerze nie było jakiejś większej różnicy w pracy silnika. Moto zachowywało się jak zwykle. Czy lepiej się wkręcał ? szczerze, może odrobinę ale bez większej różnicy jak dla mnie. Wyjeździłem cały bak i wróciłem do 95. Zwłaszcza, że ktoś powiedział mi że ta benzyna może zaszkodzić moto, gadał o wypalaniu się zaworów itd. wystraszył mnie szczerze powiedziawszy. Ale ile w tym prawdy nie wiem.
_________________
Nie będąc motocyklistą tracisz z życia tyle samo, co abstynent i impotent.
 
 
bogdi 
aby do przodu :)


Motocykl: vt600-NC700x i skutery dwa
Wiek: 59
Dołączył: 06 Cze 2013
Posty: 1052
Skąd: Kiełczów
Wysłany: 2015-07-06, 10:09   Re: bezyna

GhoustDragon napisał/a:
bogdi napisał/a:
... zauważyłem zmiany w pracy silnika i reakcji na gaz w niższych zakresach obrotów, wiem, że wyżej oktanowe paliwo powinno dać akurat w przypadku gaźników odwrotny efekt...


A te zmiany to na lepsze czy na gorsze? Chętniej się wkręca... Nie wchodzi na obroty... Brakuje mocy czy wyrywa jak rakieta...? Bo nie sprecyzowałeś i nie wiadomo czego "szukać"...

poprawił się troszkę dół, czyli lepsza reakcja na gaz, na górze nie zauważyłem różnic
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9496
Skąd: Kostry/Parczew/LPA

Wysłany: 2015-07-06, 18:31   

Jeżeli silnik nie jest przystosowany do zasilania benzną 100 oktan (odpowiedni kształt komory spalania i denka tłoka), to lanie takowej nic nie daje, nie polepsza osiągów.
Jak jeździłem VT1100 na Ukrainę to lałem do baku 92 oktany i nie zauważyłem aby spadły osiągi. W USA VT1100 jeżdżą na jeszcze mniejszym oktanie i jest OK. Serwisówka zaleca stosowanie paliwa 86 or higer.
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
Robercik 


Motocykl: Shadow 125 -> Shadow VLX 600
Wiek: 37
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 326
Skąd: Lubartów
Wysłany: 2015-07-07, 07:15   

U mnie tak samo jak u rodzik01. Może jakościowo lepsiejsza, ale szalu nie ma.
_________________
Primum non nocere
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM