/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Coś brzęczy w tłumiku
Autor Wiadomość
A.Balcerski 
Hondek Schadołowski


Motocykl: Honda Shadow 750 C2 1997
Dołączył: 22 Kwi 2013
Posty: 25
Skąd: Kalinowa
  Wysłany: 2014-05-21, 13:00   Coś brzęczy w tłumiku

Coś zaczęło stukać - dzwonić -w górnym tłumiku ( ten od tylnego gara). Jakaś blaszka chyba , przy samym końcu .
Włożyłem kawałem rurki w środek ( 20 cm) i przykręciłem śrubką do starej końcówki.
Dzwonienie umilkło ale tłumik stał się trochę cichszy ( rurka stawia opór)
I teraz moje pytanie czy nie szkodzi taki zabieg silnikowi tj dolny tłumik jest pusty natomiast ten górny ze wstawioną rurką ogranicza chyba trochę wypływ spalin.
Czy silnik nie wpadnie w wibrację - z dolnej rurki spaliny szybciej ujdą
 
 
Marcin14b 
Kasztan


Motocykl: Honda Shadow VT 600 C '98
Wiek: 30
Dołączył: 23 Mar 2013
Posty: 152
Skąd: Zapolice
Wysłany: 2014-05-21, 13:07   

Miałem przez chwilę podobnie tyle że ja miałem górny rozwiercony a dolny nie ;-) . A jak brzęczy w tym tłumiku przmi to jak by stado świerszczy tam siedziało? I czy brzęczy cały czas czy tylko podczas jazdy?
 
 
A.Balcerski 
Hondek Schadołowski


Motocykl: Honda Shadow 750 C2 1997
Dołączył: 22 Kwi 2013
Posty: 25
Skąd: Kalinowa
Wysłany: 2014-05-21, 13:54   

Brzęczało jak przegazowałem jakaś blaszka coś może odpadło , ale teraz jak wstawiłem tą rurkę to cisza ale pytanie czy nie szkodzi silnikowi jak w górnym jest większy opór dla spalin a w dolnym wolny wydech - może w dolny też taki zabieg zrobić - ale wyciszę tłumik jeszcze więcej.Pod nogami wibracji nie czuje i strzelanie w wydech jakby mniejsze
 
 
Marcin14b 
Kasztan


Motocykl: Honda Shadow VT 600 C '98
Wiek: 30
Dołączył: 23 Mar 2013
Posty: 152
Skąd: Zapolice
Wysłany: 2014-05-21, 14:39   

Co do tego brzęczenia to podejrzewam że przy dodawaniu i odpuszczaniu gazu je słyszysz. Zrób tak:
-zdejmij osłony wydechu i zobacz takie zaczepy co idą na kolektor jeżeli na tych ząbkach od zaczepu nie ma gumki to już masz winowajce to osłonka tak hałasuje podłożysz gumki w miejscu łączenia kolektora z osłonką i będzie cichutko wiem bo ostatnio to przerabiałem. Taka pierdoła a krwi napsuje.

A co do wybebeszenia zastanawiam się jak to jest właśnie. Kiedyś trafiłem gdzieś na necie na ten temat i ludzie mówili że to zależy wszystko od tego ilu gaznikowa jest shadowa jeżeli ma 2 gazniki to ponoć takie coś będzie ją przyduszać bo spalanie nie będzie równomierne, a jeżeli 1 gaznik to ponoć nic nie trzeba z nim cudować bo sie sam odpowiednio ustawi.

A teraz powiem Ci po mojemu, jak jezdziłem na tym 1 wydechu rozwierconym a drugim nie to jakoś żadnej przymuły nie miałem i silnik ładnie pracował więc wszystko było ok ;-) . A tobie jak pracuje motocykl przysłuchaj mu się to się dowiesz a jak masz wątpliwości to go po prostu wybebesz do końca i już ja to zrobiłem i jestem zadowolony ;-) , wreszcie głos przypomina choppera a nie skutera.
 
 
potfur 
miś przekliniak


Motocykl: VT 1100 C 86, TDM 850 3VD '91
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 2333
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 2014-05-21, 21:06   

A.Balcerski napisał/a:
Brzęczało jak przegazowałem jakaś blaszka coś może odpadło , ale teraz jak wstawiłem tą rurkę to cisza ale pytanie czy nie szkodzi silnikowi jak w górnym jest większy opór dla spalin a w dolnym wolny wydech - może w dolny też taki zabieg zrobić - ale wyciszę tłumik jeszcze więcej.Pod nogami wibracji nie czuje i strzelanie w wydech jakby mniejsze

Nie wydaje mi się, żeby to była różnica zauważalna dla silnika, zwłaszcza że każdy z cylindrów ma "wydycha" niezależnie.
_________________
Post zawiera lokowanie produktu oraz śladowe ilości orzechów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM