/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
UWAGA na podróbki MOTULA
Autor Wiadomość
Dziki HTL 


Motocykl: VTX 1800F1 `07
Wiek: 48
Dołączył: 16 Cze 2011
Posty: 1607
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-03-27, 13:43   

KolczyK napisał/a:
co do zapachu np 300v.... pachnie jak pierwszy powiew wiosny, a na jednym forum widziałem gościa co przedstawiał w kolorze brązu...więc odpowiedź jest prosta...podróbki są i trzeba uważać.

no ale zapachu chyba nie przedstawiał

Nie popadajmy w paranoję. Olej wymieniamy w wiekszości co sezon, a nie co limit km. Trzeba sobie znaleźć właściwego, sprawdzonego sprzedawcę i nie dramatyzować. :-P
_________________
Honda - The Power of Dreams
 
 
GhoustDragon 
Samotny Wilk


Motocykl: Była VT 1100 C3 '98 i VT 600C jest NT650V
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 4188
Skąd: Zawiercie/SZA/
Wysłany: 2013-03-27, 19:40   

Ogłaszam wszem i wobec, że poszedłem do garażu i rozwiałem swe wątpliwości...

Olej ciemny, etykieta tylko naklejana(nie taka książkowa jak na zdjęciach) myślę trefny, ale nie śmierdzi!!!
Zadzwoniłem bezpośrednio do importera i to jest w pełni oryginalny olej!!!
Okazuje się, że MOTUL na ten sezon wprowadził kilka zmian w swoich produktach(m. in. zmiana dodatku jakichś estrów w olejach, czy obniżenie temp. zamarzania płynu MOTOCOOL z -22 na -35).

Także między bajki wkładam to co napisali na forum GSX-F.
_________________
Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
 
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9496
Skąd: Kostry/Parczew/LPA

Wysłany: 2013-03-27, 21:08   

Ja w chwili obecnej mam trzy pojemniki z olejem Motula wyprodukowanym w 2012 roku. Jest to Motul 5100 15W50 jeden pojemnik i 2 pojemniki z 10W40. We wszystkich olej jest raczej ciemny, pachnie bardzo ładnie, przyjemnie, etykieta jest naklejana, jednowarstwowa. Kod producenta się zgadza, 6 cyfr, litera, i cyfra. Olej kupowany w sklepie motoryzacyjnym, nie na Allegro. :mrgreen:
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
ciachu 


Motocykl: Shadow 90 99, GL 1800 17
Wiek: 51
Dołączył: 08 Sie 2007
Posty: 3676
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-03-27, 21:21   

Proszę, niech ktoś w końcu rozwieje wszelkie wątpliwości i konkretnie rozjaśni ten podróbkowy temat. Według mnie powstał straszny dezinformacyjny bałagan.
_________________
UWAGA post zawiera treści potencjalnie obraźliwe

 
 
pawjeu 


Motocykl: VT 600c
Wiek: 38
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 319
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2013-03-27, 22:45   

Pierwsza charakterystyczna cecha podróbki to zapach, oryginał jak już wspomniano pachnie przyjemnie, podróbka wali starym capem tudzież szmatą i jest jaśniejsza, jak olej, ale kujawski :D Oryginalny motul jest ciemny.
W zeszłym tygodniu miałem osobiście okazję porównać oryginał i podróbkę 5100 10W40. Klient kupił na allegro za 90zł razem z filtrem i na całe szczęście nie wlał tego shitu do motocykla bo zaniepokoił go zapach i przyszedł z pytaniem "czy tak ma być".
Wiadomka, bez paniki, ale na super tanie oferty z allegro trzeba uważać.
W razie wątpliwości prosty myk, chyc za telefonik i jak GhoustDragon do importera. Tam rozwieją wszystkie wątpliwości :)
_________________
http://www.bikepics.com/members/pawjeu/98vlx600/
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9496
Skąd: Kostry/Parczew/LPA

Wysłany: 2013-03-27, 22:50   

pawjeu napisał/a:
podróbka wali starym capem tudzież szmatą i jest jaśniejsza, jak olej, ale kujawski :D Oryginalny motul jest ciemny.

A to ciekawe, bo z tego linku wychodzi dokładnie odwrotnie. :mrgreen:
http://gsxf.pl/viewtopic.php?p=54452
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
pawjeu 


Motocykl: VT 600c
Wiek: 38
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 319
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2013-03-27, 22:55   

Qrde rzeczywiście :/ W każdym bądź razie ja miałem w raciczkach olej jasny jak mocz po browarze :) i zdecydowanie nie był to oryginał
_________________
http://www.bikepics.com/members/pawjeu/98vlx600/
 
 
Siwy_Dym 
Mariusz


Motocykl: BMW R1200GS ADV
Wiek: 50
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 1107
Skąd: Lublin/Radom /LU/
Wysłany: 2013-03-27, 23:00   

i tak się właśnie tworzy plotka ;-)

nigdy w życiu mi nawet do głowy nie wpadło wąchać oleju silnikowego, bo i po co ??
_________________
Nic tak nie zabija czasu jak motor
 
 
renegade 
Handlarz gumek :-)


Motocykl: BRAK :-( było VT 700 C 85
Wiek: 45
Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 2433
Skąd: Lipsko
Wysłany: 2013-03-27, 23:33   

Kiedyś kumpel opowiadał że ktoś od niego z rodziny pracował w olejach i z jednego zbiornika lali w różne bańki (różne marki) w zależności od zamówienia.

Ile w tym prawdy? Nie mam pojęcia.
Ale wiem że wiele firm pakuje swój produkt w różne opakowania (firm które to rozprowadzają po rynku) więc uważam że jest to wielce prawdopodobne.
_________________
...a ósmego dnia Bóg stworzył Shadowa...
http://www.shadow.org.pl/...p=256254#256254
wydechy własnej konstrukcji
http://g.co/maps/t9uzt
 
 
 
Saruman 


Motocykl: Honda VT 600 Shadow 97
Dołączył: 14 Lut 2012
Posty: 65
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2013-03-28, 13:36   

A w jaki sposób importer przez telefon jest w stanie ocenić czy kupiony olej jest oryginalny czy jest podróbą?To czy olej jest oryginalny na 100 % jest w stanie określić przedstawiciel producenta i to dopiero po oględzinach produktu.Ważne jest nie tylko jakie etykiety i napisy się znajdują na butelce ale także kształt butelki i sposób pakowania w opakowaniach zbiorczych ,opisy na kartonach opakowań zbiorczych oraz wiele innych cech znanych producentowi oryginalnego produktu.A poza tym w interesie producenta a także importera czy przedstawiciela oleju o nazwie X Y czy Z jest to aby sprawa podrabiania oleju nie nabrała zbytniego rozgłosu....
 
 
renegade 
Handlarz gumek :-)


Motocykl: BRAK :-( było VT 700 C 85
Wiek: 45
Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 2433
Skąd: Lipsko
Wysłany: 2013-03-28, 23:46   

Saruman napisał/a:
A w jaki sposób importer przez telefon jest w stanie ocenić czy kupiony olej jest oryginalny czy jest podróbą?To czy olej jest oryginalny na 100 % jest w stanie określić przedstawiciel producenta i to dopiero po oględzinach produktu.Ważne jest nie tylko jakie etykiety i napisy się znajdują na butelce ale także kształt butelki i sposób pakowania w opakowaniach zbiorczych ,opisy na kartonach opakowań zbiorczych oraz wiele innych cech znanych producentowi oryginalnego produktu.A poza tym w interesie producenta a także importera czy przedstawiciela oleju o nazwie X Y czy Z jest to aby sprawa podrabiania oleju nie nabrała zbytniego rozgłosu....


Jest to w stanie stwierdzić tylko w labolatorium.

Kto mi zabroni kupić cysterne oleju, zamówić u producenta opakowań 50k butelek w kształcie kutasa z logo producenta oleju, rozlać to i sprzedać?
_________________
...a ósmego dnia Bóg stworzył Shadowa...
http://www.shadow.org.pl/...p=256254#256254
wydechy własnej konstrukcji
http://g.co/maps/t9uzt
 
 
 
Saruman 


Motocykl: Honda VT 600 Shadow 97
Dołączył: 14 Lut 2012
Posty: 65
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2013-03-29, 10:34   

Kto mi zabroni kupić cysterne oleju, zamówić u producenta opakowań 50k butelek w kształcie kutasa z logo producenta oleju, rozlać to i sprzedać?[/quote]


Wykorzystywanie zastrzeżonego znaku towarowego np logo producenta zabrania prawo.Niemniej nie jest trudno "wyprodukować" podrobiony olej jakiejkolwiek marki( w zależności od tego jakie naklejki zamówisz).Zresztą nie tylko olej a np proszek do prania czy płyn do mycia naczyń również.Tylko jak zamówisz butelki w kształcie kutasa z logo producenta a producent nie pakuje swojego oleju w takie opakowania to od razu będzie wiadomo ,że to podróba i naruszenie jego praw.
 
 
renegade 
Handlarz gumek :-)


Motocykl: BRAK :-( było VT 700 C 85
Wiek: 45
Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 2433
Skąd: Lipsko
Wysłany: 2013-03-29, 12:51   

Ale w srodku będzie jego olej więc i jego logo powinno się znaleść na opakowaniu więc jakie naruszenie?
Co innego jak nalał bym np Superolu a naklejki dał Motula.
_________________
...a ósmego dnia Bóg stworzył Shadowa...
http://www.shadow.org.pl/...p=256254#256254
wydechy własnej konstrukcji
http://g.co/maps/t9uzt
 
 
 
Saruman 


Motocykl: Honda VT 600 Shadow 97
Dołączył: 14 Lut 2012
Posty: 65
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2013-03-29, 18:09   

No właśnie w tym wątku chodzi o to ,że ktoś nalewa inny olej do opakowań o wyglądzie i opisie jak znanego producenta . Więc na podstawie opisu opakowania przekazanego telefonicznie do importera nie jest on w stanie stwierdzić czy dany olej to oryginał czy nie.
 
 
Siwy_Dym 
Mariusz


Motocykl: BMW R1200GS ADV
Wiek: 50
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 1107
Skąd: Lublin/Radom /LU/
Wysłany: 2013-03-29, 18:25   

Saruman napisał/a:
No właśnie w tym wątku chodzi o to ,że ktoś nalewa inny olej do opakowań o wyglądzie i opisie jak znanego producenta . Więc na podstawie opisu opakowania przekazanego telefonicznie do importera nie jest on w stanie stwierdzić czy dany olej to oryginał czy nie.


Właśnie w tym wątku nie chodzi o to o czym napisałeś. Ja się jeszcze raz pytam czy ktoś posiada badania laboratoryjne oleju który znajduje się w tych niby podrobionych opakowaniach. To że olej ma kolor który się nie podoba i zapach który nie pachnie fiołkami to nie jest powód żeby mówić o podróbie. :-)8

Tak jak Renek napisał ktoś sobie kupił cysternę i rozlewa w mniejsze opakowania w celu dalszej odsprzedaży :-)8
_________________
Nic tak nie zabija czasu jak motor
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM