/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Dzwonienie w wydechu
Autor Wiadomość
Destiny 
Przemek


Motocykl: Bandzior
Wiek: 39
Dołączył: 10 Lip 2011
Posty: 734
Skąd: Kraków / Niepołomice
Wysłany: 2013-04-13, 21:11   Dzwonienie w wydechu

Koledzy potrzebuje rady.
Zlokalizowałem metaliczne dzwonienie w moim motocyklu. Dźwięk dobiega z prawej rury i mam wrażenie że zaczyna się kilkanaście centymetrów od silnika. Zdemontowałem osłony i dalej dzwoni, podczas mocnego dzwonienia uderzyłem w rurę i utwierdziło mnie to w tym że dźwięk dobiega właśnie stąd. Proszę o rade a może informację, co tam w środku może brzęczeć ?? Czy tam są może rura w rurze ??
_________________
Przeszłość >> Teraźniejszość
 
 
Destiny 
Przemek


Motocykl: Bandzior
Wiek: 39
Dołączył: 10 Lip 2011
Posty: 734
Skąd: Kraków / Niepołomice
Wysłany: 2013-04-14, 09:26   

2-3 tysiaki ???? boże gdzie ty robisz zakupy ????? ;)

Myślę że nie jest to dzwonienie związane z wybebeszaniem bo dzwoni mi na kolanku a nie na końcu wydechu.
_________________
Przeszłość >> Teraźniejszość
 
 
BĄBEL 
Tomek


Motocykl: VTX 1300C '06
Wiek: 47
Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 597
Skąd: Zapolice EZD
Wysłany: 2013-04-14, 09:55   

Potwierdzam te obawy dzwoni w kolanku przedniego cylindra i to właśnie są rezultaty wiercenia lub przekłuwania przegród w wydechu moim zdaniem to przegroda która dzwoni nie została przewiercona tylko się oberwała i będzie dzwonić. Ale niech inni się też wypowiedzą.
 
 
GhoustDragon 
Samotny Wilk


Motocykl: Była VT 1100 C3 '98 i VT 600C jest NT650V
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 4188
Skąd: Zawiercie/SZA/
Wysłany: 2013-04-14, 11:21   

BĄBEL napisał/a:
Potwierdzam te obawy dzwoni w kolanku przedniego cylindra i to właśnie są rezultaty wiercenia lub przekłuwania przegród w wydechu moim zdaniem to przegroda która dzwoni nie została przewiercona tylko się oberwała i będzie dzwonić. Ale niech inni się też wypowiedzą.


Słyszysz, że dzwoni ale nie wiesz w którym kościele ;-)
Przegroda sama w sobie ma większą średnicę niż rura kolanka i musiała by być kompletnie zmasakrowana, żeby się tam dostać.

W 600 w przednim kolanku jest "rura w rurze". Oberwanie/wypalenie(jak zwał tak zwał) wewnętrznej rury(oczywiście nie po całym obwodzie bo wtedy to zagłuszy dzwon Zygmunta :mrgreen: ) powoduje właśnie dzwonienie. Miałem to samo i zaprzyjaźniony tłumikarz mi to wyleczyły baaardzo prosty sposób... Mianowicie nawiercił trzy małe otwory(jeden u góry, drugi po środku i trzeci na dole) w kolanku i przyspawał... Oczywiście zrobił to tak, że nic nie było widać. Po tej operacji dzwonienie ustało...


P.S. Destiny - wpadaj do Zawiercia to zrobimy to w 15 minut ;-)
_________________
Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
 
 
 
neocyklista 
neocyklista

Motocykl: vt 600
Wiek: 60
Dołączył: 27 Lut 2010
Posty: 15
Skąd: Leżajsk
Wysłany: 2013-04-14, 19:47   

Potwierdzam wypowiedź GhoustDragona. Miałem podobny mankament w virago i rozwiązałem w ten sposób, że nawierciłem otwór pod spodem kolanka, przyspawałem nakrętkę i śrubką skontrowałem wewnętrzną rurę. I później słyszałem dzwonienie, ale na wieży kościelnej.
 
 
Destiny 
Przemek


Motocykl: Bandzior
Wiek: 39
Dołączył: 10 Lip 2011
Posty: 734
Skąd: Kraków / Niepołomice
Wysłany: 2013-04-15, 08:42   

[quote="GhoustDragon"]
BĄBEL napisał/a:

P.S. Destiny - wpadaj do Zawiercia to zrobimy to w 15 minut ;-)


Wielkie dzięki za zaproszenie, nie wykluczam że z zaproszenia może skorzystam :)
Planuje wypad do Będzina do sklepu motocyklowe butki obejrzeć, więc jak nie rozwiążę tej sprawy do tego czasu to na pewno dam znać :)
_________________
Przeszłość >> Teraźniejszość
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM