/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Akumulator padł
Autor Wiadomość
FurmanS 


Motocykl: Vt 500 C
Wiek: 36
Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 174
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: 2008-05-23, 00:28   Akumulator padł

Witam !!



Od 2 tygodni jestem posiadaczem VT 500 C z 87 r.

Przed i po kupnie motocykla spr.wszystkie najważniejsze rzeczy(płyny etc.)

Już przechodziłem naprawę chłodnicy,a dziś po odpaleniu silnika zgaszeniu i próbie ponownego odpalenia - "wszystko siadło" tzn.kontrolki przestały świecić, rozrusznik siadł - ogolnie strasznie sie zmartwiłem ...



Pomyślałem ze to jakieś zwarcie czy jak, ale po 5 h ostrych poszukiwań okazało się ze akumulator jest pusty (praktycznie całkowicie).

W ramach testu ( na szybko) przerzuciłem z brata motocykla (CBR 600) akumulator i wszystko

działa na nim jak powinno ALE popełniłem straszny błąd - odłączyłem ten akumulator przy włączonym silniku ... Jakie jest prawdopodobieństwo że spalił sie alternator, jak sprawdzić czy został przy życiu ??

Napełniłem akumulator i ładuje dziada -ale obawiam sie ze jakieś zwarcie w nim zachodzi przez te byłe suchoty.

Wesoło kupić motor i już tyle problemów...
 
 
 
Dziubek 


Motocykl: VT 1100 C 86 AVO Sport `57 Pannonia TLF'61
Wiek: 48
Dołączył: 08 Paź 2007
Posty: 613
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2008-05-23, 08:00   

Padł Ci raczej regulator-prawdopodobieństwo 99%
 
 
 
FurmanS 


Motocykl: Vt 500 C
Wiek: 36
Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 174
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: 2008-05-23, 08:38   

Akumulator jest zepsuty-któraś z elektrod sie popsuła i robi zwarcie.

Regulator napięcia ? Ja w dalszym ciągu mam nadzieje ze nic sie nie spaliło przez ten głupi wybryk.

Na razie kupię nowy akumulator, zamontuję , pośmigam trochę i zobaczę czy sie ładuje .

A mogę przy odpalonym motorze podpiąć miernik bezpośrednio do akumulatora i sprawdzić czy przy dodawaniu obrotów miernik pokazuje wyższe warotści ??
 
 
 
renegade 
Handlarz gumek :-)


Motocykl: BRAK :-( było VT 700 C 85
Wiek: 45
Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 2433
Skąd: Lipsko
Wysłany: 2008-05-23, 09:46   

Przy odpalonym silniku powinieneś mieć minimum 13V na zaciskach akumulatora
_________________
...a ósmego dnia Bóg stworzył Shadowa...
http://www.shadow.org.pl/...p=256254#256254
wydechy własnej konstrukcji
http://g.co/maps/t9uzt
 
 
 
Cezar 
Ride Safe Ride Free


Motocykl: VT 500 C 85
Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 2472
Skąd: Otwock
Wysłany: 2008-05-23, 09:48   

hmmm A dlaczego i po co odłączałeś aku na włączonym silniku?? :koso:

Jak będziesz miał nowy, sprawny akumulator to możesz zmierzyć napięcie podczas pracy silnika, ja jałowych i przy wyższych obrotach. Może coś się wyjaśni.
_________________
Jadę jadę na motorze...
 
 
 
Globi 


Motocykl: VT 500C '85
Wiek: 55
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 1297
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-05-23, 11:02   

FurmanS napisał/a:
Na razie kupię nowy akumulator, zamontuję , pośmigam trochę i zobaczę czy sie ładuje .
Jak będziesz kupował akumulator, to zadbaj o to, żeby sprzedali ci z zestawem do samodzielnego napełnienia, albo od razu ci zalali. Bo jak nie, to będziesz biegał po Łodzi w poszukiwaniu elektrolitu, jak ja ;-) :

http://www.shadow.org.pl/forum/viewtopic.php?t=722
 
 
renegade 
Handlarz gumek :-)


Motocykl: BRAK :-( było VT 700 C 85
Wiek: 45
Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 2433
Skąd: Lipsko
Wysłany: 2008-05-23, 11:45   

Globi ja nie miałem żadnych problemów z elektrolitem. Poszedłem do sklepu i po prostu kupiłem. Całe 4PLN mnie kosztował. :mrgreen:
_________________
...a ósmego dnia Bóg stworzył Shadowa...
http://www.shadow.org.pl/...p=256254#256254
wydechy własnej konstrukcji
http://g.co/maps/t9uzt
 
 
 
FurmanS 


Motocykl: Vt 500 C
Wiek: 36
Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 174
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: 2008-05-23, 11:56   

Cezar napisał/a:
hmmm A dlaczego i po co odłączałeś aku na włączonym silniku??




hmm bo jak sie coś robi na szybko( jeszcze z bratem ) to wychodzą takie głupoty.

Czyli jak miernik będzie wskazywał około 13 V przy odpalonym silniku to znaczy ze jest w porządku ?

Produkują żelowe akumulatory do motocykli ??

Z tym elektrolitem hmm .. ja po prostu wlałem do niego wody destylowanej, bo wcześniej po kupnie poprzedni właściciel wlał kwas .



p.s opłata skarbowa + plik dokumentów złożony , jak dobrze pójdzie to jeszcze tydzień ibędzie rejestracja :D;



O mam taki akumulator : http://allegro.pl/item363...adow_vt500.html
 
 
 
Cezar 
Ride Safe Ride Free


Motocykl: VT 500 C 85
Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 2472
Skąd: Otwock
Wysłany: 2008-05-23, 12:02   

Jak był suchy i zalałeś go wodą to jasne że nie będzie działał.

Roztwór elektrolitu powinien mieć określone stężenie.

Specific gravity - 1.230 do 1.260 jeśli akumulator jest naładowany.. poniżej 1.140 akumulator uznaje sie za rozładowany

W pełni naładowana cela powinna mieć 1.26 do 1.28.

Tylko do odczytu potrzebujesz specjalne urządzenie.

jeśli mówiłeś że akumulator miałeś suchy to trzeba było od nowa zalać elektrolitem.



Co do akumulatora to mam podobny, żelowe też są dostępne, albo bez obsługowe.

Pamiętaj o podłączeniu przelewu w prawidłowy sposób
_________________
Jadę jadę na motorze...
 
 
 
FurmanS 


Motocykl: Vt 500 C
Wiek: 36
Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 174
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: 2008-05-23, 12:07   

To wylać z niego wszystko , kupić ten elektrolit i spróbować jeszcze raz ?

Kurde ale fuszerę odwaliłem ;/

Bardzo dziękuję za zainteresowanie sie tematem!



Jeszce pytanie : Jakie winny być parametry akumulatora polecane przez producenta ??
 
 
 
renegade 
Handlarz gumek :-)


Motocykl: BRAK :-( było VT 700 C 85
Wiek: 45
Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 2433
Skąd: Lipsko
Wysłany: 2008-05-23, 12:33   

Jak akumulator byl kiedyś zalany i odparowal to pod żadnym pozorem nie wolno lać do niego elektrolit. Elektrolitem byl zalany i odparowala z niego woda którą należy uzupelnić. Jaśli wlejesz elektrolit to będzie mial za dużą gęstość. Elektrolitem zalewa się tylko i wylącznie akumulatory NOWE SUCHOLADOWANE
_________________
...a ósmego dnia Bóg stworzył Shadowa...
http://www.shadow.org.pl/...p=256254#256254
wydechy własnej konstrukcji
http://g.co/maps/t9uzt
 
 
 
Cezar 
Ride Safe Ride Free


Motocykl: VT 500 C 85
Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 2472
Skąd: Otwock
Wysłany: 2008-05-23, 12:33   

Nie wiem czy zadziała Ci jeszcze ten akumulator i czy warto próbować..

Co do akumulatora... Ma być 12V i taki żeby mieścił sie w klatce.. Producent nie podaje konkretnych parametrów. Zazwyczaj w sklepie mają katalogi motocykli i wiedzą jaki rozmiar akumulatora pasuje do danego modelu. Nie ma tu sprecyzowanych wymagań co do wydajności w "Ah".
_________________
Jadę jadę na motorze...
 
 
 
Cezar 
Ride Safe Ride Free


Motocykl: VT 500 C 85
Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 2472
Skąd: Otwock
Wysłany: 2008-05-23, 12:36   

renegade26 napisał/a:
Jak akumulator byl kiedyś zalany i odparowal to pod żadnym pozorem nie wolno lać do niego elektrolit. Elektrolitem byl zalany i odparowala z niego woda którą należy uzupelnić. Jaśli wlejesz elektrolit to będzie mial za dużą gęstość. Elektrolitem zalewa się tylko i wylącznie akumulatory NOWE SUCHOLADOWANE




Renek, ale on twierdzi że ma tam sucho... Nie myśli że jeśli zalał sama wodą to ma za małe stężenie?

Dlatego też podałem mu wartości jakie powinien mieć roztwór...

Może być tak że musi dolać trochę elektrolitu.. czyż nie?
_________________
Jadę jadę na motorze...
 
 
 
renegade 
Handlarz gumek :-)


Motocykl: BRAK :-( było VT 700 C 85
Wiek: 45
Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 2433
Skąd: Lipsko
Wysłany: 2008-05-23, 15:43   

Jeżeli ma nowe aku to oczywiście. Ale jeżeli kupił moto i aku już tam było tyle że nikt nim się nie interesował ( jak to było w moim przypadku) co doprowadziło do zasuszenia aku nie należy dolewać elektrolitu tyko wodę która odparowała z elektrolitu znajdującego się akumulatorze. Ja też tak zasuszyłem akumularor że jak po zimie podeszłem do moto to nie chciały kontrolki dać znaku życia. Ale ja stary zalałem wodą i podpiąłem pod prostownik i od razu zamówiłem nowy bo z doświadczenia wiem że z takiego aku już nic nie będzie. Przerabiałem już różne kombinacje: zalewałem wodą, ładowałem i nic, innym razem zalałem elektrolitem i też nic, Próbowałem kiedyś nawet zalać wodą ładować później wylać wszystko i zalać świeżym elektrolitem i też dupa.

Pysty aku jest do wywalenia, płytki się zasiarczają, krzywią i nic się już z tym nie zrobi. Coś tam prądu daje ale nie na tyle żeby normalnie używać. Może być taki aku do moto palonego z kopniaka ale rozrusznika już nie szarpnie.
_________________
...a ósmego dnia Bóg stworzył Shadowa...
http://www.shadow.org.pl/...p=256254#256254
wydechy własnej konstrukcji
http://g.co/maps/t9uzt
 
 
 
Jurek
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-23, 20:41   

renegade26 napisał/a:
Jeżeli ma nowe aku to oczywiście. Ale jeżeli kupił moto i aku już tam było tyle że nikt nim się nie interesował ( jak to było w moim przypadku) co doprowadziło do zasuszenia aku nie należy dolewać elektrolitu tyko wodę która odparowała z elektrolitu znajdującego się akumulatorze. Ja też tak zasuszyłem akumularor że jak po zimie podeszłem do moto to nie chciały kontrolki dać znaku życia. Ale ja stary zalałem wodą i podpiąłem pod prostownik i od razu zamówiłem nowy bo z doświadczenia wiem że z takiego aku już nic nie będzie. Przerabiałem już różne kombinacje: zalewałem wodą, ładowałem i nic, innym razem zalałem elektrolitem i też nic, Próbowałem kiedyś nawet zalać wodą ładować później wylać wszystko i zalać świeżym elektrolitem i też dupa.

Pysty aku jest do wywalenia, płytki się zasiarczają, krzywią i nic się już z tym nie zrobi. Coś tam prądu daje ale nie na tyle żeby normalnie używać. Może być taki aku do moto palonego z kopniaka ale rozrusznika już nie szarpnie.


Ma rację...

Tylko woda destylowana - nigdy elektrolit, a jeżeli nie pomoże to niestety nowy akumulator :-(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM