/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Globi
2009-10-05, 13:42
Czy wymieniać olej przed zimą??????
Autor Wiadomość
leokadius
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-05, 08:24   Czy wymieniać olej przed zimą??????

Witam.

Mam pytanie - zbliżam sie powoli do wymiany oleju. Stąd moje pytanie czy dokonać tej czynności jeszcze przed okresem zimowym by moto przezimowało z nowym olejem??? czy może wstrzymac sie do przyszłego sezonu i wymienic go dopiero na wiosnę.

Czytałem gdzies na forum że po okresie zimowym jak moto stoi kilka tygodni to cały "syf" schodzi z silnika po uruchomieniu.

Dlatego moje watpliwości co do powyższej czynności - zmieniać czy czekać do wiosny???

Z motocyklowym pozdrowieniem.



Ps. Mimo nieciekawej pogody za oknem cały czas w siodle...
 
 
KaKa 


Motocykl: XVS 1300A
Wiek: 57
Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 334
Skąd: Garwolin
Wysłany: 2009-10-05, 16:38   

Nauczony parę lat temu przez bardziej doświadczonych, robię tak:

jak zaczyna być zimno ładuję akumulator na full;

odpalam motocykl co najmniej raz na tydzień aż do zagrzania się silnika;

i wymieniam olej + filtry na wiosnę jak mam zamiar zacząć jeździć .

Zasady powyższe stosuję od 7 lat, kiedy to wydałem trochę więcej kasy na motocykl produkcji zachodniej, nie stosowałem do WFM-ek, WSeK, Jaw, itp. tamte sprzęty chodziły chyba na innych zasadach bo olej się tylko dolewało, łańcuch się smarowało naftą, a jak się rozciągnął to wywalało się oczko i dalej po wsiach i miastach. Nadmienię że nigdy nie miałem problemu z odpaleniem lub smarowaniem i tak samo zrobię w tym roku, no chyba że sezon będzie przez 12 m-cy i olej wymienię w marcu tak jak w tym roku :-)8



pozdrawiam
_________________
www.gryfmc.pl
 
 
mariioo 
Marcin

Motocykl: V-STROM 650XT
Wiek: 43
Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 349
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2009-10-05, 17:07   

Ja też postępuje dokładnie tak jak KaKa napisał, co prawda dopiero od jakichś sześciu lat, bo dopiero tyle mam do czynienia z "lepszymi" motocyklami :-D ,i przez cały ten okres zawsze wszystko było OK, pozdrawiam
 
 
strus75
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-22, 17:49   

Jeżeli masz zamiar przepalać maszynę co najmniej 2 razy w miesiącu , i do pełnego rozgrzania , to wymień olej + filtr na wiosnę.

Ale ,jeżeli nie będziesz miał możliwości przepalania ( lub nie będzie się chciało ) to lepiej wymień olej przed zimą i nie przepalaj.
 
 
btomek
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-25, 17:15   

Jeśli moto nie będzie przepalane zimą to olej najlepiej jest wymienić przed snem zimowym, ze względu na to, iż przepracowany olej zawiera kwaśną zawiesine wodno metaliczną i węgiel z nagaru co powoduje, iż "leżąkując" w silniku przez zimę olej i jego delikatne odparowywanie może powodować korozję wewnątrz silnika.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM