/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
elektryka problem
Autor Wiadomość
mlesiakowski
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-16, 19:01   elektryka problem

witam .

Mam maly problem

po wlączeniu zaplonu nie podswietla mi zegarow , kierunkow , i tylna lampa nie swieci swieca za to obydwie czerwone kontrolki , co moze byc powodem ???

ominolem to montując diode w lampie ale nie bede o tym pisal bo sam nie wiem jak to zrobilem denerwuje mnie to bo i tak jak drogowe włączam to tyl nie swieci,

po odlączeniu mojego wynalazku jest jak pisalem wczesniej i nie wiem, jakis legulator czy przekaznik ??????mial ktos cos podobnego???

czy over drive to ta 2 czerwona kontrollka????

pozdro
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9496
Skąd: Kostry/Parczew/LPA

Wysłany: 2009-09-16, 20:57   

Poczekaj, aż przeczytają temat, i wypowiedzą się spece od VT500. :lol:

Kontrolka od OD jest zapewne pomarańczowa, :lol: tak jak kontrolki od kierunków, to te dwie trójkątne. :lol:

Następnie masz od lewej: OIL/czerwona/-ciśnienie oleju, TAIL LIGHT/czerwona/-kontrolka poprawnego działania tylnej lampy, HIGH BEAM/niebieska/-światła drogowe/długie/, NEUTRAL/zielona/-kontrolka luzu, OD/pomarańczowa/-6 bieg/nadbieg/



http://www.otomoto.pl/ind...how&id=M1486369
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
Marcin Racibory 
Marcin


Motocykl: Honda Shadow VT500C 1985 vt 1100 z1988
Wiek: 53
Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 553
Skąd: Nowe Racibory
Wysłany: 2009-09-16, 21:25   

Te dwie czerwone kontrolki po lewej stronie to tak jak Todek napisał olej i tylna lampa Zapalają się po przekręceniu kluczyka w stacyjce.Powinny zgasnąć po odpaleniu silnika.Nie zrozumiałem z Twojego posta czy po odpaleniu obie czerwone kontrolki gasną czy nie.

Ja bym zaczął od sprawdzenia styków w kostkach może coś się poluzowało lub zaśniedziało
_________________
Ze mną jak z dzieckiem.

Za rączkę i na piwo.
 
 
j@nek
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-16, 22:19   

Sprawdź bezpieczniki , są na mocowaniu kierownicy pod takim czarnym dekielkiem. Przekręć kierownicę od spodu powinny być dwie śróbki na krzyżaka, odkręć i zdejmij.

Jeżeli są całe, sprawdź kostki.

Kontrolka OD (6 bieg), jak napisał Todek jest pomarańczowa, dwie czerwone , ...olej i lampa tył. Olej gaśnie po uruchomieniu silnika, od lampy powinna zgasnąć wcześniej.

O ile dobrze pamietam , ...bo minęło juz dwa tyg. jak sprzedałem swoją :-?
 
 
mlesiakowski
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-17, 19:16   

jest jak piszecie po przekreceniu kluczyka swiecą obie czerwone po czym ta od tylnej lampy powinna gasnąc a nie gasnie lampa tylna nie swieci jak i podswietlenie zegarow i kierunkow .bespieczniki mam nowe zobacze jeszcze kostki ale wątpie ,

po drugie kontrolka od 6 biegu nie swieci! i to bylo by na tyle

nie wspominając ze wymineniam łancuchy rozrządu hehe

bo juz byly na maxa wysiągniete i odtatnio na wolnych obrotach jeden strzelil ale nie do konca, poprostu czesc ogniwa puscila i zaczą zegotac , zakupilem lancuchy na allegro po 100 szt mam nadzieje ze nie lipa ,did kosztują 230 zl za szt, jutro mam nadzieje ze przyjda to skladam i mam nadzieje ze jeszcze w tym sezonie posmigam jesli pogoda pozwoli :>
 
 
R0bi 


Motocykl: XL 1000 VA 07
Wiek: 57
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 2127
Skąd: Koluszki
Wysłany: 2009-09-17, 20:22   

mlesiakowski napisał/a:
jest jak piszecie po przekreceniu kluczyka swiecą obie czerwone po czym ta od tylnej lampy powinna gasnąc a nie gasnie lampa tylna nie swieci jak i podswietlenie zegarow i kierunkow .bespieczniki mam nowe zobacze jeszcze kostki ale wątpie ,


To wskazuje na bezpiecznik

mlesiakowski napisał/a:


po drugie kontrolka od 6 biegu nie swieci!


Wrzuć 6 bieg, to zaświeci.

mlesiakowski napisał/a:


nie wspominając ze wymineniam łancuchy rozrządu hehe

bo juz byly na maxa wysiągniete i odtatnio na wolnych obrotach jeden strzelil ale nie do konca, poprostu czesc ogniwa puscila i zaczą zegotac , zakupilem lancuchy na allegro po 100 szt mam nadzieje ze nie lipa ,did kosztują 230 zl za szt, jutro mam nadzieje ze przyjda to skladam i mam nadzieje ze jeszcze w tym sezonie posmigam jesli pogoda pozwoli :>


Po co Ci 100 szt. łańcuchów?
_________________


Z krainy zwątpienia, pozdrawiam Cię Gość nieśmiało.
 
 
mlesiakowski
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-17, 21:24   

100 sztuka

a na szustym nie swieci musze sprawdzic czy tam wogole zarowka jest bo od kąd ją kupilem 3 lata temu to nie swieci:>

bespieczniki nowe!
 
 
Cezar 
Ride Safe Ride Free


Motocykl: VT 500 C 85
Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 2472
Skąd: Otwock
Wysłany: 2009-09-18, 18:02   

Sprawdź żarówkę a jak jest i działa to masz czujnik nadbiegu.
_________________
Jadę jadę na motorze...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM