Forum SHOC.PL

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
VT600 - moje modyfikacje
Autor Wiadomość
laszlo 

Motocykl: VT600C 2001
Wysłany: 2018-12-03, 09:25   

Zastanawiam się jak dokładnie zrobić błotnik. Obecnie pod uwagę biorę dwa rozwiązania. Poniżej moje amatorskie wizualizacje:
a) dopasowanie błotnika pod siedziskiem jedynie do linii boczków

b) ucięcie błotnika na przetłoczeniu aby błotnik chował się pod siedziskiem. Minusem jest to, że między fotelem, boczkiem a błotnikiem będzie wystawał kawałek ramy i wydaje się mi, że będzie psuł ogólną sylwetkę:

Teoretycznie można ukryć ten kawałek ramy jakąś listwą w stylu:

ale raczej nie uda się dokupić coś co by pasowało do linii ramy i mojego błotnika (chodzi głównie o kąty wygięć). Sam też za bardzo nie mam możliwości (sprzętu) aby samodzielnie coś takiego dorobić. Zastanawiałem się przez chwilę nad drukarką 3D :) ale lepiej chyba by było, jeśli już dorabiać taką listwę, to z metalu a nie tworzywa sztucznego.

Skorupek 

Motocykl: Vt600c 88 Vt 1100c 96 RD04 92 DR650 95
Wysłany: 2018-12-03, 12:14   

Pociągnie błotnik do końca ja na pierwszym zdjęciu. Nie będzie po spodniach chlapalo i wygląda najlepiej z tych trzech propozycji

Dżej dżej 

Motocykl: VT700C, GL500, GL1500CF
Wysłany: 2018-12-03, 12:55   

Albo zamocuj błotnik do wahacza. Dzięki temu będziesz mógł dać go blisko koła.

Ruffi 
Hondę mam i Ja:) rocznik 1992

Motocykl: Yamaha XVS650A, Honda VT600
Wysłany: 2018-12-03, 20:30   

Moim zdaniem wchodzi tylko rozwiązanie na pierwszym zdjęciu jeśli nie chcesz ciąć ramy ale decyzja należy do Ciebie.

laszlo 

Wysłany: 2018-12-05, 09:49   

Będzie próba realizacji wariantu nr 1. Niestety wyjdzie trochę więcej prac niż na samym początku zakładałem. Jakoś wcześniej nie zwróciłem uwagi, że błotnik od VT600 jest niesymetryczny i chcąc skorzystać z nowszych boczków, aby wszystko ładnie wyglądało, będzie trzeba lewy bok zwęzić tak jak poniżej. Na czerwono zaznaczyłem mniej więcej to co będzie wycięte a reszta sklejona włóknem szklanym i żywicą. Mam nadzieję, że będzie się trzymało :)

Bez tego po zamontowaniu nowych boczków, patrząc z góry, będzie rzucało się w oczy brak symetrii:

laszlo 

Wysłany: Wczoraj 9:32   

Niestety pierwsza wtopa zaliczona. Zamówiłem z ebay osłonkę 7" na reflektor a dotarła do mnie 6", czyli nie zmieści się na mój reflektor :/ Ktoś chętny, żeby ją odkupić? ;)

Z prac bieżących, rozcięty został błotnik po lewej stronie, aby go wyrównać do szerokości prawej strony. Dziś lub jutro szlifowanko a następnie klejenie i szpachlowanie.

Odpowiedz do tematu