VT700 85rspaliny w uk³adzie ch³odzenia, diagnoza g³owicy
Odpowiedz do tematu

: VT700 85rspaliny w uk³adzie ch³odzenia, diagnoza g³owicy
Witam!
Miesi±c temu okazyjnie kupi³em 33 letni± Shadowkê VT700c. Od pocz±tku by³ problem z wyrzucaniem p³ynu przez zbiorniczek wyrównawczy po nagrzaniu silnika. Teraz ju¿ doszed³em, ¿e na 100% przyczyn± s± spaliny przedostaj±ce siê do uk³adu ch³odzenia. Obstawiam, ¿e to wina uszkodzonej uszczelki pod g³owic±. Zamierzam w weekend wyci±gn±æ silnik i rozwi±zaæ problem jednak nie wiem czy jest mo¿liwo¶æ sprawdzenia która g³owica broi czy profilaktycznie ¶ci±gn±æ obie? Dodam, ¿e w uk³adzie robi siê wysokie ci¶nienie w czasie gwa³townego odkrêcenia manetki, gdy delikatnie dodajê gazu i powoli wkrêcê go na wysokie obroty spaliny nie przenikaj± do uk³adu ch³odzenia. Woda nie przedostaje siê te¿ do komór spalania, wiêc obstawiam uszkodzon± uszczelkê, bo w przypadku pêkniêcia g³owicy chyba by siê la³o do cylindra? Do oleju nic siê nie dostaje.
Przy okazji, idzie gdzie¶ dostaæ inne uszczelki ni¿ te niepolecane od Atheny?

:
Witam,zacznij od zebrania p³ynu,zdjêcia wê¿y z pokryw zaworów i wê¿a z pompy id±cego w kierunku cylindrów.Nastêpnie zdjêtego weza z pompy trzeba za¶lepiæ szczelnie.Przez wystaj±ce króæce ze zdjêtych wê¿y zalaæ plynem.Uruchomiæ rozrusznik na którym cylindrze jest przedmuch na tym wyrzuci p³yn.

:
Dziêki za pomoc, ale ju¿ obie g³owice mam zdjête. Uszczelka pu¶ci³a na przednim cylindrze, tylny te¿ profilaktycznie robiê. Problem mam z nowymi uszczelkami, dostêpne s± tylko te z atheny...

:
pawel1304 napisa³/a:
dostêpne s± tylko te z atheny...

A serwis?

"Bardzo te¿ po¿ytecznie bywa najsamprzód zdzieliæ ¶wiadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po g³owie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do k³amstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu ¦wiadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
ewentualnie odezwij siê do Marudy,ja i Corvus w 500tkach mamy od niego,s± bez zarzutu :lol:

never as good as the first time
:
Uda³o mi siê dostaæ oryginalne uszczelki pod g³owicê z lat 90, sprzeda³ mi je poznany na trasie by³y w³a¶ciciel siedemsetki :mrgreen:
Z³o¿y³em wszystko, mia³em problem z kasatorami, bo pierwszy raz mia³em z nimi do czynienia, ale post±pi³em zgodnie z serwisówk±, zmierzy³em luzy czujnikiem zegarowym i uda³o siê. Z tym, ¿e zosta³y mi 4 podk³adki o gr. 1mm, by³y wcze¶niej wsadzone pod kasatory, jednak z pomiarów mi wysz³o, ¿e nie s± potrzebne. Przed rozbiórk± by³o s³ychaæ stukanie z pierwszego cylindra, a teraz b³oga cisza. Nie wiem czy to stukanie by³o skutkiem uszkodzonej uszczelki czy zbyt du¿ej ilo¶ci podk³adek pod kasatorami.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pe³na wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group