/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Prośba o weryfikację naciągu łańcucha
Autor Wiadomość
Duszeek 

Motocykl: Honda vt shadow
Wiek: 52
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 133
Skąd: Polska
Wysłany: 2015-09-05, 18:22   

Na egzaminie na [prawko kat A ]- naciąg łańcucha bada się w pozycji pionowej motocykla na kołach.

Nie wiem jaka jest różnica na stopce bocznej czy centralnej a bez tego - ale jak widać jakaś jest.
 
 
alarec 


Motocykl: vt125 jc29
Dołączył: 16 Mar 2015
Posty: 183
Skąd: prosto z siodła
Wysłany: 2015-09-07, 08:29   

To zależy czy jeździsz z kołem w powietrzu, na stopce czy jak kolega wyżej pionowo :roll:
_________________
Była Moja czarna pszczoła
 
 
Trom 
Tomek


Motocykl: VT750 05r,ST1300
Wiek: 54
Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 2618
Skąd: Otwock
Wysłany: 2015-09-07, 08:53   

:mrgreen:
_________________
Pozdrawiam wszystkie motocyklistki i motocyklistów !!!
 
 
scareface 


Motocykl: Honda Shadow 125
Dołączył: 04 Cze 2016
Posty: 47
Skąd: Belgia
Wysłany: 2016-07-31, 16:35   

Witam
Kilka dni temu zauważyłem że łańcuch jest dosyć mocno poluzowany więc go naciągnąłem do 20mm. Pojeździłem kilka dni i ponownie zauważyłem poluzowanie co mnie zdziwiło ale od nowa naciągnąłem. Po codziennym dojeżdżaniu do pracy po 3 dniach wybrałem się na powyższą wycieczkę z żoną, po 100 km podczas dojazdu do domu usłyszałem jakieś dziwne popiskiwanie w okolicach dołu silnika. Jak się okazało to po raz kolejny łańcuch, znowu był poluzowany, kiedy podniosłem motor na podnośniku u kręciłem luźno kołem to zauważyłem że łańcuch nie jest nasmarowany pomimo tego że był widoczny smar na nim ponieważ kręcąc kołem łańcuch zaginał się i dopiero zębatki to prostowały stąd to ciągłe naciąganie. Wyczyściłem go bardzo dokładnie, (gorąco polecam do smarów, i innych temu pochodnych zabrudzeń - naftę, ja używam NOVOL- plus 780 silicone remover) po czym go naoliwiłem i naciągnąłem, teraz łańcuch aż chce pracować. Dzisiaj sam jechałem 115km/h co wcześniej było niedostępne, to powód że łańcuch nie powodował oporów?
_________________
Pierwsze mnie słychać, potem widać ;)
 
 
luck48 


Motocykl: Honda Shadow
Wiek: 42
Dołączył: 13 Sie 2017
Posty: 16
Skąd: Lubsko/Poznań
Wysłany: 2017-08-23, 13:23   

A ja trochę z innej beczki. Wczoraj byłem w Serwisie na Ostrowskiej w Poznaniu. Pan po ogarnięciu zasady działania systemu naciągowego podciągnął mi łańcuch.. niestety okazało się teraz, że łańcuch jest naciągnięty z luzem tak 2-3 cm a jak przesunę motor o 15-20cm to luz sięga 1-1,5cm co oznacza ponoć, że łańcuch jest niesymetrycznie rozciągnięty. Pan z serwisu mówi, że jeszcze ten sezon mogę tak pojeździć ale w następnym przydało by się wymienić cały układ napędowy (łańcuch z zębatkami) czy to faktycznie prawda czy z taką przypadłością mogę bez problemu jeździć czy też konieczna jest wymiana no i czy z luzem 1,5cm w pewnych fragmentach łańcuch można bez problemu śmigać? :koso:
 
 
Piwek 
Wredna MENDA


Motocykl: Była VT 125, VT 750 C8, FZ8 FAZER, BMW R1200R
Wiek: 52
Dołączył: 12 Paź 2015
Posty: 1976
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-08-23, 13:55   

Mówił prawdę. Nie jest to komfortowe, ale do końca sezonu bym dociągnął i zimą zmienił.
Mimo, że nie jest komfortowe, to w wypadku shadow nie jest niebezpieczne... Kontroluj tylko naciąg.
_________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche



Pozdrawiam
Tomek
 
 
luck48 


Motocykl: Honda Shadow
Wiek: 42
Dołączył: 13 Sie 2017
Posty: 16
Skąd: Lubsko/Poznań
Wysłany: 2017-09-02, 08:09   

Oki dzięki. Czy ktoś z Was miał już wymieniany napęd? Jakie elementy (symbol, kod produktu) trzeba kupić i ile mniej więcej kosztuje wymiana zębatek i łańcucha. Będę wdzięczny za odpowiedz :mrgreen:
 
 
dawidekwsk 

Motocykl: Honda Shadow VT 125
Wiek: 31
Dołączył: 28 Maj 2017
Posty: 2
Skąd: Wola Lubecka
Wysłany: 2017-09-03, 09:44   

Przeczytaj ten temat a sporo się dowiesz.
http://www.shadow.org.pl/...der=asc&start=0
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM