/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Dane z dowodu masa, dopuszczalna masa etc
Autor Wiadomość
siro80 


Motocykl: GZ125 '99 -> VT125 '00
Wiek: 43
Dołączył: 14 Paź 2014
Posty: 17
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-01-21, 15:53   Dane z dowodu masa, dopuszczalna masa etc

Witajcie, jak juz pisałem, zakupiłem shadołke vt125c z belgi, wziąłem się za jej rejestracje.
Byłem na przeglądzie ale chłop "nie wie co ma wpisać" bo w belgijskich papierach nie było czegos takiego jak :
z dowodu polskiego
co macie wpisane w dowodach od shadow 125 rocznik 99-2000
F2 - dopuszczalna masa całkowita
G- masa własna to wiem
etc, wogole gdzie znajde jakies fabryczne dane tego modelu, kazał mi przywieść ze sobą jak bede miał już tymczasowe blachy, niestety od 1 stycznie trzeba je mieć i oc na nie.
Zniesli za to vat 23 juz nie trzeba zapłacic 160 zł za zaświadczenie że nie trzeba go płacić :-)
_________________
Prowadzę hobbystycznie blog budowlany 123budujemy.pl - Budowa domu wykończenie, urządzenie aż po remont Krok po Kroku.
 
 
 
daro 
Daro


Motocykl: VTX 1800S36
Wiek: 62
Dołączył: 12 Wrz 2013
Posty: 658
Skąd: Dolnyśląsk
Wysłany: 2015-01-21, 16:22   

Jaki masz kod typ modelu może coś poradzę np. JC29A ,JC31 ?
 
 
lupo4801 
krzych

Motocykl: Honda Shadow Honda Varadero BMW GS
Wiek: 54
Dołączył: 27 Wrz 2014
Posty: 118
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2015-01-21, 17:35   Re: Dane z dowodu masa, dopuszczalna masa etc

co macie wpisane w dowodach od shadow 125 rocznik 99-2000
F2 - dopuszczalna masa całkowita
G- masa własna to wiem
etc,


F.2 - 340 kg
G -160kg
P.2 -11.00 kW
P.3 - P
Q - 0.0688kW/kg
Tak mam w dowodzie, JC29
_________________
LwG
 
 
siro80 


Motocykl: GZ125 '99 -> VT125 '00
Wiek: 43
Dołączył: 14 Paź 2014
Posty: 17
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-01-21, 17:55   

@lupo4801 dzięki o to mi chodziło, pozdrawiam
_________________
Prowadzę hobbystycznie blog budowlany 123budujemy.pl - Budowa domu wykończenie, urządzenie aż po remont Krok po Kroku.
 
 
 
Wojti 
V-tec


Motocykl: Shadow VT 125
Wiek: 40
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 69
Skąd: Korycin
Wysłany: 2015-02-12, 09:20   

Drodzy koledzy, mam pytanie odnośnie rejestracji motocykla. Nie chce zakładać nowego tematu więc podpinam pod ten bo po części chodzi również o dowód rejestracyjny.
Czy do zarejestrowania shadowki 125 ściągniętej z Niemiec, jest potrzebna jakaś druga część dowodu rejestracyjnego? I podobno zniesiono już opłatę skarbową VAT 24 - 160 zł. Czy ktoś rejestrował już sprzęt w tym roku?
_________________
I don't drive Fast...
I fly low ;D
 
 
sq9nrf 
Paweł


Motocykl: Honda Shadow VT 125 C29 2000
Wiek: 41
Dołączył: 27 Sty 2015
Posty: 226
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2015-02-12, 10:35   

Witaj

Miałem pierwsze starcie w UK jednak odpuściłem sobie do czasu polepszenia pogody.
Moto mam sprowadzone z Niemiec z ważnym przeglądem na 2 lata ( lipiec 2016). Dowód + tłumaczenie ( wbita pieczątka ze wyrejestrowano w Niemczech) + informacja od sprzedającego ze sprowadzono bez tablic.

Myślałem ze uda się zarejestrować odrazu na białe tablice jednak nie muszę brać próbne przegląd zapewne i OC +AC i ponownie wniosek o nowe tablice. koszt rejestracji na białe to ok 207 zł. ( informacje z 02.02.2015). Koszt próbnych to chyba 47 zł

UK podpiera sie że nie ma wszystkich danych w dowodzie jak pytałem an stacji są wszystkie... zapewne chodzi o wyciągniecie kolejnych 47 zł od człowieka.

[ Dodano: 2015-02-12, 10:40 ]
co do opłaty skarbowej potwierdzam jej zniesienie
 
 
Wojti 
V-tec


Motocykl: Shadow VT 125
Wiek: 40
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 69
Skąd: Korycin
Wysłany: 2015-02-12, 11:25   

Kolego, wczoraj zrobiłem tłumaczenie dowodu część I zapłaciłem 35 zeta, umowy nie tłumaczyłem bo mam dwujęzyczną. Tablic też nie mam ale przegląd musze zrobić bo mam do lipca 2015 a że był robiony w 2013 roku (niemcy robią na 2 lata), według naszego prawa przgląd jest ważny tylko na rok. Generalnie rozchodzi się o to, że urzędasy nie wiedzą czy do tej maszyny jest potrzebna jakaś druga część dowodu, której notabene ja nie posiadam.
Mam za to, tak jak mi w urzędzie powiedziano jakąś homologacje, którą mogę sobie 4 litery podetrzeć. Czy u Ciebie ten dowód też jest w jednej części?

Nie rozumiem dlaczego chcą Ci wcisnąć przejściowe tablice skoro masz przegląd ważny??
Powinno się je brać tylko po to aby dojechać na stacje kontroli. Takie jest moje zdanie, lecz wiem że to co jest logiczne dla zwykłego człowieka dla urzędnika jest wręcz niezrozumiałe...
_________________
I don't drive Fast...
I fly low ;D
 
 
MARQ 
f.k.a. Konar


Motocykl: VT125c 99'; VT1100A.C.E. 94-95'
Dołączył: 29 Sie 2014
Posty: 1608
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-02-12, 13:04   

jeśli nie macie drugiej części briefu, czyli tego dużego - ja nie miałem,
to w tym małym będzie adnotacja, że takiego nie wydano. ja coś takiego miałem u siebie,
to zobaczył wydział komunikacji i się odczepił ode mnie we wrześniu.
choć jednocześnie był tam zapis, że ten dowód jest ważny tylko z dużym briefem ;)

dostałem od razu blachy na stałe, tylko musiałem tego samego dnia ogarnąć stację diagnostyczną i ubezpieczenie i wrócić na drugi dzień rano do tej samej miłej pani w okienku,
bo nie miałem nacisku na oś i potwierdzonego rocznika w niemieckim dowodzie, jak dobrze pamiętam.
Stacja kosztowała 60zł, a pełen przegląd 62, o czym dowiedziałem się następnego dnia.
zrobiłem ten za 60zł i w marcu muszę znów robić - bo się kończy niemiecki... :cry:
przegląd niemiecki musiałem tłumaczyć, umowy nie, bo dwujęzyczna była...
_________________
kilka udostępnionych foto
https://goo.gl/photos/tGRvfjn7TsppQYWcA
 
 
sq9nrf 
Paweł


Motocykl: Honda Shadow VT 125 C29 2000
Wiek: 41
Dołączył: 27 Sty 2015
Posty: 226
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2015-02-12, 14:02   

jak widać Polska nie jest jedna..

Tez tak słyszałem . Poszedłem do informacji i odrazu Gosć mnie sprowadził na ziemie ze bedą problemy ... Wydał mi druki an przejsciowe. Nie był bym sobą gdybym nie spróbował. Wiec wyszedłem zabrałem jego papiery pod pache i skorzystałem z druków i wypisałem dokumenty. W okienku Pani sprowadziła mnie do parteru " jeszcze tak źle przygotowanych dokumentów nie widziałam" .... pytam co z nimi nie tak.... " gdyby był pan w informacji to by Pan wiedział!
.... chodziło jej że nie ma druku na przejściowe tablice. Czyli dobra rada Pana z informacji się potwierdziła. Straciłem 4 h i nic.

[ Dodano: 2015-02-12, 14:04 ]
MARQ napisał/a:
jeśli nie macie drugiej części briefu, czyli tego dużego - ja nie miałem,
to w tym małym będzie adnotacja, że takiego nie wydano. ja coś takiego miałem u siebie,
to zobaczył wydział komunikacji i się odczepił ode mnie we wrześniu.
choć jednocześnie był tam zapis, że ten dowód jest ważny tylko z dużym briefem ;)

dostałem od razu blachy na stałe, tylko musiałem tego samego dnia ogarnąć stację diagnostyczną i ubezpieczenie i wrócić na drugi dzień rano do tej samej miłej pani w okienku,
bo nie miałem nacisku na oś i potwierdzonego rocznika w niemieckim dowodzie, jak dobrze pamiętam.
Stacja kosztowała 60zł, a pełen przegląd 62, o czym dowiedziałem się następnego dnia.
zrobiłem ten za 60zł i w marcu muszę znów robić - bo się kończy niemiecki... :cry:
przegląd niemiecki musiałem tłumaczyć, umowy nie, bo dwujęzyczna była...


mi kazali niemieckim się podetrzeć.

Ten gość w informacji wspominał że w Rudzie Śląskiej i paru innych miastach to przechodzi ale wiadomo tam jest "Niemiecki Ordnung"
 
 
MARQ 
f.k.a. Konar


Motocykl: VT125c 99'; VT1100A.C.E. 94-95'
Dołączył: 29 Sie 2014
Posty: 1608
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-02-12, 14:32   

sq9nrf napisał/a:

jak widać Polska nie jest jedna..


jak widać nie jest.

sq9nrf napisał/a:

mi kazali niemieckim się podetrzeć.


rozszyfrowując twój skrót myślowy - jeśli mówisz o przeglądzie niemieckim,
to ta miła pani na Pradze Południe też tak myślała na początku,
ale poszła do kierownika po informację i się dowiedziała, że niemiecki przegląd jest/bywa cacy.(był z marca 2014 a to było we wrześniu tego samego roku)
Tak samo myślała na początku, że musi być duży brief,
ale z kierownikiem sprawdzali i potwierdzili sobie, że niemcy nie dają do 125cm dużych briefów (podobno.. z taką informacją z jakiegoś forum do nich poszedłem).
_________________
kilka udostępnionych foto
https://goo.gl/photos/tGRvfjn7TsppQYWcA
 
 
Wojti 
V-tec


Motocykl: Shadow VT 125
Wiek: 40
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 69
Skąd: Korycin
Wysłany: 2015-02-12, 14:39   

Ok. Czyli druga część briefu jest ale jakoś da się to obejść. Ciekawe jak u mnie w okienku do tego podejdą...
Ciesze się, że w ubiegłym roku skarbówce nie dałem zarobić na tym VAT 24, 160 zet zostaje na paliwko :chytrusek:
_________________
I don't drive Fast...
I fly low ;D
 
 
Śp.JERZY I 

Motocykl: honda shadow125 cc 1999r
Dołączył: 12 Lis 2014
Posty: 516
Skąd: małopolska Kłaj
Wysłany: 2015-02-12, 14:44   

potwierdzili sobie, że niemcy nie dają do 125cm dużych briefów


i tego się trzymaj


rejestrowałem w listopadzie ,też bez duzego briefu ,pani z WK nie była zdziwiona i bez problemu dostałem stałe tablice + dowód miękki na miesiąc
 
 
sq9nrf 
Paweł


Motocykl: Honda Shadow VT 125 C29 2000
Wiek: 41
Dołączył: 27 Sty 2015
Posty: 226
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2015-02-12, 14:52   

ja już z tego nic nie rozumiem. Pani mi powiedziała że mam komplet dokumentów do rejestracji czy na nowe czy na próbne blachy ale bez próbnych i przeglądu się nie obejdzie. Generalnie nie mam juz siły po ostatniej wizycie się wykłócać o swoje. Poczekam na wiosnę i pojadę na ten przegląd. ( DE mam do lipca 2016)
 
 
MARQ 
f.k.a. Konar


Motocykl: VT125c 99'; VT1100A.C.E. 94-95'
Dołączył: 29 Sie 2014
Posty: 1608
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-02-12, 15:00   

Wojti napisał/a:
Ok. Czyli druga część briefu jest ale jakoś da się to obejść.

nie wiem skąd ten wniosek...
pisałem przecież, że nie ma ;)

u mnie w dowodzie (a dokładnie w niemieckim dokumencie: "Zulassungsbescheinigung Teil I") w pozycji nr 16. opisanej w legendzie jako: "Nummer Der Zulassungsbescheinigung Teil II" było napisane: "ohne -ZF-".
jak wrócę do domu, to na tłumaczeniu przysięgłym zerknę co dokładnie zapisano, bo siętu chyba tłumacz rozpisywał ;)


Wojti napisał/a:
Ciesze się, że w ubiegłym roku skarbówce nie dałem zarobić na tym VAT 24, 160 zet zostaje na paliwko :chytrusek:


ale jest opłata za wydanie zaświadczenia że nie musisz zapłacić podatku :-)8 jeśli dobrze pamiętam o podobnej wartości :chytrusek:
_________________
kilka udostępnionych foto
https://goo.gl/photos/tGRvfjn7TsppQYWcA
 
 
Wojti 
V-tec


Motocykl: Shadow VT 125
Wiek: 40
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 69
Skąd: Korycin
Wysłany: 2015-02-12, 15:06   

Tez mam to Ohne - ZF ! !
No kurcze wczoraj w WK mi gościu mówił że już nie trzeba płacić za to zaświadczenie i kolega sq9nrf dziś to potwierdził ! :chytrusek:

[ Dodano: 2015-02-12, 15:09 ]
MARQ napisał/a:

Wojti napisał/a:
Ok. Czyli druga część briefu jest ale jakoś da się to obejść.

nie wiem skąd ten wniosek...
pisałem przecież, że nie ma ;)


OK, potwierdziliśmy sobie że nie ma :mrgreen: Jakby pytali w urzędzie to powołam się na to forum...

[ Dodano: 2015-03-02, 09:14 ]
27. lutego byłem w skarbówce, nie ma już opłaty za zaświadczenie o braku opłaty podatku VAT 24. Czyli 160 zet zostaje na paliwko :chytrusek:
Przejściowe tablice, czerwone dostałem na zaciągnięcie maszyny na przegląd ważne 7 dni opłata 37,50.
Jeśli chodzi o dowód rej. to przeszło bez drugiej części tego dowodu z racji tego że w punkcie 16 dowodu było wpisane "OHNE -ZF" Czyli bez drugiej części.
Pierwszy przegląd w PL 122 zł.
Może komuś przydadzą się te informacje.
Ciał!

Edit: Pierwszy przegląd zrobiłem za 62 zł. Chociaż na innej stacji powiedzieli 122 zł... ktoś mnie chciał naciągnąć....
_________________
I don't drive Fast...
I fly low ;D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM