/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Kupno Shadow...
Autor Wiadomość
MARi0 


Motocykl: VTX1800N'05 / był VT750Aero'04
Wiek: 54
Dołączył: 01 Paź 2011
Posty: 910
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2014-10-04, 00:29   

Duszeek napisał/a:
...Niby to wszystko opisane wyżej wiedziałem od dawna, ale teraz jakoś bardziej i dobitniej to do mnie dotarło.


...życie... :-?
 
 
Leo 


Motocykl: Była VT 500 C 85, Honda XL 600V Transalp
Wiek: 64
Dołączył: 02 Maj 2013
Posty: 3111
Skąd: Otwock
Wysłany: 2014-10-04, 19:48   

silver77 napisał/a:
Witajcie.
Na światłach, też daje radę. Wczoraj ominąłem sznur 30-tu aut i ustawiłem się na światłach przy pierwszym samochodzie, gdy zapaliło się zielone spokojnie ruszyłem pierwszy :)

jako wciąż początkujący motocyklista pozwolę sobie na parę rad usłyszanych na kursie od moich instruktorów, zaleta dobrej szkoły ;-)

jeśli zajmujesz "pole position" to zawsze stawaj PRZED pierwszym samochodem a nie OBOK!
I moja osobista rada: nie wahaj się czy zdążysz przed zmianą świateł czy nie! albo objeżdżasz korek albo odpuść ;-) parę razy za długo się zastanawiałem i znalazłem się w połowie kolejki ruszających po obu stronach aut, traumatyczne przeżycie ;-)

silver77 napisał/a:
To co sprawia mi jeszcze trudność, to pokonanie 3/4 ronda. Nie mogę wycyrklować aby płynnie pokonać rondo ze stałą prędkością, zawsze muszę zrobić jakąś drobną korektę toru jazdy lub prędkości.


rada uniwersalna: JEDZIESZ TAM GDZIE PATRZYSZ! zakręt rozpoczynaj od zewnętrznej strony i spoglądaj w stronę w która chcesz pojechać a nie przed siebie, dobrze wszystko jest opisane w "Motocykliście doskonałym"
mnie parę razy się zdarzyło że tak panicznie bałem się że się nie wyrobie na rondzie że oczywiście wpakowałem się w krawężnik jeszcze przed pierwszym zjazdem a co dopiero trzecim :)

rada mojego instruktora: nie zmieniaj biegu podczas zakrętu!łatwo wtedy o poślizg zwłaszcza na śliskiej nawierzchni, zakręty trzeba brać na raz starając się unikać korekty toru jazdy, wiem nie zawsze się da ale kiedy już to opanujesz i jeszcze nauczysz się pochylać moto prawie trąc podnóżkami to zobaczysz jaka to frajda,wszystko przyjdzie z czasem i .....kilometrami ;-)

silver77 napisał/a:

Być może na wiosnę pójdę na kurs aby w przyszłości kupić odrobinę mocniejszą maszynę

i to jest słuszna koncepcja, tylko wybierz dobrą szkolę, taką która uczy jeździć a nie zdać egzamin
_________________
never as good as the first time
 
 
MARi0 


Motocykl: VTX1800N'05 / był VT750Aero'04
Wiek: 54
Dołączył: 01 Paź 2011
Posty: 910
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2014-10-05, 00:20   

silver77 napisał/a:
...To co sprawia mi jeszcze trudność, to pokonanie 3/4 ronda. Nie mogę wycyrklować aby płynnie pokonać rondo ze stałą prędkością, zawsze muszę zrobić jakąś drobną korektę toru jazdy lub prędkości...


Używaj przeciwskrętu.
A najlepiej pojedź sobie na jakiś duży parking lub jakiś plac i po prostu pojeździj - kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt razy w kółko (w lewo i w prawo), wyobrażając sobie, że to rondo.
Może, np. ten filmik Ci pomoże :-)
https://www.youtube.com/watch?v=d3-pe4s_4To
 
 
Leo 


Motocykl: Była VT 500 C 85, Honda XL 600V Transalp
Wiek: 64
Dołączył: 02 Maj 2013
Posty: 3111
Skąd: Otwock
Wysłany: 2014-10-05, 11:22   

Mesycz napisał/a:
Używaj przeciwskrętu.
A najlepiej pojedź sobie na jakiś duży parking lub jakiś plac i po prostu pojeździj - kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt razy w kółko (w lewo i w prawo), wyobrażając sobie, że to rondo.
Może, np. ten filmik Ci pomoże :-)
https://www.youtube.com/watch?v=d3-pe4s_4To


Mesycz ma rację! przeciwskręt to podstawowa rzecz w jeździe motocyklem, czasem w rozmowach z motocyklistami ze zdziwieniem dowiaduję się, że nikt im wcześniej o tym nie mówił ;-)
ja, co powtarzam do znudzenia uczyłem się w dobrej szkole i było to pojecie podstawowe, skądinąd dobrze mi znane bo.......stosowane w jeździe rowerem o czym nawet nie miałem pojęcia, trzeba było mi tylko otworzyć oczy :-D
filmik doskonale to pokazuje!
ps. co do parkingu i ćwiczeń to kupiłem trochę pachołków treningowych i ustawiam z Kolegami z Wwy slalomy post "ćwiczenia" w dziale Technika jazdy, uwierz to bardzo pomaga i nie ma się czego wstydzić, bawią się z nami goście którzy przerastają mnie umiejętnościami o głowę, ba o trzy głowy :-D
_________________
never as good as the first time
 
 
silver77 


Motocykl: Honda Shadow VT800C
Wiek: 47
Dołączył: 22 Lip 2014
Posty: 109
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2014-10-07, 12:28   

Witajcie ponownie :-)

Film na DVD dostałem od znajomych, książkę "Motocyklista doskonały" również. W wolnych chwilach oglądam i czytam.
Z rondem już sobie radzę - pojechałem na rondo w porze gdzie ruch jest minimalny i spokojnie sobie trenowałem nie przeszkadzając innym.

Pomysł z pachołkami jest ciekawy, zakupię sobie 4 sztuki :thx:

Wyprzedzając auta stojące przed światłami, to teraz (jeśli wyprzedzam) staję przed autem a nie z boku. Miałem przypadek, że gdy stanąłem z boku, to gość zaczął się ze mną ścigać... :omg:
Nie zawsze wyprzedzam, często stoję potulnie w korku ;-)

W 100% podzielam wrażenia Duszeek`a :)
To co mnie niedawno przestraszyło, to wielki liść który niespodziewanie uderzył mi w szybę kasku. Jechałem sobie spokojnie po krętej dziurawej drodze, skupiałem się aby nie wjechać w dziury i spokojnie pokonywać nieznane mi zakręty, gdy nagle nie wiedząc skąd dostałem z liścia - ale się przestraszyłem - szok :oops:

kuba: 2500 km w 1 miesiąc to niezły wynik :) ja w tygodniu jeżdżę tylko po pracy i w większości przypadków były to wyjazdy na placyk aby się uczyć, dopiero od niedawna zapuszczam się w dalsze trasy :)

Co do cen motocyklów o pojemności do 125 ccm to wątpię aby handlarze przez najbliższy rok odpuścili ceny. Teraz wywindowali niejednokrotnie kwoty nawet o 100%. Przed zakupem swojego motoru obserwowałem jak zmieniają się ceny. W oko wpadła mi jedna honda Shadow z 2002r. za cenę 8000 zł (było to dla mnie za drogo, jednak ją obserwowałem). Jakieś 2 tygodnie przed wejściem ustawy cena wzrosła do 8900zł, tydzień przed 9900 zł, w dniu wejścia ustawy 10900zł, jakieś 2 tygodnie po wejściu ustawy cena motoru wynosiła 11900 zł. W ciągu ok 2 m-cy handlarz podniósł cenę motocykla o prawie 4000 zł :omg: Czy sprzedał ten motor czy nadal winduje cenę, to nie wiem, od kiedy mam swoją hondzie to nie obserwuję innych :)

Jeśli ktoś jest z okolic Wałbrzycha i zna jakąś dobrą szkołę jazdy, to proszę o namiary :)
Zbieram info, aby na wiosnę pójść do kogoś kto nauczy mnie porządnie jeździć :)


Pozdrawiam
silver77
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM