/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Schowek za oparciem pasażera
Autor Wiadomość
bodek
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-08, 17:04   Schowek za oparciem pasażera

Mam pytanko do Cezara głównie, bo ma taką samą kanapę jak ja. Podczas jazdy na nierównościach coś mi klekotało z tyłu. Zauważyłem, że schowek za oparciem ma luz przód/tył. Otworzyłem go i jest mocowany na śrubach z tulejkami dystansowymi, na końcu których są podkładki. Schowek pracuje na całej długości tych tulejek od miejsca przykręcenia, do podkładek. Trochę to dziwne mocowanie jak na coś, co nie powinno klekotać, może ktoś to źle u mnie przykręcił? Ja nie mam koncepcji, jak to mogło by być inaczej przykręcone :-/ .
 
 
Cezar 
Ride Safe Ride Free


Motocykl: VT 500 C 85
Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 2472
Skąd: Otwock
Wysłany: 2008-06-08, 23:55   

Witam kolegę

Z tym pytanie odsyłam niestety do kolegi Globiego..

Dlaczego niestety? Otóż ja niestety nie mam tego schowka :( nad czym ubolewam.. Globi ma takie - strasznie mi sie to podoba i chciałbym kiedyś i do swojego dokupić tą oryginalną wersje :koso:

u mnie jest po prostu zaślepka z płyty wiórowej obita skórą, a na nią nakleiłem naklejki klubowe :).

Tam chyba jeszcze masz cos w rodzaju haczyków, warto sobie przywiązać ten dekielek do kanapy. W razie jak miałby się urwać to lepiej żeby sie trzymał na uwięzi bo szkoda zgubić..

Pozdrawiam i mam nadzieję że np. Globi dopowie więcej na ten temat
_________________
Jadę jadę na motorze...
 
 
 
bodek
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-09, 00:06   

Witaj Cezary, tak są haczyki i klucze umocowane gumką do nich. Schowek nie urwie się, ale lata w czasie jazdy, przydatny jest rzeczywiście. Czekam w takim razie na sugestie.
 
 
Globi 


Motocykl: VT 500C '85
Wiek: 55
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 1297
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-06-09, 20:41   Re: Schowek za oparciem pasażera

bodek18 napisał/a:
schowek za oparciem ma luz przód/tył. Otworzyłem go i jest mocowany na śrubach z tulejkami dystansowymi, na końcu których są podkładki. Schowek pracuje na całej długości tych tulejek od miejsca przykręcenia, do podkładek. Trochę to dziwne mocowanie jak na coś, co nie powinno klekotać, może ktoś to źle u mnie przykręcił? Ja nie mam koncepcji, jak to mogło by być inaczej przykręcone :-/ .
To absolutnie nie powinno ruszać się i klekotać. U mnie są to dwie śruby (łeb nr 10) z podkładkami na dole, wkręcane w gwintowany otwór mocowania z ramą.

A wyżej....hmmm chyba jest krótka śruba, na którą mocuje się podkładkę i nakrętkę. Mówię z pamięci, jutro postaram się pstryknąć i zamieścić fotki.



Jakieś tulejki? Nie przypominam sobie żeby coś takiego było....



Może działał tam jakiś domorosły "racjonalizator", miał w stodole dłuższe śruby, a że za długie i już nie wchodziły w siedzenie to dał tulejki?
 
 
Cezar 
Ride Safe Ride Free


Motocykl: VT 500 C 85
Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 2472
Skąd: Otwock
Wysłany: 2008-06-09, 20:44   

Powinno być jak tu

http://www.cmsnl.com/hond...list/F++25.html
_________________
Jadę jadę na motorze...
 
 
 
bodek
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-09, 21:07   

Dzieki za chęci Cezar, ale niewiele tam widać, a konkretnie nie wiem, czy tam są śruby, czy naktrętki, czy tulejki ze śrubami :-/ . Wygląda na to, że tam jest też jakaś uszczelka wokół tej pokrywki, której nie mam. Zrobię jutro foto tego mocowania, będę miał trochę czasu więcej.

Globi byłbym wdzięczny za foto.
 
 
Cezar 
Ride Safe Ride Free


Motocykl: VT 500 C 85
Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 2472
Skąd: Otwock
Wysłany: 2008-06-09, 21:30   

bodek18 napisał/a:
Dzieki za chęci Cezar, ale niewiele tam widać, a konkretnie nie wiem, czy tam są śruby, czy naktrętki, czy tulejki ze śrubami :-/ . Wygląda na to, że tam jest też jakaś uszczelka wokół tej pokrywki, której nie mam. Zrobię jutro foto tego mocowania, będę miał trochę czasu więcej.

Globi byłbym wdzięczny za foto.


Każda część ma odnośniki i jest podpisana.. chyba.... nie pamiętam czy śrubki też :koso:
_________________
Jadę jadę na motorze...
 
 
 
bodek
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-10, 02:30   

Kilka fotek schowka











to mocowanie na górze schowka





to sama tulejka





i tulejka ze śrubą





luz jest w kierunku jak widać poniżej, otwór jest tak duży, że przesuwa się swobodnie aż do kołnierza tulejki





Wygląda na to, że są to elementy z rysunku:



34 - nut, speed 3mm cokolwiek to znaczy

35 - wash, chain/c set łańcuch do prania?:-P

36 - bolt, cap, 6x18 to pewnie śruba
 
 
Globi 


Motocykl: VT 500C '85
Wiek: 55
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 1297
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-06-10, 19:08   

U mnie wygląda to jak poniżej:

http://picasaweb.google.p...key=gkcNDICeusE



Żadnych tulejek nie było, być może robiło się jak u ciebie i ktoś je wywalił.

Mam zwykłe śruby z podkładką.



Tulejki zdejmij, daj zwykłe podkładki i problem zniknie
 
 
bodek
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-10, 20:28   

Witam

tak też zrobię, założę zwykłe podkładki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM