/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: potfur
2011-03-23, 12:03
kierunkowskazy w wersji amerykańskiej
Autor Wiadomość
Agathocles 
master of disaster


Motocykl: VT1100C, NX650 , VTR1100 , CRF1000A
Dołączył: 21 Kwi 2010
Posty: 361
Skąd: Gorzyce/Nurnberg
Wysłany: 2011-03-22, 11:35   

Panowie... a mi sie wlasnie przypomnialo ze kumpel pracuje w drogowce... zrobie mu wjazd i przepytam na okolicznosc tych kierunkowskazow :)
 
 
 
Maniek 
Zbyszek


Motocykl: Varadero XL1000 04r
Wiek: 43
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 165
Skąd: łódzkie/Wieluń
Wysłany: 2011-03-22, 11:53   

Cytat:


Dalej nie widze gdzie tu jest napisane w jaki sposob moga lub nie moga dzialac kierunkowskazy... No dobra, nie pytam sie juz...




Kierunkowskazy:



"1) powinny migać z równomierną częstotliwością 90 ± 30 cykli na minutę,

2) włączenie świateł powinno nastąpić z opóźnieniem nie większym niż 1 s, a pierwsze wyłączenie z opóźnieniem większym niż 1,5 s od uruchomienia przełącznika kierunkowskazów

3) w przypadku uszkodzenia, innego niż zwarcie, jednego ze świateł, pozostałe muszą migać, ale częstotliwość może różnić się od wymaganej "
 
 
Agathocles 
master of disaster


Motocykl: VT1100C, NX650 , VTR1100 , CRF1000A
Dołączył: 21 Kwi 2010
Posty: 361
Skąd: Gorzyce/Nurnberg
Wysłany: 2011-03-22, 12:18   

Maniek napisał/a:
Cytat:


Dalej nie widze gdzie tu jest napisane w jaki sposob moga lub nie moga dzialac kierunkowskazy... No dobra, nie pytam sie juz...




Kierunkowskazy:



"1) powinny migać z równomierną częstotliwością 90 ± 30 cykli na minutę,

2) włączenie świateł powinno nastąpić z opóźnieniem nie większym niż 1 s, a pierwsze wyłączenie z opóźnieniem większym niż 1,5 s od uruchomienia przełącznika kierunkowskazów

3) w przypadku uszkodzenia, innego niż zwarcie, jednego ze świateł, pozostałe muszą migać, ale częstotliwość może różnić się od wymaganej "




Dobrze. Jednak ani slowa o tym czy przed rozpoczeciem migania moga swiecic lub nie. Z tego opisu wynika ze wazna jest tylko czestotliwosc migania, opoznienie migania po uruchomieniu przelacznika, no i barwa jest okreslona w jednym z poprzednich postow.
 
 
 
Maniek 
Zbyszek


Motocykl: Varadero XL1000 04r
Wiek: 43
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 165
Skąd: łódzkie/Wieluń
Wysłany: 2011-03-22, 12:29   

Tak jak wcześniej napisałem:

Cytat:


Zgodnie z przepisami przednie obrysy powinny mieć kolor biały, tylne czerwony. Żółty kolor: kierunki (migający), odblaski boczne i pozycje boczne (stosowane w pojazdach ciężarowych pow. 6m oraz przyczepach.) Z przodu światła pozycyjne, mijania i drogowe kolor biały, kiedyś jeszcze był "żółty selektywny" obecnie nie.




Gdy kierunki świecą światłem ciągłym pełnią funkcje w pojeździe już innych świateł tj, pozycyjnych lub obrys-owych a te z kolei powinny mieć barwę białą z przodu i czerwoną z tyłu.. Żółtą tylko z boku pojazdu (pozycyjne)..



Jeszcze dochodzi umiejscowieni tych świateł na pojeździe, ale chyba już wystarczy tych wywodów ... :mrgreen:







pozdro..
 
 
Agathocles 
master of disaster


Motocykl: VT1100C, NX650 , VTR1100 , CRF1000A
Dołączył: 21 Kwi 2010
Posty: 361
Skąd: Gorzyce/Nurnberg
Wysłany: 2011-03-22, 20:40   

Kumpel z drogówki powiedział tak: "nic mi nie wiadomo żeby coś takiego było niedozwolone".



A tutaj akt prawny: http://www.abc.com.pl/serwis/du/2003/0262.htm



Nalezy pamietac ze co nie jest zabronione jest dozwolone.
 
 
 
Mariner 


Motocykl: Honda Shadow VT1100
Wiek: 51
Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 81
Skąd: Opole/Karczow
Wysłany: 2011-03-22, 20:55   

Do mnie osobiscie nikt sie nigdy nie przyczepil, diagnoste mam stalego, przy okazji przegladu tylko "informuje" ze moga sie przyczepic. W lutym zatrzymali mnie mundurowi, podobno rutynowa kontrola, albo nie zauwazyli kierunkow albo po prostu nie chcieli ich zauwazyc. Jedyne pytanie jakie zadali dotyczylo tego czy nie za zimno na moto :mrgreen: :mrgreen:
 
 
 
Mariusz 


Motocykl: Honda
Wiek: 62
Dołączył: 23 Lis 2010
Posty: 192
Skąd: Pobiedziska PZ
Wysłany: 2011-03-22, 21:08   

Na to rozporządzenie powoływałem się już w innym temacie.

Tak więc jestem przeciwnego zdania. Proszę dokładnie odszukać; zał. nr 6 par.2 lp. 3 (kierunkowskazy) w kolumnie 15 pkt 2 - cytat 2) włączenie świateł powinno nastąpić z opóźnieniem nie większym niż 1 s, a pierwsze wyłączenie z opóźnieniem większym niż 1,5 s od uruchomienia przełącznika kierunkowskazów...

Moim zdaniem ustawodawca wyraźnie pisze o WŁĄCZENIU świateł a nie o wyłączeniu już świecących.

Tłumaczyłem już to..... ale komu chce się analizować nudne rozporządzenia.

Swoją drogą ciekawe ilu policjantów zna dokładnie tą ustawę.
 
 
Agathocles 
master of disaster


Motocykl: VT1100C, NX650 , VTR1100 , CRF1000A
Dołączył: 21 Kwi 2010
Posty: 361
Skąd: Gorzyce/Nurnberg
Wysłany: 2011-03-22, 23:04   

Mariusz napisał/a:
włączenie świateł powinno nastąpić z opóźnieniem nie większym niż 1 s, a pierwsze wyłączenie z opóźnieniem większym niż 1,5 s od uruchomienia przełącznika kierunkowskazów...


Mowa jest o wlaczeniu sygnalizacji, czyli kierunkowskaz ma zaczac migac najpozniej niz 1s po wlaczeniu. To czy najpierw zgasnie czy sie zapali to jest inna sprawa.



Nie wymyslaj na sile, juz nawet oficer drogowki powiedzial ze to nie jest zabronione a ty sie ciagle upierasz.



Poza tym mozna podniesc argument ze wlaczone kierunkowskazy podnosza poziom bezpieczenstwa (motocyklista jest lepiej widoczny z naprzeciwka).
 
 
 
adam3911 


Motocykl: xl 1000 03
Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 2114
Skąd: warszawa
Wysłany: 2011-03-22, 23:41   

Agathocles napisał/a:
Kumpel z drogówki powiedział tak: "nic mi nie wiadomo żeby coś takiego było niedozwolone".



A tutaj akt prawny: http://www.abc.com.pl/serwis/du/2003/0262.htm



Nalezy pamietac ze co nie jest zabronione jest dozwolone.




Ech.. podajesz akty prawne nie do końca aktualne, ale i w nich jest jasno, czytać ze zrozumieniem!!! § 2. Światła powinny odpowiadać warunkom podanym w poniższej tabeli:

ten paragraf wyraznie mówi jakie światła, jeśli ich tam niema, nie znaczy to że można perkalikowe i migające sobie powiesić, znaczy to że nie przewidziano i nie można stosować...

Inna rzecz, że kolor żółty świateł przewidziany jest już tylko dla kierunkowskazów, halogeny, mijania i inne nie są już dozwolone...
 
 
Agathocles 
master of disaster


Motocykl: VT1100C, NX650 , VTR1100 , CRF1000A
Dołączył: 21 Kwi 2010
Posty: 361
Skąd: Gorzyce/Nurnberg
Wysłany: 2011-03-23, 10:10   

adam3911 napisał/a:
Agathocles napisał/a:
Kumpel z drogówki powiedział tak: "nic mi nie wiadomo żeby coś takiego było niedozwolone".



A tutaj akt prawny: http://www.abc.com.pl/serwis/du/2003/0262.htm



Nalezy pamietac ze co nie jest zabronione jest dozwolone.




Ech.. podajesz akty prawne nie do końca aktualne, ale i w nich jest jasno, czytać ze zrozumieniem!!! § 2. Światła powinny odpowiadać warunkom podanym w poniższej tabeli:

ten paragraf wyraznie mówi jakie światła, jeśli ich tam niema, nie znaczy to że można perkalikowe i migające sobie powiesić, znaczy to że nie przewidziano i nie można stosować...

Inna rzecz, że kolor żółty świateł przewidziany jest już tylko dla kierunkowskazów, halogeny, mijania i inne nie są już dozwolone...




Mi kazesz czytac ze zrozumieniem a sam najwyrazniej nie rozumiesz o czym sie tu rozmawia. Zgadam sie ze ta tabela podaje kolory, rozmieszczenie itd ale nigdzie nie jest napisane czy swiecace kierunkowskazy sa dozwolone czy nie.
 
 
 
adam3911 


Motocykl: xl 1000 03
Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 2114
Skąd: warszawa
Wysłany: 2011-03-23, 10:25   

Kierukowskaz ma świecić światłem przerywanym, jeśli świeci światłem ciągłym to już do diabła nie jest kierunkowskaz, tylko światło obrysowe... Chyba proste...
 
 
Anioł 


Motocykl: VLX600
Wiek: 49
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 194
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2011-03-23, 10:30   

proponuję zamknąć temat
 
 
potfur 
miś przekliniak


Motocykl: VT 1100 C 86, TDM 850 3VD '91
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 2333
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 2011-03-23, 12:03   

Mówisz, masz.
_________________
Post zawiera lokowanie produktu oraz śladowe ilości orzechów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM