/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
gmol dla sabre VT1100C2
Autor Wiadomość
dzinks 
Rafał


Motocykl: CRF1000L
Wiek: 46
Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 2473
Skąd: Strzelce Kraj. / FSD
Wysłany: 2011-02-17, 21:25   gmol dla sabre VT1100C2

W oczekiwaniu na moto, zaczynam rozglądać się za gmolem.



Ostatnio miałem przyjemność rozmawiać z Mariioo na temat przedniego gmola i jednocześnie obejrzeć jego. Jest to produkt RoadStylera, który nie do końca spełnia jego oczekiwania. Okazuje się że spora część buta wchodzi do "okręgu" gmola, co może spowodować przyblokowanie buta np. gdy zatrzymujemy się i nogi stawiamy na ziemi. W tym momencie czubek buta może zahaczy o wew. cześć gmola .



Jak to u was wygląda? Czy są inni producenci w kraju co mają gotowy produkt do sabre?
 
 
 
Roadrunner 
Łukasz


Motocykl: BMW
Dołączył: 09 Lut 2008
Posty: 1209
Skąd: Legionowo/Ostróda
Wysłany: 2011-02-17, 21:36   Re: gmol dla sabre VT1100C2

dzinks napisał/a:
W oczekiwaniu na moto, zaczynam rozglądać się za gmolem.



Ostatnio miałem przyjemność rozmawiać z Mariioo na temat przedniego gmola i jednocześnie obejrzeć jego. Jest to produkt RoadStylera, który nie do końca spełnia jego oczekiwania. Okazuje się że spora część buta wchodzi do "okręgu" gmola, co może spowodować przyblokowanie buta np. gdy zatrzymujemy się i nogi stawiamy na ziemi. W tym momencie czubek buta może zahaczy o wew. cześć gmola .



Jak to u was wygląda? Czy są inni producenci w kraju co mają gotowy produkt do sabre?




Mam tego samego gmola. Mam dość słuszny rozmiar buta i jedyna wada to właśnie to, że jest odrobinę za blisko podnóżków. Po prostu jak mam nogi na podnóżkach i spróbuję je lekko przesunąć do przodu, czubem buta dotykam do rury. Ja tam się szybko do tego przyzwyczaiłem i jakoś już tego nie zauważam, nie jest to jakiś wielki problem. Problemu z blokowaniem nogi w okręgu gmola nigdy nie doświadczyłem.
 
 
mariioo 
Marcin

Motocykl: V-STROM 650XT
Wiek: 43
Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 349
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2011-02-17, 21:58   

Ja podobnie jak Roadrunner przyzwyczaiłem sie do tego i nigdy nie zablokowałem tam stopy na tyle poważnie aby było niebezpiecznie, mimo to niestety jakiś dyskomfort w związku z tym istnieje :-/ . Produkt Roadstylera jest całkiem dobrej jakości ale przyznam że drugi raz bym sie poważnie zastanowił ponieważ wiem że istnieją gmole do sabr z odpowiednio wyprofilowaną dolną częścią gmola gdzie ten "problem" nie występuje, z tym że nie specjalnie mogłem znaleźc taki produkt na gotowo w Polsce. może któryś z producentów gmoli zrobił by to na zamówienie :-)
_________________
MOTO-GUZZI V350->VT600->VT750Spirit->VT1100SABRE->VT1100ACE->V-STROM 650XT
 
 
Mrozo 
+ Mrozonka


Motocykl: XV750 Custom
Wiek: 43
Dołączył: 29 Lip 2010
Posty: 90
Skąd: Krakow
Wysłany: 2011-02-17, 23:19   

Ja tez mam Roadstyler'a.

W butach motocyklowych nie mam tego problemu, ale jak jechalem z 2 razy w glanach to faktycznie malo miejsca na buta przy gmolach.



Lidor ma w ofercie gmole do Sabry, ale jak zwykle cena zwala z nog.

http://lidor.pl/Produkt/b...1100_sabre.html



Ewentualnie na allegro: http://moto.allegro.pl/gm...1454770428.html
_________________
"Zycie jest sztuka pozytywnego myslenia"
Byla Shadowka. Jest Virazka Custom
 
 
 
mariioo 
Marcin

Motocykl: V-STROM 650XT
Wiek: 43
Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 349
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2011-02-18, 00:07   

sprawa może wyglądac tak jak pisze Mrozo, czyli w butach typowo motocyklowych może by ok, ja nie jeżdżę w typowych glanach ale jednocześnie moje buty nie są tak wyprofilowane jak motocyklowe.....
_________________
MOTO-GUZZI V350->VT600->VT750Spirit->VT1100SABRE->VT1100ACE->V-STROM 650XT
 
 
dzinks 
Rafał


Motocykl: CRF1000L
Wiek: 46
Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 2473
Skąd: Strzelce Kraj. / FSD
Wysłany: 2011-02-18, 08:00   

No to pozostaje mi poczekać, aż moto przypłynie. Po pozytywnych oględzinach będę przymierzał gmol, szczególnie że ma podesty cobra.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM