/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem ze sprzęgłem po wymianie plynu
Autor Wiadomość
tomekmegi 

Motocykl: honda shadow 750C 1983r
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 65
Skąd: lublin
Wysłany: 2010-05-01, 11:37   Problem ze sprzęgłem po wymianie plynu

Witam wszystkich kolegów z Klubu . Od stycznia jestem posiadaczem VT 750C 83 rok wersja USA . Mam prośbę o pomoc . Po wymianie płynu w zbiorniczku od sprzegła mam problem ze sprzegłem . wydaje mi się żę prawidłowo odpowietrzyłem układ ale sprzegło działa nie właściwie , nie wysprzegla ( płyn wypływa bez powietrza z odpowietrznika , ale bez większego ciśnienia . Co mam zrobić może ktoś z Was już przerabiał ten problem . Prosze o pomoc
 
 
ms-kola 
Kola


Motocykl: VT700C 85
Wiek: 51
Dołączył: 12 Wrz 2009
Posty: 293
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-05-01, 14:45   

najprawdopodobniej problem tkwi w pompie sprzęgła (to ta przy klamce na kierownicy ;-) )

podczas wymiany płynu prawdopodobnie dostało tam sie powietrze i umiejscowiło tuz przy wylocie płynu do przewodu...

ja wymieniałem cały zestaw naprawczy pompy sprzęgła, demontowałem i oczyszczałem zbiornik płynu.....

rozwiązałaem to następująco....

po zamontowaniu wszystkiego na swoje miejsce (pozostawiając otwarty zbiorniczek, poluzowałem odpowietrznik na tłoku sprzęgła (przy silniku).... przez ten odpowietrznik pompowałem płyn w kierunku kierownicy.... to pozwoliło wymienić płyn z przewdu i tłoka...

stary płyn wybierałem ze zbiorniczka strzykawką.... kiedy ogólnie wyszedł już czysty... pozostawiłem w zbiorniczku niewielka ilośc płyny, tyle aby tylko otworek był zalany i przechyliłem moto na prawą stronę - dość mocno - (można zdemontować całą pompę sprzęgła i ja przechylić - ale mi się już nie chciało) z tym przechyleniem chodzi o to, aby powietrze znajdujące się w tej niszy przy przewodzie miało drogę ujścia.... naciskając klamke sprzęgła co i raz wylatywały jeszcze bąbelki.... zabawa zajęła ok. godziny.... parę pompowań i trochę przerwy.... no i zeszło w końcu... teraz wysprzęglanie działa prawidłowo... to czuć na klamce sprzęgła... ja chodzi leciutko bez oporu - to znaczy, że spręża powietrze... musisz czuć opór...
_________________
jeździć możesz wolno... ale myśleć musisz szybko...
 
 
 
Słoniu
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-01, 15:04   

na samym początku odpowietrzaj do skutku ,ja po złożeniu tarcz miałem to samo ,tzn sprzęgo było bardzo miękkie ,i już wymyślałem sobie wszystkie usterki a tu problem był tylko z odpowietrzeniem ,musisz wiedzieć że sprzęgło trudniej odpowietrzyć od hamulca ,także podłącz wężyk i do słoika.ja dopiero poprawnie odpowietrzyłem po przelaniu 0,5 litra płynu,ale teraz jest jak nowe,odpowietrzałem tak około 1godziny
 
 
tomekmegi 

Motocykl: honda shadow 750C 1983r
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 65
Skąd: lublin
Wysłany: 2010-05-01, 16:17   

Słuchajcie tak nie może być żeby bawić się z tym godzinę . Spróbuję odpowietrzyć przy pompce na górze , poluzuję przewód hamulcowy . Wczoraj sie z tym męczyłem i faktycznie klamka pracowała bardzo mięciutko więc tak jak kolega napisał jest powietrze . Ale odpowietrzać godzinę to chyba nie tak . Jutro sie z tym pomęczę . Wymieniając płyn ściągnąłem strzykawką stary ze zbiorniczka i nalałem nowy . tylko zostawiłem na noc siłownik nie przykręcony i się wysunął trochę i zapowietrzył ( odkręcałem bo ściągałem dekiel z alternatorem . )
 
 
Leon1987
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-01, 19:45   

Witaj ja ostatnio też robiłem sprzęgło i rozkręcałem cały tłoczek sprzęgła po pierwsze musisz postawić motor na centralnych później przelewać płyn pompując i odpowietrzając najlepiej 3 razy naciskasz i zostawiasz w naciśniętej pozycji i odkręcasz odpowietrznik warto też trzonkiem młotka opukać delikatnie obudowę tłoczka jak i cały wężyk analogicznie robisz tak samo ze śrubą przy pompie ja miałem kompletnie zapowietrzony układ bo spuściłem cały płyn a odpowietrzenie zajęło mi niecałe 15 min i wszystko jest ok
 
 
edzio 
EdHaust


Motocykl: Ducati St4s,,BMW R1100R
Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 168
Skąd: Modlin Twierdza
Wysłany: 2010-05-02, 09:59   

Ale kombinujecie -powietrze zbiera się w śrubie którą zamocowany jest wężyk do pompy tej z uszczelkami miedzianymi lub alu. Należy nacisnąć –popompować kilka razy klamkę i na naciśniętej na maxa na chwile poluzować lekko tą śrubkę kluczem 12-13mm (dokładnie nie pamiętam) i szybko zacisnąć aby nie zeszło całkiem ciśnienie .Proces powtórzyć kilu krotnie do uzyskania właściwej twardości klamki sprzęgła. Proces ten powinien być ostatnim z całego procesu odpowietrzania całego obwodu .
_________________
EdHaust

Szalony spawacz-ślusarz-506436737
 
 
 
Sowa 
SOWA


Motocykl: GS 1150 ADV -dr 650 SE
Wiek: 50
Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 1286
Skąd: warszawa\suwałki
Wysłany: 2010-05-02, 13:36   

edzio napisał/a:
Ale kombinujecie -powietrze zbiera się w śrubie którą zamocowany jest wężyk do pompy tej z uszczelkami miedzianymi lub alu. Należy nacisnąć –popompować kilka razy klamkę i na naciśniętej na maxa na chwile poluzować lekko tą śrubkę kluczem 12-13mm (dokładnie nie pamiętam) i szybko zacisnąć aby nie zeszło całkiem ciśnienie .Proces powtórzyć kilu krotnie do uzyskania właściwej twardości klamki sprzęgła. Proces ten powinien być ostatnim z całego procesu odpowietrzania całego obwodu .




I -to cała prawda :mrgreen:
_________________
nie kasa , nie maszyna , ale ludzie wokół ciebie są twoją miarą

ważne by człowiek był człowiekiem a nie dupą z uszami
 
 
 
tomekmegi 

Motocykl: honda shadow 750C 1983r
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 65
Skąd: lublin
Wysłany: 2010-05-06, 22:21   

Dziękuje wszystkim za pomoc sprawa załatwiona zajęło mi to 15 sekund wg porady edzia , jesteś wielki . Sprzęgło działa prawidłowo . Teraz już wszyscy wiemy jak poprawnie odpowietrzyć układ . Zamykam temat
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM