/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
opony jaki rozmiar z przodu jaki z tyłu -porada
Autor Wiadomość
Słoniu
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-01, 17:46   opony jaki rozmiar z przodu jaki z tyłu -porada

witam ,mam pytanie odnośnie rozmiaru opon ,mianowicie ,kupiłem motor z oponami na przodzie rozmiar 3.00 s19 taki ma rozmiar i jest bardzo wąska według mnie ,tył mam natomiast 170/80B/15.83H bardzo szeroka ,chociaż robi wrażenie ,mam pytanie chcę zmienić oponę z przodu na szerszą ,ponieważ bardzo źle prowadzi mi się motor ,nie mówiąc o muldach w ulicy ,tzn zarzuca cholernie.proszę o radę jaką mogę dać oponę z przodu najszerszą i czy to będzie jakaś poprawa w prowadzeniu . :-/
 
 
tomekmegi 

Motocykl: honda shadow 750C 1983r
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 65
Skąd: lublin
Wysłany: 2010-05-01, 18:17   

Witam czemu chcesz dać szeroką oponę na przód. Przyczyna może być cakiem inna opona może być stara i często sie deformuje a to daje przyczyne niestabilności motocykla . ilo letnia jest twoja opona , zobacz po przejechaniu ręką po czole opony czy jest równa czy jest powybrzuszna delikatnie ( powinna być gladziutka ) . Ja ma przód 110x90x19 tyl fabryka 140x90x15 ja zaożylem 130 bo taką mi sie udalo dostać w swietnym stanie i w dobrej cenie i jest ok .
 
 
tomekmegi 

Motocykl: honda shadow 750C 1983r
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 65
Skąd: lublin
Wysłany: 2010-05-01, 18:19   

aha 86 to indeks nosności ja mialem 76 H ,fabryczna 71 , a ja wstawilem 68H , masz jakis dobry pomysl na odpowietrzenie sprzegla - ale sprawdzony i tak zebym godzinke nie pompowal bo zdaje mi się ze to przerabiales?
 
 
zimny
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-01, 21:20   

Proponuję zalecane przez producenta - tył 140/90, przód 110/90. Na takich oponach Vt700 prowadzi się optymalnie, ważne jest aby były świeże tzn. produkowane w bieżącym lub ubiegłym roku. Ja testowałem Heidenau K65- ogólnie ok, na mokrym trochę śliskie ale też nie mam większych zastrzeżeń. Oczywiście Dunlopy czy Michelin'y będą lepsze, ale też dużo droższe. Ja wcześniej miałem na tyle 150/90 i przód 100/90 - na obecnych prowadzi się lepiej, szczególnie w zakrętach.
 
 
Słoniu
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-01, 21:57   

110/90 OPONKI na przód mnie interesuja ,poniewaz mam w moim niepełne 90/90 przy tak szerokiej tylnej oponie to naprawdę ale trydno sie prowadzi ,lecz tylną oponkę chcę zostawić ,także mam pytanie czy można by było dac na przód nawet troszkę grubszą oponkę ,tylko nie wiem jaką :oops:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM