To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

VT 700/750/800 - Hydrauliczne kasowanie luzów zaworów - VT 750 C - porady

webWAI - 2011-07-07, 11:53
Temat postu: Hydrauliczne kasowanie luzów zaworów - VT 750 C - porady
Witajcie Koledzy,

Czy wiecie w jaki sposób w shadowce wyregulować odpowiednio luzy zaworowe? Wiem, że trzeba podłożyć odpowiednie podkładki, które mają grubość 0,5mm lub 1mm. Mam tabelkę w której jest przedstawione ile trzeba podłożyć dla wartości "assistant shaft stroke" - ale nie wiem jak to zmierzyć.

http://webwai.webd.pl/pli...ft%20stroke.png

Pozdrawiam,
Adam

Todek - 2011-07-07, 12:03

W silnikach z hydraulicznymi kasowatorami luzów zaworowych, nie wykonuje się regulacji zaworów. Po to są kasowatory żeby robić to automatycznie.
Ten opis dotyczy początkowego ustawienia kasowatorów. Czynność tą wykonuje się, np: po planowaniu głowicy, docieraniu gniazd zaworowych, wymianie wałka rozrządu, wymianie dźwigienek zaworowych, wymianie osi dźwigienek zaworowych.

webWAI - 2011-07-08, 01:47

Dzięki za odpowiedź :thx: Jednak :) zapomniałem dopisać, że wymontowałem cylindry oraz tłoki ;) i teraz wypadałoby to poskładać w całość. Do pełni szczęścia właśnie jest mi potrzebna informacja jakie podkładki dobrać - niestety jak rozbierałem silnik :/ nie zapisałem sobie gdzie idzie jaka podkładka i teraz proszę o radę jak można to wyregulować.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group