To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

VT 700/750/800 - "miękki" przód VT 750 rc50

Anonymous - 2010-05-05, 09:17
Temat postu: "miękki" przód VT 750 rc50
witam

mam wrażenie, że moje przednie "zawieszenie" jest nieco za miekkie

zdarza się, że dobija co mnie doprowadza do szału !



czy ktoś z Was może polecić jakąś metodę ? wymiana oleju ???



przy okazji byłbym wdzięczny za wskazanie kogoś uczciwego w małopolsce kto móggłby to zrobic SERWIS omijam szerokim łukiem ....nie lubie jak ktos pod pozorem naprawiania niszczy !

Dziki - 2010-05-05, 09:42

http://www.shadow.org.pl/forum/viewtopic.php?t=145
renegade - 2010-05-05, 09:57

spróbuj najpierw dopompować lagi. Tylko nie kompresorem :mrgreen:
Anonymous - 2010-05-05, 10:00
Temat postu: a czy istnieje jakas instrukcja jak to zrobić samemu ?
a czy istnieje jakas instrukcja jak to zrobić samemu ?
renegade - 2010-05-05, 12:17

Tak.

Odkręcasz zaślepki przy półce, bierzesz pompkę od roweru, pompujesz, i testujesz.

I tak do uzyskania satysfakcji :lol:

intruz - 2010-05-05, 12:43

do dopompowania potrzebujesz poza pompką dokładny manometr - najlepiej elektroniczny, tylko czy twoja honda ma faktycznie pompowne lagi z przodu? Co do oleju to wymiana na gęściejszy może pomóc. Jeszcze wiecej dałoby zastosowanie twardszych sprężyn, np.firmy progressive suspension- dobre, tanie i sprawdzone. Gdybys potrzebował pomocy, to ja sie zajmuję takimi wymianami.
zizi 61 - 2010-05-05, 14:46

dołączę się do tematu właśnie wróciłem z pierwszej wiekszej wycieczki na mojej ukochanej Hance i zauważyłem że na podłużnych wybojach, na z frezowanej nawierzchni lub w koleinach mam problem z sterownością motoru trwa to ułamek sekundy ale parę razy poważnie sie wystraszyłem tym bardziej , że jechałem z plecaczkiem co jest powodem tego czy nie aby za miękkie zawieszenie przodu o czy wyżej lub coś innego :?: :?: :?:
senda - 2010-05-05, 14:55

zizi 61 napisał/a:
dołączę się do tematu właśnie wróciłem z pierwszej wiekszej wycieczki na mojej ukochanej Hance i zauważyłem że na podłużnych wybojach, na z frezowanej nawierzchni lub w koleinach mam problem z sterownością motoru trwa to ułamek sekundy ale parę razy poważnie sie wystraszyłem tym bardziej , że jechałem z plecaczkiem co jest powodem tego czy nie aby za miękkie zawieszenie przodu o czy wyżej lub coś innego :?: :?: :?:


Nic nowego ...każdy tak ma :mrgreen:

intruz - 2010-05-05, 14:56

zizi 61 napisał/a:
dołączę się do tematu właśnie wróciłem z pierwszej wiekszej wycieczki na mojej ukochanej Hance i zauważyłem że na podłużnych wybojach, na z frezowanej nawierzchni lub w koleinach mam problem z sterownością motoru trwa to ułamek sekundy ale parę razy poważnie sie wystraszyłem tym bardziej , że jechałem z plecaczkiem co jest powodem tego czy nie aby za miękkie zawieszenie przodu o czy wyżej lub coś innego :?: :?: :?:


To całkiem normalne zachowanie przedniego zawieszenia, które w naszych motocyklach jest zbyt miękkie. Trzeba unikać zfrezowanych fragmentów jezdni, łączenia łat , szczelin itp, bo one mogą "pociągnąć" koło w innym kierunku niż chciałbyś jechać...

Sowa - 2010-05-05, 22:43

intruz napisał/a:
zizi 61 napisał/a:
dołączę się do tematu właśnie wróciłem z pierwszej wiekszej wycieczki na mojej ukochanej Hance i zauważyłem że na podłużnych wybojach, na z frezowanej nawierzchni lub w koleinach mam problem z sterownością motoru trwa to ułamek sekundy ale parę razy poważnie sie wystraszyłem tym bardziej , że jechałem z plecaczkiem co jest powodem tego czy nie aby za miękkie zawieszenie przodu o czy wyżej lub coś innego :?: :?: :?:


To całkiem normalne zachowanie przedniego zawieszenia, które w naszych motocyklach jest zbyt miękkie. Trzeba unikać zfrezowanych fragmentów jezdni, łączenia łat , szczelin itp, bo one mogą "pociągnąć" koło w innym kierunku niż chciałbyś jechać...




Znaczy się motor ma nie opuszczać salonu - bo w naszym kraju innych dróg BRAK ;-)

senda - 2010-05-05, 23:03

jarek73 napisał/a:
intruz napisał/a:
zizi 61 napisał/a:
dołączę się do tematu właśnie wróciłem z pierwszej wiekszej wycieczki na mojej ukochanej Hance i zauważyłem że na podłużnych wybojach, na z frezowanej nawierzchni lub w koleinach mam problem z sterownością motoru trwa to ułamek sekundy ale parę razy poważnie sie wystraszyłem tym bardziej , że jechałem z plecaczkiem co jest powodem tego czy nie aby za miękkie zawieszenie przodu o czy wyżej lub coś innego :?: :?: :?:


To całkiem normalne zachowanie przedniego zawieszenia, które w naszych motocyklach jest zbyt miękkie. Trzeba unikać zfrezowanych fragmentów jezdni, łączenia łat , szczelin itp, bo one mogą "pociągnąć" koło w innym kierunku niż chciałbyś jechać...




Znaczy się motor ma nie opuszczać salonu - bo w naszym kraju innych dróg BRAK ;-)


Jarek no co Ty... W naszych nie jest za miękkie przecież :mrgreen:

Sądząc po Twoich uszczelniczach to za twarde :-P

Anonymous - 2010-05-06, 08:02
Temat postu: ?????
nie wiem co tam można pompować :) wole zmienic olej na 20 tylko nie wiem gdzie mam śrube spustową

nie chce mi sie całych lag wykrecac !

Rafal - 2010-05-06, 10:42

Ja podążając za radą Jarka73 (patrz przywołany wyżej temat) zmieniłem w swojej VT 750 C2 olej z 10w na 20w i jest kolosalna róznica. Przód juz nie dobija i moto jedzie dużo stabilniej na wybojach.

Nie bylo wcale potrzeby wkladać dodatkowych tulejek dystansowych :mrgreen:

Rafal - 2010-05-06, 10:46

Nie odkręcaj śrub spustowych w dole lag, bo będziesz miał problem z ich dokręceniem :shock:

Ten problem juz opisywany na tym forum , bo sam go doswiadczyłem :-/

Zdejmij koło z błotnikiem i wyciągnij lagi z półki aby zlać olej górą. Całą operacja zajmie ci może 2 godziny :->



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group