To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

VT 1100 - niekompletne ładowanie

saxo - 2017-11-25, 13:25
Temat postu: niekompletne ładowanie
Cześć, mam problem z ładowaniem. Brakuje mi ok 1V. Na wolnych pod obciążeniem (włączone światła) mam 13,8V na wysokich spada do 13,1. Sprawdzałem napięcie wychodzące z altka i jest ok. Na wolnych pomiędzy przewodami mam 22V i rośnie w miarę dodawania obrotów. Nie mam tez żadnego przebicia do masy. Zmieniłem złącze konektorowe altek-regulator bo trochę się wypaliło i nadal lipa. Szkoda mi nowego aku bo ewidentnie jest niedoładowywany. Wygląda na niewydolny regulator. Proszę o opinie i ewentualnie namiar na jakiś sprawdzony regulator. :roll:
marcin k - 2017-11-25, 16:12

jeśli jak twierdzisz z altka wychodzi napięcie ok a na klemach nie masz 14-14,7 V to pewnie regulator. Ładowanie nie może być "niekompletne" :-)
dyniek - 2017-11-25, 17:03

Witamy w klubie :-) Ostatnio walczyłem z ładowaniem. Sytuacja identyczna z Twoją. Pewnego dnia, końcówka sezonu, podszedłem i okazało się, że już nie zakręcił. Myślałem, że trzeci akumulator przez rok czasu wykończyłem. Po odpaleniu na kable ładowanie na poziomie 13,5-12,8V. Miałem zapasowy regulator chyba od Sabre. Po Bęsi kupiłem, bo coś mnie tknęło i woziłem z sakwie. Podłączyłem i ładowanie od razu 14,2V. Zamontowałem, z tym że wywaliłem tą kostkę, która się przegrzewa i polutowałem kable. W czwartek jechałem, trasa ok. 80km, ładowanie 14,4-13,9V, poniżej nie spadło. Telefon do mnie masz, jak coś to zakręć to jeszcze pogadamy.
Jazon - 2017-11-26, 10:50

Regulator. Też przerabiałem to w tym roku. A tej kostki nie wymieniaj tylko polutuj kable bo kostka bedzie ci sie jarać cały czas.
saxo - 2017-11-26, 12:10

Ok dzięki. Zatem szukam nowego regulatora.
Johan - 2017-11-26, 12:54
Temat postu: Re: niekompletne ładowanie
saxo napisał/a:
Cześć, mam problem z ładowaniem. Brakuje mi ok 1V. Na wolnych pod obciążeniem (włączone światła) mam 13,8V na wysokich spada do 13,1. Sprawdzałem napięcie wychodzące z altka i jest ok. Na wolnych pomiędzy przewodami mam 22V i rośnie w miarę dodawania obrotów. Nie mam tez żadnego przebicia do masy. Zmieniłem złącze konektorowe altek-regulator bo trochę się wypaliło i nadal lipa. Szkoda mi nowego aku bo ewidentnie jest niedoładowywany. Wygląda na niewydolny regulator. Proszę o opinie i ewentualnie namiar na jakiś sprawdzony regulator. :roll:


U mnie jest tak samo i nic złego sie nie dzieje, akumulator już 4 rok hula bez zarzutów.
Ten typ tak ma i już.

Error - 2017-11-29, 10:10

i u mnie się zjarała kostka - polutowałem kable i jest OK
saxo - 2017-11-29, 11:56

Na dzień dzisiejszy zlikwidowałem kostkę, posprawdzałem jeszcze raz styki i mam ładowanie na poziomie wolne 14V wysokie 13,4 oczywiście przy włączonych światłach. Aku się ładuje prawidłowo więc na razie zostaje Ale z tyłu głowy mam wymianę regulatora.... :omg:
Ksiądz - 2017-11-29, 12:52

Cześć

Miałem tak samo. Wzrost obrotów- spadek napięcia.
Nowy prostownik załatwił temat. Nie pamiętam ceny. chyba jakieś 120 pln za chińczyka . Działa od dwu lat bez problemu.
Przy zamówieniu uważaj, bo jest klika typów złącz . Chyba, że przewidujesz od razu litowanie "na krótko".
Powodzenia.

ares2009 - 2017-11-30, 20:02

Wpisz w google regulatory motocyklowe rzeszów ,gosciu robi konkretne regulatory mialem tak samo jak ty kuoiłemu niego trzymał cały czas równe napiecie ,juz pisalem poszukaj moich postów regulator wart swojej ceny gosciu bardzo konkretny i umie doradzic zdzwon iopytaj sie polecam


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group