Stopka boczna
Odpowiedz do tematu

: Stopka boczna
Witam:) może głupie pytanie, ale nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedzi. Moją Hondę kupiłem dwa lata temu i zdziwiło mnie zachowanie bocznej stopki przy parkowaniu. Mianowicie po „kopnięciu”, stopka wraca odrazu na swoją pozycje jezdą. Żeby postawić na niej motor muszę cały czas ją trzymać stopą żeby nie wróciła na swoje miejsce, aż do postawienia motoru na niej. Miałem już pare motocykli i nigdy czegoś takiego nie widziałem. Może to głupie, ale czasem ciężko się go stawia, szczególnie przy nierównej nawierzchni. Moje pytanie: czy wszystkie tak mają? Czy u mojej działa to niepoprawnie po prostu? Z góry dzieki za odpowiedź:)

:
Za krótka sprężyna może i za bardzo naciąga

:
Albo sprężyna zamocowana w niewłaściwym miejscu.

były: VT1100C2 Sabre 2003r. i VT500C 1984r.
:
Zajrzałem tam i porównałem z jakąś oryginalną stopką z Allegro i wyszło, że u mnie jest nie oryginalna sprężyna. Także pewnie długość się nie zgadza i nie działa jak należy. Dzięki koledzy

:
Stara vf tak ma, stopka która nie ma czujnika musi sama się składać.

:
adam3911 napisał/a:
Stara vf tak ma, stopka która nie ma czujnika musi sama się składać.


Adaś, w mojej VT500 z 83 stopka nie wracała i tak było w egzemplarzach do 85 chyba....



Ojciec - to brzmi dumnie!!!
:
bart1973 napisał/a:
adam3911 napisał/a:
Stara vf tak ma, stopka która nie ma czujnika musi sama się składać.


Adaś, w mojej VT500 z 83 stopka nie wracała i tak było w egzemplarzach do 85 chyba....


VF nie VT

:
To masz coś nie tak bo ja mam już drugą VT500 I w moich stopka sama nie wraca. Pewnie coś ze sprężyną

Vel Thomas
:
adam3911 napisał/a:
VF nie VT

Ale On chyba źle napisał i chodzi mu o VT. :mrgreen:
Stopki boczne w starszych VT nie miały czujnika który w przypadku wbicia biegu gasił moto i uniemożliwiała ruszenie.
Miały taką specjalną gumę która powodowała złożenie się stopki po ruszeniu z rozłożoną.

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
Todek napisał/a:
adam3911 napisał/a:
VF nie VT

Ale On chyba źle napisał i chodzi mu o VT. :mrgreen:
Stopki boczne w starszych VT nie miały czujnika który w przypadku wbicia biegu gasił moto i uniemożliwiała ruszenie.
Miały taką specjalną gumę która powodowała złożenie się stopki po ruszeniu z rozłożoną.


Kurde, a ja od zawsze zastanawiałem się, po kiego grzyba ta guma... :D

LwG!
:
No to faktycznie musi jakoś inaczej ta sprężyna działać, bo widze, że jest nieoryginalna. Założę oryginał i zobaczymy

:
Todek napisał/a:
Miały taką specjalną gumę która powodowała złożenie się stopki po ruszeniu z rozłożoną.

Potwierdzam. Miałem takową gumę w VT1100 C z 1986r :koso:
Shadok też miał :mrgreen:

Honda - The Power of Dreams
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group