płukanie silnika
Odpowiedz do tematu

: płukanie silnika
czy stosował ktoś środek firmy LIQUI MOLY o nazwie MOTORRAD ENGINE FLUSH
stosuje się go do wymycia ( wypłukania) wnętrza silnika z nagromadzonego nagaru ( ? )
i min. oczyszczenia pierścieni tłkowych i ich gniazd
Stosuje się go przed wymianą zużytego oleju .
Jeżeli ktoś stosował ten lub inny preparat to może :roll: podzieli się wrażeniami :lol:

:
Ja bym nie ryzykował.

:
Ja stosowałem Valvoline Engine Flush, i silnik śmiga do teraz

Ideologia jest dla ludzi którzy nie mają własnego rozumu...
: płukanie silnika
a jakie jest ryzyko ?

:
Sprzęgło może przestać działać

:
Takie, że oprócz syfu i nagaru wypłuka Ci uszczelki i uszczelniacze. Silnik zacznie brać olej i gubić wszystkimi możliwymi dziurami.

:
Bez przesady, przecież to nie stężony kwas siarkowy :mrgreen:

Ideologia jest dla ludzi którzy nie mają własnego rozumu...
:
Ja zastosowałem i nic w silniku złego się nie dzieje :mrgreen: a biegi wchodzą jak zaczarowane - delikatnie i precyzyjnie i bardzo płynnie :mrgreen:

Smuga Cienia - Gość U CAN ONLY SEE MY SHADOW

Fota: http://lh4.ggpht.com/_EKM...12/DSCF2608.JPG
:
Tak ale jeśli silnik ma już parę lat i jakiś tam na pewno nie mały przebieg to niektóre miejsca uszczelniają nie tylko silikon i uszczelki ale właśnie osady. Jeśli ich wypłukasz może się stać to co opisałem wyżej, dlatego zalecam ostrożność przy stosowaniu takich wynalazków.

:
Dobra plukanka typu Valvoline nie wypłukuje nagaru - tylko szlam i syfy nagromadzone w kanałach olejowych, nie rusza też uszczelnień. pamietaj tylko, ze podczas płukania nie przesadzaj z czasem i w tym czasie moto ma chdzic na jałowych obrotach

:
Tak człowiek czyta te wypowiedzi i się zastanawia, czy warto byłoby kiedyś spróbować... :roll:

: płukanie silnika
widzę, że zdania są podzielone , co do rozszczelnienia silnika to chyba nic się nie stanie .
Mimo lat i przebiegu to w końcu jest to dosć nowoczesna konstrukcja .
Po przeanalizowaniu waszych opini - chyba się zdecyduję i przy najblższej wymianie oleju
wleję ten środek .
Może nie wybuchnie :mrgreen:

:
ja zadnycj smieci nie dodaje do oleju ani do paliwa, a bo człowiek na błedach sie uczy.
dodałem dodatek do benzyny i miałem kupe syfu w zbiorniku .a do oleju tez bym nie dodał a tym bardziej do płukania silnika.
zaden servis i manual nie stosuje czegos takiego.

Tylko ja wiem ze jutro bedzie lepszy dzien.
Maniek G
[Usunięty]
:
Oleje mają w sobie aktywne i czynne dodatki myjące więc nic nie trzeba płukać. :!:

:
proponuje ludwik jest najlepszy na bród i tłuste rzeczy a jak nie pomoze to domestos :-)8

Tylko ja wiem ze jutro bedzie lepszy dzien.
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group