/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Gaśnie moto
Autor Wiadomość
Stivi
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-16, 14:50   Gaśnie moto

Jak w temacie gaśnie mi czasami motocykl ale zawsze jak był rozgrzany np. w sytuacji jak stałem na światłach wrzucam jedynkę a motocykl gaśnie. Od razu nie chce odpalić muszę trochę pokręcić szczeli w wydech i w tedy zazwyczaj odpala. Miałem już kilka takich sytuacji.
Dwa razy też mi zgasł w czasie jazdy bodajże jak jechałem jeszcze na pierwszym biegu to zgasł wtedy, też szczelił ale niezbyt głośno w wydech i zgasł, to szybko wrzuciłem na luz i odpaliłem. Może ktoś miał podobne sytuacje? Co to może być za przyczyna?
Tankuje na Orlenie. to chyba nie wina benzyny?
pozdrawiam
 
 
Divastion 
Dawid


Motocykl: GS 11
Wiek: 34
Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 1239
Skąd: Jeżowe
Wysłany: 2011-06-16, 21:57   

Z tego, co piszesz, to wynika, że większość (jak nie wszystkie) przypadki gaśnięcia, dotyczyły wbicia pierwszego biegu? Dla pewności możesz sprawdzić, czy po porządnym rozgrzaniu maszyny masz prawidłowy opór na impulsatorze/rach.
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=ziOEOFDQ51o


Come on!
 
 
 
R0bi 


Motocykl: XL 1000 VA 07
Wiek: 57
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 2126
Skąd: Koluszki
Wysłany: 2011-06-16, 22:12   

Divastion napisał/a:
Z tego, co piszesz, to wynika, że większość (jak nie wszystkie) przypadki gaśnięcia, dotyczyły wbicia pierwszego biegu? Dla pewności możesz sprawdzić, czy po porządnym rozgrzaniu maszyny masz prawidłowy opór na impulsatorze/rach.

Jaki opór?
_________________


Z krainy zwątpienia, pozdrawiam Cię Gość nieśmiało.
 
 
Cezar 
Ride Safe Ride Free


Motocykl: VT 500 C 85
Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 2472
Skąd: Otwock
Wysłany: 2011-06-17, 09:53   

Opór elektryczny. Mierzony w [Ohm]
_________________
Jadę jadę na motorze...
 
 
 
januszek 


Motocykl: Yamaha 1900 Stratoliner
Wiek: 67
Dołączył: 27 Sie 2010
Posty: 1413
Skąd: Działdowo
Wysłany: 2011-06-17, 12:06   

Jak strzela w wydech to jakby za bogata mieszanka - a ssanie dobrze Ci zamyka?
_________________
Życie jest piękne , ale oglądane zsiodła z V-ką między nogami
 
 
Stivi
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-17, 13:41   

Jak zgaśnie samoczynnie to zanim uruchomi to czasami z raz strzeli w wydech, tak ogólnie jak jadę i jak zwalniam gaz to nie strzela. Ssanie raczej to dobrze zamyka.
Nie znam się na mechanice. Ale tak się zastanawiam czy może być to wina gaźnika a może luzu na zaworach (chociaż luz miałem sprawdzany późnią jesienią).
Nie wiem o co chodzi i w jak sposób to sprawdzić co pisze Divastion z tym oporem na impulsatorze?
 
 
Pawel_RDE 


Motocykl: VT 500 C '85
Wiek: 43
Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 136
Skąd: Dębica
Wysłany: 2011-06-17, 13:59   

Obstawiam gaźnik. Skład mieszanki na wolnych obrotach na pewno masz dobrze wyregulowany?
_________________
https://picasaweb.google.com/pawel.debica/RodzinnySpacerZBamboszemWSrode?authkey=Gv1sRgCMeI4eCj-N-05AE&feat=directlink

https://picasaweb.google.com/pawel.debica/ShadowGObikowa?feat=directlink
 
 
 
Stivi
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-17, 14:45   

Czy dobrze jest wyregulowany skład mieszanki na wolnych obrotach ?
Tego to nie wiem. A jak to się odbywa?
 
 
Divastion 
Dawid


Motocykl: GS 11
Wiek: 34
Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 1239
Skąd: Jeżowe
Wysłany: 2011-06-17, 14:48   

Stivi napisał/a:
Czy dobrze jest wyregulowany skład mieszanki na wolnych obrotach ?
Tego to nie wiem. A jak to się odbywa?


Na początek odkręć świece i zobacz, jaki mają kolor. Powinny mieć kolor kawy z mlekiem, ew. taki DELIKATNIE siwawy... :-)
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=ziOEOFDQ51o


Come on!
 
 
 
Stivi
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-17, 17:47   

Czy to wina świec nie stoi po stronie gdy w ogóle nie można odpalić motocykl.
Gdy jest zimny to nie ma problemu z uruchomieniem.
Świece mogę wszystkie obejrzeć u mechanika gdyż nie mam długiego klucza do wykręcenia dwóch świec które siedzą głęboko.
Może trzeba by faktycznie wyregulować skład mieszanki(napisał Pawel_RDE)
Jest to denerwujące i stresujące jak już pisałem na początku gdy chcę ruszyć spod świateł a moto zgaśnie a z tyłu sznur samochodów i czeka kiedy odjadę.
W tamtym sezonie nie przypominam takich sytuacji, a w tym już kilka razy mi się zdażyło.
Co sobie przypomniałem teraz to zaraz przed samoczynnym zgaśnięciem motocykla dodając gazu na biegu jałowym obroty zamiast rosnąć to raptownie spadały w efekcie jakby motocykl się dusił
 
 
januszek 


Motocykl: Yamaha 1900 Stratoliner
Wiek: 67
Dołączył: 27 Sie 2010
Posty: 1413
Skąd: Działdowo
Wysłany: 2011-06-17, 18:57   

To mi wygłąda na niodpowiedni skład mieszanki , czyli regulacja gażników , lub uszkodzona któraś membrana , bo z tego co piszesz silnk nie ma tzw. przejścia - zaczołbym od regulacji-synchronizacji gażników , a jeżeli to nieda poprawy , to niestety trzeba gażiory wymontować i przejżeć.
_________________
Życie jest piękne , ale oglądane zsiodła z V-ką między nogami
 
 
Stivi
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-17, 19:12   

Gaźniki ostatnio miałem czyszczone i synchronizowane we wrześniu 2008 roku.
Świece zaś były wymienione na nowe w sierpniu tamtego roku.
To może i faktycznie przydałoby się zająć tymi gaźnikami?
 
 
badi
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-17, 21:51   

Ja miałem tak samo, wymieniłem świece i filtr powietrza i przeszło. Na pewno czekają jeszcze w kolejce gaziory. Tobie radziłbym to samo. W większości przypadków pomagają takie proste czynności serwisowe.
 
 
Pawel_RDE 


Motocykl: VT 500 C '85
Wiek: 43
Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 136
Skąd: Dębica
Wysłany: 2011-06-17, 22:04   

Ja od 2008, walcząc z niedomaganiem swojej maszyny, rozbierałem gaźniki około 6 razy. Generalnie miałem problem z dławieniem przy obrotach do 3000 rpm. Gdy uporałem się z tym problemem pojawiał się inny, podobny to tego co opisujesz. Jak był zimny to palił na dotyk, lecz przy nagrzanym silniku nie chciał zapalić. Przyczyną tego był rozregulowany skład mieszanki i brak synchronizacji. Jak reguluje się mieszankę i serwisuje gaźnik znajdziesz na forum. Wykorzystaj „szukajkę”, szkoda się tu powtarzać. Polecam Claymer-a oraz opracowanie Cezara. W moim przypadku było bardzo pomocne.
W pierwszej kolejności wykonałbym wszystkie mniej inwazyjne czynności tj. sprawdzenie i pomierzenie elektryki, sprawdzenie filtrów, świec, wężyków itp. Wszystko jest na forum. Kup sobie klucz do świec i odpowiednio przedłuż, przy tym motocyklu to obowiązkowe narzędzie. Zrób wakuometr do synchronizacji gaźników. Posprawdzaj wszystko i drogą eliminacji dojdziesz do usterki. Powodzenia.
_________________
https://picasaweb.google.com/pawel.debica/RodzinnySpacerZBamboszemWSrode?authkey=Gv1sRgCMeI4eCj-N-05AE&feat=directlink

https://picasaweb.google.com/pawel.debica/ShadowGObikowa?feat=directlink
 
 
 
Stivi
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-21, 20:24   

Witam ponownie.
Minęły dwa miesiące jak napisałem o problemie gaśnięcia motocykla.
A więc sytuacja jest taka że teraz już od jakiegoś czasu motocykl nie gaśnie.
Na warsztacie był regulowany gaźnik tz. mechanik trochę dał bogatszą mieszankę.

Ale jedna została przyczyna, gdy motocykl po jeździe był dobrze rozgrzany i go zgaszę to jest problem aby go ponownie odpalić. Po pokręceniu rozrusznika przynajmniej ze 6 razy to i może odpali, ale już gdy zgaszę i ponownie to już raczej nie odpali. Jak ostygnie to wtedy bez problemu odpala. Mechanik sugerował że w motocyklach tego rocznika przyczyną mogą być opory na przewodach, zaśniedziałe itp. Może to przyczyna co pisał Divastion "opór na impulsatorze/rach." ???
Miał może ktoś taki problem?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM