dobranie opon
Odpowiedz do tematu

:
Ari napisał/a:
renegade napisał/a:
Ari napisał/a:

Przednia opona jest do wymiany, jest cała sparciała. Tylna jest w dobrym stanie i ponoć jeszcze sporo wytrzyma.


To znaczy ile lat ma tylna :?: I na jakiej podstawie ktoś stwierdził że sporo ( i co miał na myśli mówiąc sporo) wytrzyma?


Czytałem jak sprawdza się wiek opony i jeśli dobrze patrze (a w zasadzie raczej tak bo tylko jedno miejsce na tylnej oponie jest w ramce z 4-ma cyframi), to tylna opona jest z 36 tygodnia roku 2002 (jest 3602). Także obowiązkowo do wymiany


bardzo slusznie ;-)

:
Cóż, popytałem o opony po znajomych ale nic nie ma :( . Inter Cars ma pustki, dopiero pod koniec marca moge na cos liczyc.

Ktos moze ma jakies dojscie do opon (nowe, ale moga byc magazynowe byle w odpowiednich warunkach) aby komplet ~800zł wyrwać ?

Z kupnem mi się nie spieszy ;) aczkolwiek wolalbym juz na kwiecien nowe oponki miec ;)

:
Mi mówisz że opon nie ma na rynku :koso:
Jak by były 15 to sprzedał bym już ze 30 szt. W IC pusto w Handlopexie pusto, u importera tajwanu też pusto.

[ Dodano: 2012-03-06, 18:08 ]
Mogę mieć Pirelli MT66 TT - 100/90-19 + 170/80-15 za 780PLN 8-)

:
Chyba trochę histeryzujecie. :mrgreen: Opon jest od groma, jakie tylko chcesz. Brać, wybierać, przebierać, kupować. :mrgreen:
170/80-15
http://allegro.pl/listing...ona+170%2F80-15
100/90-19
http://allegro.pl/listing...ing=100%2F90-19

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
Todek przefiltruj na NOWE i już nie jest tak różowo :koso:
19 nie brakuje problem jest z 15 ;-)

:
Jka dla mnie wystarczy:
http://allegro.pl/listing...ona+170%2F80-15
Np. ta:
http://allegro.pl/irc-opo...2112916256.html
Mało znana marka, ale jedna z lepszych opon. :mrgreen:

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
Nabyłem opony na motogumy.pl, na stronie dostępność, w rzeczywistośmi mogłem dostać leżaka lub czekać ok. tygodnia na świerzą z Niemiec. Dziś przywieźli mi oponki, rzeczywiście w tydzień się wyrobili, komplet ok. 1200 zł (Metzeler Marathon). Ari, zapytaj na motogumy.pl może coś będą mieli w sensownej cenie na magazynie.

"Wicher silne drzewa głaszcze..."
:
Znalazlem na motogumy.pl taki oto komplecik:
METZELER ME 880 Marathon WW 100/90 - 19 57S TT
METZELER ME 880 Marathon WW 170/80 - 15 77H TL
METZELER ME 880 Marathon WW 170/80 - 15 77S TT

Co o tym sądzicie ? Czym roznia sie te oznaczenia TT oraz TL a takze roznica pomiedzy S a H ? Jak je dobrac ?

:
Ari napisał/a:
Znalazlem na motogumy.pl taki oto komplecik:
METZELER ME 880 Marathon WW 100/90 - 19 57S TT
METZELER ME 880 Marathon WW 170/80 - 15 77H TL
METZELER ME 880 Marathon WW 170/80 - 15 77S TT

Co o tym sądzicie ? Czym roznia sie te oznaczenia TT oraz TL a takze roznica pomiedzy S a H ? Jak je dobrac ?

TT - to opna detkowa.
TL - to opona bezdetkowa.
Oznaczenie S i H to indeks prędkości. S do 180 km/hy, a H do 210 km/h. I żeby było wszystko jasne to 77, symbol nośności, do 412 kg, a 57 do 230 kg.

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
Dzięki wielkie.

Myślicie że w tej cenie warto kupowac te opony dętkowe ? A moze wziac tyl bezdetkowy a przod z detka ? (bo przodu bezdetkowego nie ma)

Bylbym bardzo wdzieczny za pomoc. Pytam bo bardzo zainteresowaly mnie te opony, szcegolnie ze sa White Wall

:
Ari napisał/a:
Myślicie że w tej cenie warto kupowac te opony dętkowe ?

A w jakiej cenie? Bo jakoś nie widzę.
Tobie to jest wszystko jedno, czy detkowa czy bezdętkowa. I tak musisz zakładać dętki, a opony bezdętkowe sa przystosowane do montaży dętki.

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
Detkowa przednia - 425,00 PLN (przeceniona z 679,21 PL)
Tylna - 563,00 PLN (przeceniona z 960,63 PLN )

Skoro i tak trzeba detki - to w takim razie chyba dobry bedzie taki zestaw, nie ? To jest chyba dobra cena jak na takie opony (bo z tego co poczytalem to te Metzellery sa zachwalane bardzo)

:
To tak naprawdę, z tego co się orientowałem, przeciętna cena, nie przepłacasz ale kokosów też nie ma. No ale za to jest jakość. Moje są nieco droższe bo są nieco szersze...

"Wicher silne drzewa głaszcze..."
:
pietrachVI napisał/a:
Moje są nieco droższe bo są nieco szersze...

Szersze, to znaczy jakie?

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
130/90 16 i 200/70 15, tył ogarnięty miałem wcześniej, obecnie troszku przód przerabiam, za parę tygodni mam nadzieję dam już jakieś fotografie... Ogółem nie będzie to ostry customizng, a raczej subtelne zmiany. Zastanawiam się jak to wpłynie na geometrię. Kiedy jeździłem na 120/90 16 z przodu nie było źle. Na chwilę obecną powiem tylko, że kartka zniesie wszystko, zobaczymy co z tego wyjdzie :lol:

"Wicher silne drzewa głaszcze..."
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group