/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Honda Shadow 750 problem - pomocy
Autor Wiadomość
Maciek19882 
Maciek

Motocykl: Honda Shadow
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 43
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2011-03-29, 19:06   Honda Shadow 750 problem - pomocy

Witam, jeszcze wczoraj jeździłem moją Hondą Shadow 750 1998 rok. Dzisiaj są takie objawy przy odpalaniu: Wszystkie lampki się normlanie świecą światła też, przy kręceniu rozrusznikiem słychać tylko pod siedzeniem kierowcy takie głośne pstrykanie przy wciskaniu przycisku z rozruchem i motor nie odpala. Rozrusznik czasami próbuje zakręcić silnik a po dłuższych próbach odpalania przestaje kręcić. Motocykl w rezultacie nie odpala. Ostatnio już miewałem problemy z odpaleniem motocykla, mianowicie rozrusznik kręcił normlanie, lecz motocykl nie chciał odpalić. Udawało się dopiero za jakimś razem. Co może być przyczyną? Akumulator raczej nie, bo wszystko się świeci tak jak powinno, rozrusznik raczej też nie bo motocykl próbuje zakręcić, myślę że może świece? Jak sprawdzić ?
 
 
jurbassteck
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-29, 19:57   

Jeśli słyszysz działanie przekaźnika(top pstrykanie pod siedzeniem), kontrolki się świecą, a moto mimo wszystko nie odpala, ja bym doładował akumulator, tak na początek.

I proponuję sprawdzić świece.
 
 
markiz70 


Motocykl: VT750 DCB 2003 Spirit ,WSK M06B3 1972 awo S
Wiek: 54
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 4158
Skąd: Sztum-Malbork
Wysłany: 2011-03-29, 19:59   

Dokładnie ,jesteś kolejnym przypadkiem z tym problemem po zimie.Zrób jak kolega wyżej pisze :mrgreen:
_________________
motocykle to nie wszystko-liczy się pasja

CrusaderRider
 
 
 
ms-kola 
Kola


Motocykl: VT700C 85
Wiek: 51
Dołączył: 12 Wrz 2009
Posty: 293
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-03-29, 20:04   

Aku do przeglądu, kontroli i ładowania na pewno. Dodatkowo sam przekaźnik rozrusznika (ten pykający pod siedzeniem) też do skontrolowania. Moze pykać a jednak mieć zasniedziałe styki i nie załącza rozrusznika. To że kontrolki świecą to jeszcze nie oznacza, że wszystko ok. No a dalej przewody, świece...
_________________
jeździć możesz wolno... ale myśleć musisz szybko...
 
 
 
jurbassteck
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-29, 20:13   

ms-kola napisał/a:
Dodatkowo sam przekaźnik rozrusznika (ten pykający pod siedzeniem) też do skontrolowania. Może pykać a jednak mieć zaśniedziałe styki i nie załącza rozrusznika.


Faktycznie, bo może się kiedyś zawiesić i będziesz miał minę nietęgą, jak Ci się zniszczy rozrusznik (będzie chodził cały czas, aż do uszkodzenia) ja tak kiedyś miałem, poczytaj forum.
 
 
R0bi 


Motocykl: XL 1000 VA 07
Wiek: 57
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 2127
Skąd: Koluszki
Wysłany: 2011-03-29, 22:37   

Ja bym stawiał tylko na akumulator.
_________________


Z krainy zwątpienia, pozdrawiam Cię Gość nieśmiało.
 
 
Tomek Misiek
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-30, 12:40   

również stawiam na akumulator, miałem coś takiego w puszce i okazało się że prąd rozruchu akumulatora jest za słaby, wymieniłem i od razu zagadał.
 
 
Maciek19882 
Maciek

Motocykl: Honda Shadow
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 43
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2011-03-31, 00:27   

Niestety akumulator:) załadowany na małym prostowniku przez 5 godzin i pomogło:) jak to jest w tych shadowkach? Przy założonych lightbarach z przodu? Tak ciężko się ładować aku? Czy jeśli się robi krótkie odcinki mogą takie problemy wystąpić? ?I jak to jest z temperaturą bo wystawiłem ją z ciepłego grażyku a biedna stoi teraz pod pokrowcem na zewnątrz.

Kolejna rzecz jak ustawić obroty ?? Czy za wysokie wyładują akumulator? Przy regulacji wydechy chodzą nie tak jakby mogły...;p pewnie wiecie o co chodzi..;p wkłady by sie wyjęło ale raczej trzeba przeciąć wydech..
 
 
markiz70 


Motocykl: VT750 DCB 2003 Spirit ,WSK M06B3 1972 awo S
Wiek: 54
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 4158
Skąd: Sztum-Malbork
Wysłany: 2011-03-31, 07:58   

Maciek 19882 napisał

Cytat:
Niestety akumulator:) załadowany na małym prostowniku przez 5 godzin i pomogło:) jak to jest w tych shadowkach? Przy założonych lightbarach z przodu? Tak ciężko się ładować aku? Czy jeśli się robi krótkie odcinki mogą takie problemy wystąpić? ?I jak to jest z temperaturą bo wystawiłem ją z ciepłego grażyku a biedna stoi teraz pod pokrowcem na zewnątrz.

Kolejna rzecz jak ustawić obroty ?? Czy za wysokie wyładują akumulator? Przy regulacji wydechy chodzą nie tak jakby mogły...;p pewnie wiecie o co chodzi..;p wkłady by sie wyjęło ale raczej trzeba przeciąć wydech..



No i happy end :-) Może twój akumulator już dogorywa?Na razie jeżdzij i obserwuj.Jeżdżąc z włączonymi lightbarami masz zapas ładowania akumulatora.Ale teraz może warto czasami podładować aku?Wysokie obroty nie wyładowują akumulatora.Jest takie ustrojstwo jak regulator napiecia który tego pilnuje.
_________________
motocykle to nie wszystko-liczy się pasja

CrusaderRider
 
 
 
Tomek Misiek
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-31, 14:42   

sprawdź przy odpalonym moto napięcie na akumulatorze, jeżeli jest poniżej 12V to masz za dużu pobór i nie doładowuje akumulatora a poźniej możesz jeszcze sprawdzić przy włączonych światłach, jakią moc mają lightbary??
 
 
zizolec 


Motocykl: Shadow 750 ACE 2000r
Dołączył: 16 Gru 2010
Posty: 24
Skąd: GDAŃSK
Wysłany: 2011-05-25, 10:40   

Wymień aku. gwarantuje że to aku.
 
 
wyvern 


Motocykl: GL1800 GoldWing
Wiek: 48
Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 1752
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 2011-05-26, 12:06   

Ja jak załączę lightbary i nie kursuję na wyższych obrotach, to aku w palnik dostaje w dwa dni (nowy). Już byłem u elektryka i zwyczajnie się alternator nie wyrabia....
_________________
-=< wyvern >=-

Dziewczyny - Nurek może głębiej ;-)
 
 
Tomek Misiek
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-26, 14:39   

może podczas montowania lightbarów zrobiłeś gdzieś zwarcie.
 
 
wyvern 


Motocykl: GL1800 GoldWing
Wiek: 48
Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 1752
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 2011-05-27, 19:10   

Nie, są na pewno dobrze założone - troszku się na prądzie wyznaje ;-)
Po prostu kolejne 110wat to za dużo...
_________________
-=< wyvern >=-

Dziewczyny - Nurek może głębiej ;-)
 
 
suru 
/ Marcin/


Motocykl: TRACER 9
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 1104
Skąd: Rogoźnik k Będzina
Wysłany: 2011-05-28, 10:09   

Napewno masz jeszcze oryginakny (fabryczny) akumulator. czas go wymienić. Z tym co masz będzie już tylko gorzej. Przerabiałem to samo w mojej 750 z 1998 r.
_________________
Suru
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM