/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
POMOCY!!
Autor Wiadomość
grontas
[Usunięty]

  Wysłany: 2008-04-05, 20:16   POMOCY!!

Od paru dni pojawił się u mnie dziwny odgłos. Z początku myślałem że to łożysko na tylnym kole siadło. Dzisiaj wymieniłem wszystkie łożyska, ale odgłos pozostał. Łańcuch cały obejrzałem i też bez zarzutu. Sprawdziłem zębatkę i tutaj pojawił się problem. Wydaje mi się, że mam luz na tych gumach co są w bębnie tylnego koła. Dlatego potrzebuję waszej pomocy, gdyż nie znam fachowej nazwy tych gum i dlatego nie wiem gdzie tego szukać. Jeżeli ktoś może mi pomóc to bardzo proszę. Dajcie mi jakieś namiary gdzie takie gumy można kupić.
 
 
killabee
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-16, 19:46   

Cześć kolego,



Nie bardzo wiem jakie w bębnie są gumy i czy w ogóle są , ale jeżeli uda Ci się je wyciągnąć, to nawet nie wiedząc jak się fachowo nazywają, można takie rzeczy dorobić. Przeważnie jest to mało opłacalne, gdyż niezbędne jest wykonanie formy :-P Formy nie są tanie :-| ale jest to wykonalne. Jak dasz mi wzorcową część np. tą wyjętą z koła to dorobię Ci identyczne z dowolnej mieszanki gumowej 8-)
 
 
Marcin Żary
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-16, 21:05   

witam



a w jakich okolicznościach pojawia się ten szum ? Podczas jazdy, podczas ruszania, przyspieszania ?



Gumy o których mówisz służą raczej do zniwelowania szarpnięc tylnego koła podczas ruszania, tłumią wszelkie szarpnięcia. Raczej nie powinny one mieć wpływu na szum, a łańcuch masz w dobrym stanie ? Nasmarowany ?, a może to szum ze skrzyni biegów ?



Pozdrawiam
 
 
grontas
[Usunięty]

  Wysłany: 2008-04-20, 09:15   

Dziękuję za rady. Dostałem te gumy w Warszawie w Hondzie Plaza. Koszt 130 i nazywa się to dokładnie Amortyzator koła zębatego. Stare gumy miały już zbyt duży luz i podczas jazdy koło zębate delikatnie przeskakiwało co powodowało ten hałas. Założyłem nowe gumy i od razu wymieniłem wszystkie łożyska, ale w sumie nie potrzebnie. Teraz wszystko jest OK!. Nie ma hałasu ale mam jeszcze inny problem, może ktoś wie gdzie można dostać. Potrzebuje przerywacz kierunkowskazów do hondy, orginalny żeby nie musiał kostki przerabiać. Z góry dziękuję za podpowiedzi i proszę o dalsze ?!
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9491
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2008-04-22, 23:02   

Może zapytaj tutaj. http://www.otomoto.pl/ind...show&id=M511179 :lol:
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
grontas
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-23, 21:38   

Dostałem przerywacz w firmie Ag-Mot z Rzeszowa. Mieli ostatni ale nie był drogi tylko 45 zł. W serwisie hondy śpiewali 180 zeta :shock: . Ale najlepsze jest to że ma też sygnał dźwiękowy. Trudno będę się musiał do tego przyzwyczaić.
 
 
Rudy Kot 
kot żyje 7 razy :)


Motocykl: VT 1100 ACE C32 98
Wiek: 65
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 142
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2008-05-11, 09:57   

dzwięk przy mogaczach nie jest zły

Łapie się często że miga po manewrze:)

Możesz podac namiar , gdzie go kupić i może jakieś dane techniczne:):) lub pełną nazwe-poszukam w google

pozdr :):)
_________________
Pozdrawiam Zbyszek :):)
 
 
grontas
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-19, 17:03   

Na przerywaczu nie ma żadnego napisu. Podaje link do firmy www.agmot.strefa.pl . Być może są już po jakiejś dostawie?! Podobno niektórzy montują przerywacze od traktora Ursus (są trzy-biegunowe), tylko że trzeba zmienić kabel, a co za tym idzie rozpiąć kostkę. Dlatego mi się to nie uśmiechało.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM