/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Globi
2009-04-03, 14:23
Termostat - zamienniki?
Autor Wiadomość
Lukas
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-31, 22:48   Termostat - zamienniki?

Witam!



Czy do vt 500c można dopsować jakiś zamiennik termostatu (mój puszcza wode od razu). Może pasuje jakiś samochodowy lub od innego motocykla bo nie mogę nic znaleść.



Pozdrawiam!
 
 
McGregor 
vel. Gregorman


Motocykl: VT 1100C2 SABRE 06
Dołączył: 10 Paź 2007
Posty: 803
Skąd: Kock /LLB/
Wysłany: 2008-03-31, 23:05   

witaj o zamiennikach nie słyszałem bynajmniej ja ,ale lepiej chyba kupić oryginał moim zdaniem bo można się zdziwić.Zobacz tu może coś pomoże ;-) .

www.sklepmotocyklowy.pl
_________________
VT 500 84 - VT 1100 96 - VTX 1300 06 - VT 1100C2 Sabre 06
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2008-04-01, 08:37   

GREGORMAN napisał/a:
witaj o zamiennikach nie słyszałem bynajmniej ja ,ale lepiej chyba kupić oryginał moim zdaniem bo można się zdziwić.Zobacz tu może coś pomoże ;-) .

www.sklepmotocyklowy.pl


Gregor, błagam: " *

bynajmniej I «partykuła wzmacniająca przeczenie zawarte w wypowiedzi, np. Nie twierdzę bynajmniej, że jest to jedyne rozwiązanie.»

*

bynajmniej II «wykrzyknik będący przeczącą odpowiedzią na pytanie, np. Czy to wszystko? – Bynajmniej.»"



.... o zamiennikach nie słyszałem ..... i wystarczy!!!!



Błagam, nie stosujcie słowa BYNAJMNIEJ w znaczeniu PRZYNAJMNIEJ - zwłaszcza, że przynajmniej istnieje w języku polskim:

"przynajmniej «partykuła wyznaczająca minimalny, możliwy do zaakceptowania przez mówiącego zakres czegoś, np. Wypij przynajmniej mleko., lub komunikująca, że ilość lub miara czegoś jest nie mniejsza od wymienionej i że może być większa, np. Wyjechała przynajmniej na rok.»"
 
 
McGregor 
vel. Gregorman


Motocykl: VT 1100C2 SABRE 06
Dołączył: 10 Paź 2007
Posty: 803
Skąd: Kock /LLB/
Wysłany: 2008-04-01, 10:59   

Mateusz napisał/a:
GREGORMAN napisał/a:
witaj o zamiennikach nie słyszałem bynajmniej ja ,ale lepiej chyba kupić oryginał moim zdaniem bo można się zdziwić.Zobacz tu może coś pomoże ;-) .

www.sklepmotocyklowy.pl


Gregor, błagam: " *

bynajmniej I «partykuła wzmacniająca przeczenie zawarte w wypowiedzi, np. Nie twierdzę bynajmniej, że jest to jedyne rozwiązanie.»

*

bynajmniej II «wykrzyknik będący przeczącą odpowiedzią na pytanie, np. Czy to wszystko? – Bynajmniej.»"



.... o zamiennikach nie słyszałem ..... i wystarczy!!!!



Błagam, nie stosujcie słowa BYNAJMNIEJ w znaczeniu PRZYNAJMNIEJ - zwłaszcza, że przynajmniej istnieje w języku polskim:

"przynajmniej «partykuła wyznaczająca minimalny, możliwy do zaakceptowania przez mówiącego zakres czegoś, np. Wypij przynajmniej mleko., lub komunikująca, że ilość lub miara czegoś jest nie mniejsza od wymienionej i że może być większa, np. Wyjechała przynajmniej na rok.»"




Postaram się na przyszłość myśleć co piszę :oops: :oops: :oops: :oops: .

Dzięki za zwrócenie uwagi :thx: :thx: .
_________________
VT 500 84 - VT 1100 96 - VTX 1300 06 - VT 1100C2 Sabre 06
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2008-04-01, 11:02   

GREGORMAN napisał/a:


Postaram się na przyszłość myśleć co piszę :oops: :oops: :oops: :oops: .

Dzięki za zwrócenie uwagi :thx: :thx: .




Polecam się :-)

Jak zwykle upierdliwy :-)
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9488
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2008-04-01, 12:40   

Ciężka sprawa, już o to pytałem. Ja pytałem co prawda o termostat do VT700C z 87 r., i w żadnym sklepie nie mieli. Nie wiem czy do Vt500 idzie taki sam, ale chyba tak. Ja rozebrałem swój i okazało się, że jest dobry, na całe szczęście, przy okazji dokonałem pomiarów, ma mieć średnicę 50 mm i wysokość 40-42 mm. temperatura otwarcia to 82 st. C, i ma mały otworek średnicy około 3 mm. Szukałem i jedyny który jest zbliżony parametrami do tego to termostat od Poloneza Caro z silnikiem Rovera. Temp. otwarcia 82 st. C, tylko ma 52 mm średnicy, ale to jest bardzo mała różnica, myślę, że bez problemu można go dopasować. Zamówiłem nawet ten termostat (cena 12 zł), żeby sprawdzić czy da się dopasować. Dzisiaj odbiorę i jutro sprawdzę co da się z nim zrobić i dam info. :lol:
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
Globi 


Motocykl: VT 500C '85
Wiek: 55
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 1297
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-04-01, 15:15   

Gdzieś kiedyś czytałem na forum.motocyklistow, że ktoś instalował termostat od Daewoo Tico. Ma identyczne parametry.

Natomiast rozmawialiśmy o tym na którymś Shadowisku. Podobno jednak jest trochę większy i nie wchodzi w obudowę.
 
 
Lukas
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-01, 17:34   

Witam!



to powiadacie że od Tico nie pasuje,a od poldka moze da rade. Ciekaw jestem czy się uda dopasować? Powodzenia i czekam na odp. :-D



Pzdr.
 
 
Globi 


Motocykl: VT 500C '85
Wiek: 55
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 1297
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-04-01, 18:27   

Nie miałem jeszcze potrzeby, aby przetestować ten termostat od Tico.

Wszystko to co napisałem to "podobno".

Ktoś musiałby kiedyś to sprawdzić "organoleptycznie" ;-)
 
 
maciejka 

Motocykl: Autobus
Wiek: 64
Dołączył: 31 Maj 2007
Posty: 1277
Skąd: warszawa
Wysłany: 2008-04-01, 21:32   

z tymi termostatami to nie do końca tak, ważne jest otwarcie ale również skok i temperatura całkowitego otwarcia oraz przepływ a także otwór w zaworku jaka srednica są różne idzie do tego zestawu jeszcze uszczelka
 
 
maciejka 

Motocykl: Autobus
Wiek: 64
Dołączył: 31 Maj 2007
Posty: 1277
Skąd: warszawa
Wysłany: 2008-04-01, 21:37   

jak gdzieś kiedyś już pisałem pracowałem przy produkcji termostatów mam jeszcze kontakty może by sie dało zrobic ale musiałbym miec wzór
 
 
Krzysiek__
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-24, 14:14   

ja chwile pokombinowalem i wstawilem od daewoo espero :) dziala nalezycie
 
 
Bushi
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-24, 15:47   

ja ja podłączyłem wiatrak na krotko i mam przełącznik kolo dupy i w trasie jak sie zagrzeje troche to moge wlaczyc... nic innego nie dałem rady wymyslec...
 
 
Michael Jordan
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-25, 09:55   

Bushi napisał/a:
ja ja podłączyłem wiatrak na krotko i mam przełącznik kolo dupy i w trasie jak sie zagrzeje troche to moge wlaczyc... nic innego nie dałem rady wymyslec...




Chyba nie o tym elemencie mowa :) Ty mówisz o włączniku wiatraka, a oni o zaworku otwierającym przepływ chłodziwa przez chłodnicę :) A wyłącznik wiatraka koło dupy u mnie też się sprawdza :D



Pozdrawiam

MJ
 
 
Lukas
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-07, 22:15   

Witam!



Kupiłem w końcu termos od Daevo Tico i wszystko by było git ale jego obudowa jest za wysoka i nie pasuje, oprócz tego wszystkie parametry takie same.



Ale od czego jest szlifierka? spiłowałem jakieś dobre 2mm i pasuje jak ulał! nawet go nie popsułem :-D

Niestety nie wiem czy działa poprawnie bo nie miałem czasu się przejechać, ale w ciemno jest dobrze.



Pozdrawiam!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM