Różnica ??
Odpowiedz do tematu

: Różnica ??
Czy ktoś może mi powiedzieć jaka jest różnica między oponami Dunlop D404F G 120/90 - 17 64S TT , a DUNLOP D404F 120/90 - 17 64S TT, nie chodzi o cenę bo tutaj jest różnica :-)

:
Pewności nie mam ale 'G' może oznaczać indeks prędkości. W przypadku litery 'G' jest to 90 km/h.

:
indeks predkosci w tej oponie jest 'S" do 180/h , a co oznacza to G to sam sie zastanawiam co to znaczy.

:
A gdzie znalazłeś oponę o opisie D404F G 120/90 - 17 64S TT? Dunlop takiej nie oferuje.

Prawidłowym opisem jest DUNLOP D404F 120/90 - 17 64S TT, dla której akurat indeksem prędkości jest litera "S" (180km/h) (jak AJK już to napisał :-) )



* to "G" to leży na klawiaturze zaraz obok "F" - podejrzewam, że przy wpisywaniu sie komuś ręka obsunęła...



Tutaj więcej inf.

Nawrót choroby! :)
:
Jest coś takiego.

np tutaj: http://www.dunlop-tires.c...n_road/D404.jsp



17" 120/90-17 64S TT D404F - kod 651004

17" 120/90-17 M/C 64S TT D404F G - kod 664429

:
Jest jeszcze J, X i P.

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
Todek napisał/a:
Jest jeszcze J, X i P.


A co to są "jeszcze J,X i P"?



A co to "G"?



Faktycznie w nowym katalogu jest taka.

Występuje np dla VT750C od 2004r , a ta bez "G" dla wszystkich VT750C2.

Przy "G" (i VT750C) jest podawane niższe ciśnienie (2,3) - tyle że wedle tego samego katalogu maksymalne ciśnienie dla obu opon jest identyczne...

Nawrót choroby! :)
:
W linku podanym przez Globiego, oprócz oznaczenia G, występują także oznaczenia literowe J, X i P.

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
A co oznaczają?

Tego w katalogach nie znalazłem...

Nawrót choroby! :)
:
No właśnie oznaczenia są opony z G dedykowane są do Vt750 od 2004 roku tak jak piszesz senda, a bez G od 1997 do 2004. I nadal nie wiem czym się różnią :-D

:
czoko112 napisał/a:
No właśnie oznaczenia są opony z G dedykowane są do Vt750 od 2004 roku tak jak piszesz senda, a bez G od 1997 do 2004. I nadal nie wiem czym się różnią :-D


właśnie tą dedykacją , a w rzeczy samej , może chodzi o to , że 750 po roku 2004 jest słabsza ( 47KM ) i ma to przełożenie na rodzaj opony? któż to wie.....niech odpowie :-)

:
Ta pewnie jest do śmigania po sieci :mrgreen:

140/80-17 69H TT D404F WWW - 650738



może jest to oznaczenie składu mieszanki pod konkretny rynek, może biały pasek, może biały bok?

Trzeba by pewnie udeżyć do jakiegoś przedstawiciela na Polskę by rozwiązać tą zagadkę.

:
Po rozmowie z 2 osobami w Dunlopie nikt nie wie nic na temat "G". Mam nr do kolejnego człowieka... Zobaczymy może wie.



renegade napisał/a:
Ta pewnie jest do śmigania po sieci :mrgreen:

140/80-17 69H TT D404F WWW - 650738




może jest to oznaczenie składu mieszanki pod konkretny rynek, może biały pasek, może biały bok?

Trzeba by pewnie udeżyć do jakiegoś przedstawiciela na Polskę by rozwiązać tą zagadkę.




Pewnie tak - to na zimę :mrgreen:

Nawrót choroby! :)
:
Sprawa ma się tak:



Oznaczenia "G", "J", "P" "X" (umieszczone w tym miejscu nr-u) są oznaczeniami homologacyjnymi, czyli uzyskały homologację dla danego modelu motocykla.

Dunlop wysyłąjąc opony do producentów konkrtnych modeli wysyła opony z tym oznaczeniem (O.E.M) natomiast na rynek ogólny - jako opony do wymiany - najczęściej trafiają te bez oznaczenia.

W przypadku opony D404 nie ma żadnej różnicy jaka jest ta literka dodatkowa.

Nawrót choroby! :)
:
renegade napisał/a:
może biały pasek, może biały bok?
Te mają dopisek WW

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group