/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Namiary tanich i dobrych opon
Autor Wiadomość
januszek 


Motocykl: Yamaha 1900 Stratoliner
Wiek: 67
Dołączył: 27 Sie 2010
Posty: 1413
Skąd: Działdowo
Wysłany: 2011-01-09, 17:53   Namiary tanich i dobrych opon

Wiadomo , jest czas na grzebanie przy sprzęcie i jak pisałem wcześniej wymieniam obie opony , a , że chcę to zrobić jak najmniej boleśnie :roll: dla kieszeni usilnie szukam .

Przód znalazłem i kupiłem za 120 zeta po przebiegu 1500 km od znajomego co po rozbiciu moto sprzedawał na części.Mam problem z tyłem , bo tego rozmiaru jest mało w sprzedaży, a jak jest, to cena mnie powala :-? 170/70/16 lub 180/60/16 .Ma ktoś może dobre "żródło"coby był wilk syty i .....wilk syty :chytrusek: .Myślę ,że więcej ludzi ma podobny problem . Pewnie coś tam było na forom w tym temacie , ale powsteją nowe firmy i wchodzą na rynek , w handlu jest zawsze ruch i co było aktualne "wczoraj" dzisiaj nikt nie "pamięta".
_________________
Życie jest piękne , ale oglądane zsiodła z V-ką między nogami
 
 
ciachu 


Motocykl: Shadow 90 99, GL 1800 17
Wiek: 51
Dołączył: 08 Sie 2007
Posty: 3675
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-01-09, 18:12   

Nie sposób nie zgodzić się z Januszkiem, zwłaszcza, że ten problem w tym momencie dotyczy i mnie .

Dobrze by było, aby ten temat co jakiś czas uzupełniać nowymi (czyt. tańszymi) namiarami na sprzedawców opon.

Cały czas zastanawiam się, czy nie pokusić się na zakup opon w Stanach, ale jakoś trudno mi jakoś wziąść się za ten ten temat, zwłaszcza że nigdy tego nie robiłem. Dlatego jak by ktoś miał takie zamiary, chętnie się podepnę pod taki zakup :thx:
_________________
UWAGA post zawiera treści potencjalnie obraźliwe

 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9492
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2011-01-09, 18:27   

Z tymi Stanami, to nie koniecznie musi wyjść taniej. Owszem, zakup będzie dużo tańszy, ale jak się doliczy koszty transportu, przesyłki, do Polski, a jeszcze jak trzeba będzie zapłacić cło, to może wyjść tyle samo. :-(

Jakby Ci ktoś kupił te opony w USA i okazyjnie wysłał w kontenerze razem z czymś innym, np. samochodami czy moto, to wtedy tak. :-D
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
Carlos
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-09, 19:39   

Korzystnie wypadały zakupy w niemieckim sklepie internetowym poleconym na naszym forum ... sam zakupiłem, ale opcja szukaj nie działa, a pamięć ... już nie ta :-/ Dotarły do mnie DHLem w 3 dni i było duuużo taniej jak u nas :!:

P.S. A zakupy w USA - jak powiedział Todek - ideałem jest znajomy i wysyłka kontenerem "przy okazji" - każda inna forma wysyłki "grozi" cłem, a wtedy nie jest już tak "różowo".
 
 
Roadrunner 
Łukasz


Motocykl: BMW
Dołączył: 09 Lut 2008
Posty: 1209
Skąd: Legionowo/Ostróda
Wysłany: 2011-01-09, 19:51   

Carlos napisał/a:
Korzystnie wypadały zakupy w niemieckim sklepie internetowym poleconym na naszym forum ... sam zakupiłem, ale opcja szukaj nie działa, a pamięć ... już nie ta :-/ Dotarły do mnie DHLem w 3 dni i było duuużo taniej jak u nas :!:

P.S. A zakupy w USA - jak powiedział Todek - ideałem jest znajomy i wysyłka kontenerem "przy okazji" - każda inna forma wysyłki "grozi" cłem, a wtedy nie jest już tak "różowo".




Może to ten sklep: http://www.mynetmoto.com. ? ;-)
 
 
Carlos
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-09, 20:14   

Roadrunner napisał/a:


Może to ten sklep: http://www.mynetmoto.com. ? ;-)


Bingo :lol: Ech młodość :lol:
 
 
Roadrunner 
Łukasz


Motocykl: BMW
Dołączył: 09 Lut 2008
Posty: 1209
Skąd: Legionowo/Ostróda
Wysłany: 2011-01-09, 20:14   

Carlos napisał/a:
Roadrunner napisał/a:


Może to ten sklep: http://www.mynetmoto.com. ? ;-)


Bingo :lol: Ech młodość :lol:




Hehe :mrgreen: Tak w ogóle to sam szukałem informacji na temat opony na przód i akurat się natknąłem na ten link w momencie jak napisałeś na forum, że go nie pamiętasz - jak widać trafiłem ;-)
 
 
wściekły joe 
wściekły


Motocykl: HD Street Glide '06
Wiek: 50
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 644
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-09, 21:16   

Todek napisał/a:
Z tymi Stanami, to nie koniecznie musi wyjść taniej. Owszem, zakup będzie dużo tańszy, ale jak się doliczy koszty transportu, przesyłki, do Polski, a jeszcze jak trzeba będzie zapłacić cło, to może wyjść tyle samo. :-(

Jakby Ci ktoś kupił te opony w USA i okazyjnie wysłał w kontenerze razem z czymś innym, np. samochodami czy moto, to wtedy tak. :-D




Opony ze Stanów nie są chyba zbyt przystosowane do polskich asfaltów, z tego co się orientuję skład mieszanek jest zupełnie inny ?
_________________
Pozdrawiam
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9492
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2011-01-09, 21:21   

Tak mówią. Ale jak jest naprawdę nie wiem. Ja mam opony Shinko i jestem z nich bardzo zadowolony. Te same opony R/F 230 Tour Master oferowane są również na rynku w USA. :-D Jakoś nie wydaje mi się żeby były robione z innej gumy. :-D Chyba, że się mylę. :-D
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
Troll
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-09, 21:24   

Todek napisał/a:
Chyba, że się mylę. :-D




Nie ma takiej możliwości...
 
 
Carlos
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-09, 21:43   

Troll napisał/a:
Todek napisał/a:
Chyba, że się mylę. :-D




Nie ma takiej możliwości...


Nie chcę burzyć mitów :lol: ale faktycznie - przynajmniej w przypadku puszek - opony z usa nawet tej samej marki co w europie - są jakieś inne tudzież dziwne jeśli chodzi o trakcję ...
 
 
kejti08
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-09, 21:55   

też potwierdzę Stanowe są na inne nawierzchnie.
 
 
skipolo 


Motocykl: GL 1500 CF '00, VFR800X '12
Wiek: 36
Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 774
Skąd: Gdzieś w świecie :)
Wysłany: 2011-01-09, 21:59   

Ja się nie zgodzę i muszę zweryfikować moje dotychczasowe zdanie na temat amerykańskiej gumy. Stare na Shadowce D404, bardzo dobrze trzymały, po mimo swojego wieku i teoretycznie twardszej mieszanki. Co do Europejskich ME880, niestety twierdzę, że trakcja na nich jest gorsza.
_________________
Z pasją przez życie......
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9492
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2011-01-09, 22:00   

W Skandynawii też są inne asfalty, a chyba nikt nie robi opon specjalnie dla Norwegów czy Szwedów. :lol: :mrgreen:
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
januszek 


Motocykl: Yamaha 1900 Stratoliner
Wiek: 67
Dołączył: 27 Sie 2010
Posty: 1413
Skąd: Działdowo
Wysłany: 2011-01-09, 22:18   

I o to chodzi Panowie , dzięki za żywe zainteresowanie tematem :chytrusek: .

Roadrunner - należy Ci się piwo za tą stronkę, bo znalazłem za 551 zeta Bridgestone , gdzie u nas chcą około 700 , nie zamawiałem - poszukam jeszcze , ale to już jest do przyjęcia cenowo + przesyłka . Jakby ktoś jeszcze coś u nich znalazł dla siebie, to można zrobić jeden pakiet do przesyłki . Do wiosny będzie jakaś okazja ,żeby się przesyłką "podzielić" :mrgreen:
_________________
Życie jest piękne , ale oglądane zsiodła z V-ką między nogami
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM