/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Tuleje do amorów
Autor Wiadomość
Raptor40 
Raptor


Motocykl: brak
Wiek: 58
Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 352
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2010-08-31, 10:07   Tuleje do amorów

Z jednym z forumowiczów z 3 city analizujemy fakt, że Honda ma bardzo nietrwałe tuleje amortyzatorów - wykonywane z gumy.

Im cięższy sprzęt tym szybciej lecą - a niekiedy wręcz ciągle.

Nie należy tego lekceważyć, a w takiej np. Valkyrie to wręcz dmuchać na zimne, gdyż amor z wybitą tuleją zaczyna się zapierać o obudowę dyfra :/

Jankesi poradzili sobie z tym problemem kupując tuningowe tuleje z poliuretanu, oraz jeszcze trwalsze z nylonu.

Podają również, że tuleje od VTX 1800 "F" są lepsze gdyż właśnie wykonane są z poliuretanu.



Dopadliśmy firmy, która by to wykonała, bo u autoryzowanego dealera gumowe tuleje kosztują 13 zł czyli nic, ale nie jest to przecież załatwienie sprawy wymienić gumę na gumę, która po jakimś i tak siada.

Jak to u Was z tymi tulejami a hankach. Byliby zainteresowani takimi tulejami ??
_________________
Cztery koła poruszają ciało,

Dwa koła poruszają duszę.
 
 
 
Troll
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-31, 10:17   

Dzięki Todkowi , wymieniłem w tym roku te tulejki, ale jesli poliuretan czy nylon , będzie trwalszy oraz będzie w dobrej :lol: cenie , dlaczego nie :-D
 
 
senda 


Motocykl: VF 750 C 83 & GL 1500 C 97
Wiek: 53
Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 1550
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-08-31, 10:19   

W Valcu po ponad 50k km nie widzę drastycznego zużycia..

Może ta moja za lekka jest :mrgreen:
_________________
Nawrót choroby! :)
 
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9472
Skąd: Kostry/Parczew/LPA

Wysłany: 2010-08-31, 11:16   

Ja byłbym zainteresowany. :lol: Tak jak napisał Troll, wymieniałem te tuleje przed sezonem, zrobiłem około 7000 km i stwierdziłem, że niestety, ale te tuleje kwalifikują się do wymiany. Co ciekawe, zużywają się tylko górne, dolne wytrzymują.

Także jak by co, to ja się piszę na 1 komplet, 4 szt. tych tulei.

Pod warunkiem, że do VT1100 C będą pasowały, bo w katalogach części mają trochę inne oznaczenie.

Do VTX1800 i VTX1300 maja takie samo oznaczenie.
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
Raptor40 
Raptor


Motocykl: brak
Wiek: 58
Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 352
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2010-08-31, 11:46   

Todek napisał/a:
Ja byłbym zainteresowany. :lol: Tak jak napisał Troll, wymieniałem te tuleje przed sezonem, zrobiłem około 7000 km i stwierdziłem, że niestety, ale te tuleje kwalifikują się do wymiany. Co ciekawe, zużywają się tylko górne, dolne wytrzymują.

Także jak by co, to ja się piszę na 1 komplet, 4 szt. tych tulei.

Pod warunkiem, że do VT1100 C będą pasowały, bo w katalogach części mają trochę inne oznaczenie.

Do VTX1800 i VTX1300 maja takie samo oznaczenie.






Przepytaliśmy dealera i mimo innych oznaczeń do szhadówek x'ów i vałków jest to samo dlatego się tym zainteresowaliśmy. Jestem w stanie zaryzykować trochę kasy na rzecz produkcji tych tulei by z dobrym rezultatem wyeliminować ten mankament. I dokłądnie jak piszesz to górne najczęściej wywala.
_________________
Cztery koła poruszają ciało,

Dwa koła poruszają duszę.
 
 
 
McGregor 
vel. Gregorman


Motocykl: VT 1100C2 SABRE 06
Dołączył: 10 Paź 2007
Posty: 800
Skąd: Kock /LLB/
Wysłany: 2010-08-31, 12:14   

Popatrzyłem dziś u siebie i również góra jest popękana.

Więc jak by coś to chętnie na 4 sztuki bym reflektował, tylko nie wiem czy będą pasować bo na tyle mam progresywy założone.
_________________
VT 500 84 - VT 1100 96 - VTX 1300 06 - VT 1100C2 Sabre 06
 
 
Raptor40 
Raptor


Motocykl: brak
Wiek: 58
Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 352
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2010-08-31, 18:00   

Tak to wygląda i według mnie nie ma znaczenia czy masz progresywne.
_________________
Cztery koła poruszają ciało,

Dwa koła poruszają duszę.
 
 
 
senda 


Motocykl: VF 750 C 83 & GL 1500 C 97
Wiek: 53
Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 1550
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-08-31, 18:14   

Raptor40 napisał/a:


......

Przepytaliśmy dealera i mimo innych oznaczeń do szhadówek x'ów i vałków jest to samo dlatego się tym zainteresowaliśmy. Jestem w stanie zaryzykować trochę kasy na rzecz produkcji tych tulei by z dobrym rezultatem wyeliminować ten mankament. I dokłądnie jak piszesz to górne najczęściej wywala.




To gdy bedziesz znał szczegóły ile to ma kosztować i na kiedy będzie daj jakiś znak...
_________________
Nawrót choroby! :)
 
 
 
markiz70 


Motocykl: VT750 DCB 2003 Spirit ,WSK M06B3 1972 awo S
Wiek: 54
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 4153
Skąd: Sztum-Malbork
Wysłany: 2010-09-01, 15:32   

W moim sprzęcie także górne tuleje mam zużyte :shock:
_________________
motocykle to nie wszystko-liczy się pasja

CrusaderRider
 
 
 
bart1973 
Warchoł i renegat


Motocykl: Honda CBF 1000 F '12
Wiek: 50
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 1185
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-09-02, 06:59   

Ja też bym reflektował na 1 komplet :thx:
_________________


Ojciec - to brzmi dumnie!!!
 
 
 
mariioo 
Marcin

Motocykl: V-STROM 650XT
Wiek: 43
Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 349
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2010-09-05, 12:11   

jeśli tylko i do mojej sabry by pasowały to też zakupił bym 4 sztuki, czekamy na szczegóły tego przedsięwzięcia, pozdrawiam
 
 
Raptor40 
Raptor


Motocykl: brak
Wiek: 58
Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 352
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2010-09-14, 16:15   

Sorki moi drodzy, że tak milczałem. Trochę zwlekałem, bo do firmy dorabiającej chcę zabrać cały amor z tulejami gumowymi i wałkami na których ta tuleja się trzyma. Nie chciałem demontować amora, bo było pogoda i trochę śmigałem. Dziś go zdemontowałem. Jutro jadę do fachowca złożyć zamówienie, ale przy okazji pokazuję cały amor. Przy okazji wrzucę parę fotek jak wygląda u mnie wywalona tuleja gumowa i reszta. Jutro też podam wymiary wałka i tulei co byście mogli posprawdzać czy faktem jest, że shadówka i x ma ten sam wymiar.



Tak to wyglądało u mnie



a tak to wygląda jak jest zmontowane ale nie na moto :-D









Krótka relacja z placu budowy tulei. Wczoraj spotkałem się z fachowcem od tulei w jego firmie w Zbychowie. Pełna profeska z jego strony. Zabrałem wymontowany amor i tuleję. Pod koniec tygodnia powinny być efekty jego pracy w postaci jednego zestawu do testowania. Ta tuleja to nie tak do końca zwykły wałek z dziurką :D . Z jego słów taka tuleja to przeżyje motong ale trzeba podłubać. Niestety zwolnił tokarza, który popadł w alko. Sprawę mam pod kontrolą o efektach będę pisał.
_________________
Cztery koła poruszają ciało,

Dwa koła poruszają duszę.
 
 
 
Raptor40 
Raptor


Motocykl: brak
Wiek: 58
Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 352
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2010-09-23, 11:41   

Teraz już do rzeczy. Tuleje zrobione. Pomysł jaki mi zaświtał razem z tokarzem wprowadziłem w życie. Wytoczyliśmy 2 połówki tulei z poliamidu (nylonu). Tworzywo na tyle sztywne by ładnie trzymało amor i na tyle elastyczne by chroniło przed uszkodzeniem. Podpatrzone na forum amerykańskim. Teraz po złapaniu śrubą mocująca amor połóweczki dochodzą do siebie ładnie się centrując i ułatwiając ponowny montaż amorka. Według amerykanów amor zyskuje na stabilności co podobno tez jest wyczuwalne podczas jazdy.

Chciałbym tu założyć listę chętnych na tuleje- sztuka po odpaleniu tokarzowi i przeliczeniu materiału wynosi 12 zł (plus koszty wysyłki) Materiał jak będzie więcej chętnych może uda mi się kupić hurtowo bo na razie potraktowali mnie jak detalistę. Jako ktoś jest zainteresowany proszę na priwa. Wieczorem wrzucę zdjęcia jak to wygląda.



Kontakt na priwa konieczny bo trzeba mi adresy do wysyłki :-D
_________________
Cztery koła poruszają ciało,

Dwa koła poruszają duszę.
Ostatnio zmieniony przez Raptor40 2010-09-23, 12:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Troll
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-23, 12:01   

Poproszę 4



Koniec edycji posta :-P
Ostatnio zmieniony przez Troll 2010-09-23, 19:15, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
bart1973 
Warchoł i renegat


Motocykl: Honda CBF 1000 F '12
Wiek: 50
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 1185
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-09-23, 12:04   

1 komplet czyli 4 sztuki :thx: please :mrgreen:
_________________


Ojciec - to brzmi dumnie!!!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM