/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Cezar
2010-08-04, 14:00
Dętki w VT500?
Autor Wiadomość
Didymos 


Motocykl: WFM M06 '62, F800ST '07
Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 98
Skąd: Węgrów
Wysłany: 2010-07-26, 10:07   Dętki w VT500?

Mam sobie nieużywaną oponę w rozmiarze właściwym, problem tylko, że jest dętkowa.

Czy do 500-kowych alufelasi można założyć dętki? W instrukcji stoi niby: tubeless only, ale może ktoś ma inne doświadczenia w tym temacie :roll:
 
 
intruz 

Motocykl: Sabre 1100
Wiek: 49
Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 204
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-07-30, 15:01   

Można założyc dętki, tylko moim zdaniem nie warto rezygnować z bezpieczeństwa jakie zapewnia bezdętkowa opona...Jest ona bezpieczniejsza przy przebiciu ( mimo dziury można nie raz dojechać do domu, co w przypadku dętki jest niemożliwe), łatwiej sie wyważa , mniej sie nagrzewa podczas jazdy i jest lżejsza...
_________________
Wynajmę Jaguara do ślubu - może być z obstawą motocyklową:

http://jaguaremdoslubu.blogspot.com/
 
 
Cezar 
Ride Safe Ride Free


Motocykl: VT 500 C 85
Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 2472
Skąd: Otwock
Wysłany: 2010-08-03, 10:27   

Koła VT500 są przystosowane do opon bezdętkowych i takie należy stosować, nie ma co kombinować w tej kwestii.
_________________
Jadę jadę na motorze...
 
 
 
Zibong
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-03, 10:56   

"tubeless only" dosłownie tłumacząc znaczy "wyłącznie bezdętkowe". Nad czym tu jeszcze dywagować? Diesel na benzynie też pojedzie, to co? Mam benzynę do auta lać? No niby jest napisane "diesel only", ale może ktoś ma inne doświadczenia? Przepraszam, że się tak trochę nabijam, ale po poście intruza musiałem zareagować dobitnie, żeby komuś nie wpadło do głowy, że do "bezdętkowych" felg można zakładać dętki "tylko nie warto". Odpowiedź brzmi - NIE MOŻNA.
 
 
suru 
/ Marcin/


Motocykl: TRACER 9
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 1104
Skąd: Rogoźnik k Będzina
Wysłany: 2010-08-04, 10:06   

Wielokrotnie przy zbyt dużej dziurze, lub przy przetarciu bocznym opony, gdy jest problem z załataniem po prostu wkłada sie dętki, by nie wyrzucać opony. Ale tak jak pisali koledzy traci się zalety rozwiazania bezdętkowego.
_________________
Suru
 
 
Zibong
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-04, 10:37   

gdy jest problem taki, że opony nie da się załatać, to się wymienia oponę. Oczywiście, pewnie niektórzy robią jak piszesz, ale nie jest to normalne i nie wolno tego robić. Idąc Twoim tropem, mógłbym napisać (a widziałem takie numery w latach '90 w sprowadzanych autach), że "wielokrotnie po zbyt dużym wypadku w starym aucie prostuje się ramę, a progi wypełnia papierem i betonem" albo "wielokrotnie przy zbyt starym aucie przekręca się przebieg, żeby je odmłodzić". Kurde, ludzie, nauczmy się jednego - jak jest napisane, że "tylko bezdętkowe", to tylko bezdętkowe! Skończmy z prowizorkami od przysłowiowego Pana Józka ze stodoły w Pierdziułkowie Dolnym koło Kurczypałki, zacznijmy MYŚLEĆ! Wtedy może zacznie jeździć po polskich drogach więcej pojazdów, mn9iej niebezpiecznych dla kierowcy i otoczenia złomów.
 
 
R0bi 


Motocykl: XL 1000 VA 07
Wiek: 57
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 2127
Skąd: Koluszki
Wysłany: 2010-08-04, 10:46   

Zibong napisał/a:
Skończmy z prowizorkami od przysłowiowego Pana Józka ze stodoły w Pierdziułkowie Dolnym koło Kurczypałki


Nie wiem dlaczego powołujesz się na Pierdziułkowo Dolne. Prowizorki jakie widziałem w Warszawie, biły na głowę wszystkie pozostałe.
_________________


Z krainy zwątpienia, pozdrawiam Cię Gość nieśmiało.
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9487
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2010-08-04, 10:55   

R0bi napisał/a:
Zibong napisał/a:
Skończmy z prowizorkami od przysłowiowego Pana Józka ze stodoły w Pierdziułkowie Dolnym koło Kurczypałki


Nie wiem dlaczego powołujesz się na Pierdziułkowo Dolne. Prowizorki jakie widziałem w Warszawie, biły na głowę wszystkie pozostałe.




:lol: :mrgreen: :thx: :thx:
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
Zibong
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-04, 13:17   

Warszawa to też taka wieś nieduża między Pruszkowem a Wołominem ;) A nazwy wiosek wymyśliłem, żeby uwydatnić problem, a nie przypiec komuś szczególnemu z konkretnej miejscowości. generalnie chodzi mi o to, że jak chcemy mieć bezpieczny sprzęt, to nie gadajmy bzdur, że można robić coś, czego robić nie wolno. Tubeless only to tubeless only i nie oznacza to, że generally tubeless, but.... O to mi chodziło, a nie o jakieś konkretne wsie czy miasta.
 
 
Cezar 
Ride Safe Ride Free


Motocykl: VT 500 C 85
Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 2472
Skąd: Otwock
Wysłany: 2010-08-04, 14:00   

W zupełności zgadzam się z przedmówcą i na tym zakończmy temat :)
_________________
Jadę jadę na motorze...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM