Dźwignia zmiany begów
Odpowiedz do tematu

: Dźwignia zmiany begów
Witam.

Korzystając z okresu zimowego zająłem się wykonaniem dodatkowej dźwigni do zmiany biegów piętą. Inspiracją w moim przypadku była konieczność.

Jeżeli kogoś zainteresuje takie rozwiązanie, służę dodatkowymi zdjęciami i opisem. Dźwignia wykonana jest ze stali nierdzewnej.





Pozdrawiam.

Motocyklista z zamiłowania i wyboru
:
Ja w swoim moto mam tę dzwignię fabrycznie i powiem szczerze, że raz z niej kożystałem i stwierdziłem : bardzo nieporęczny dodatek - może to kwestia przyzwyczajenia.....ale mnie naprawdę to wręcz przeszkadza , bo jakoś nienaturalnie trzeba cofać uniesioną nogę do tyłu , żeby zapiąć bieg - w zasadzie unieść trzeba piętę - ale spróbuj to zrobić jak na naszych sprzętach jeżdzi się raczej z lekko wysuniętymi nogami do przodu... może to już starość i kończyny nie takie sprawne? :-x

Życie jest piękne , ale oglądane zsiodła z V-ką między nogami
:
januszek napisał/a:
Ja w swoim moto mam tę dzwignię fabrycznie i powiem szczerze, że raz z niej kożystałem i stwierdziłem : bardzo nieporęczny dodatek - może to kwestia przyzwyczajenia.....ale mnie naprawdę to wręcz przeszkadza , bo jakoś nienaturalnie trzeba cofać uniesioną nogę do tyłu , żeby zapiąć bieg - w zasadzie unieść trzeba piętę - ale spróbuj to zrobić jak na naszych sprzętach jeżdzi się raczej z lekko wysuniętymi nogami do przodu... może to już starość i kończyny nie takie sprawne? :-x




Zgodze się z Tobą, do tego prawidłowo zmieniając bieg powinno się naciskać dźwignie biegów tuż przed wciśnięciem klamki sprzęgła, zrobić to piętą poprostu się nie da...

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group